Missed opportunity for Vegas

Premárnená príležitosť. So všetkým, čo k tomu patrí. Hokejisti Vegas Golden Knights sa v úvode tretej tretiny veľkolepej slávy s názvom Bridgestone NHL Outdoor Saturday zachovali asi ako stredoškolák, ktorý si dohodne rande s najväčšou krásavicou v triede, ale potom si pomýli čas a na stretnutie príde neskoro. A rovnako ako Golden Knights nemôže neúspech zvaľovať na nikoho iného ako na seba.

Pretože to pokojne mohlo dopadnúť inak!
Vegas v zápase proti Colorado Avalanche, ktorý sa z európskeho pohľadu preklopil až na nedeľu ráno, síce v treťom dejstve prehrávalo 1:2, ale malo pred sebou unikátnu príležitosť. Po priestupkoch Nazema Kadriho a Caleho Makara malo presilovku piatich na troch, ktorá trvala minútu a 22 sekúnd.
To je v hokeji celá večnosť. Sekundy pre brániace mužstvo odsýpajú pomalšie ako topiaci sa cencúľ, nohy sú stále ťažšie a veľmi rýchlo ste úplne vyšťavení.
Golden Knights túto šancu napriek tomu nevyužili. Brankár Colorada Philipp Grubauer zvládol aj výnimočne vypätý moment a Avalanche aj kvôli tomu vyhrali 3:2.
"Už od začiatku som mal pocit, že v tomto zápase niečo zbesilo doháňame, nevstúpili sme doň šťastne. Spomínaná presilovka pre nás bola možnosť, ako znova naskočiť na správnu vlnu. Bohužiaľ sa to nevydarilo," povedal tréner Peter DeBoer. "Asi sme v nej mali byť agresívnejší. Ak hráte proti takému kvalitnému protivníkovi, tak veľa podobných príležitostí nedostanete. Takže keď sa vám naskytnú, tak ich jednoducho musíte využiť."
Aj keď to v noci zo soboty na nedeľu kvôli príliš teplému počasiu prebiehalo trochu inak, ako si organizátori vysnívali, bol to výnimočný zážitok. Na brehu Lake Tahoe sa hral nevšedný duel, nielen vďaka špliechajúcim vlnám a majestátnosti horských štítov.

Avalanche uspeli aj vďaka trom bodom MacKinnona

Stáli proti sebe dve výborné mužstvá - Vegas je v Honda Západnej divízii s dvadsaťjeden bodmi druhé, Colorado s devätnástimi tretie. Aj keď ich ofenzívny talent je nespochybniteľný, konkrétne v sobotných početných výhodách sa to absolútne nepotvrdilo.
Obidve partie si tento herný variant vyskúšali až štyrikrát. A nepadol z toho ani jeden gól.
"Je to jednoduché - ak chcete poraziť tím ako Avalanche, tak skrátka musíte využívať presilovky," povedal DeBoer.
Hlavne zlyhanie na začiatku tretej tretiny sa dá spätne označiť ako fatálne. Krátko po ňom sa totiž obranca Colorada Devon Toews na modrej krásne oprel do svojej strely a zásluhou vzorného clonenia svojich spoluhráčov pred Marcom-Andrem Fleurym zvýšil na 3:1. S výhrou denverského tímu potom už nič neurobila ani prenádherná znižujúca otočka Alexa Tucha.
Zrodila sa druhá porážka Vegas s Coloradom za sebou.
"Okrem premrhanej presilovky by sme mali hovoriť aj o prvej tretine, ktorá bola z nášho pohľadu jednou z najhorších v tejto sezóne," vyhlásil útočník Alex Tuch. "Takto by sme naozaj nemali hrať. Nemôžeme sa vyhovárať na to, že sa bolo treba vyrovnať s dlhým prerušením. Áno, trvalo dosť dlho, kým sme sa dostali na ľad, ale skrátka musíme byť lepší. Oveľa lepší."
Mužstvo z mesta hriechu síce celkovo funguje, ale v sobotu to nebol prvý zápas, ktorý stratilo kvôli presilovkám. Úspešnosť 18,4 percenta však robí z Golden Knights až devätnáste najlepšie presilovkové mužstvo v súťaži, takže to už stojí za zmienku.

Tuch pri jazere znížil stratu Vegas

Okolo zápasu pri Lake Tahoe sa na týchto cifrách veľa nezlepšilo. Aj keď pre každého nebolo ľahké vyrovnať sa s tamojšími podmienkami ani s výsledkom, bol to určite nevšedný zážitok. Prvý duel Golden Knights pod holým nebom v histórii.
"Bol to jeden zo zápasov, na ktorý nikdy nezabudnete," uznal tréner DeBoer. "Hrali sme v spektakulárnom prostredí a proti veľmi atraktívnemu súperovi. Pochopiteľne sme sklamaní, že sme nevyhrali. Až potom by to bolo perfektné. Aj tak to však bolo neopakovateľné."