vgk 915

Max Pacioretty v nedeľu hetrikom a jednou asistenciou ozdobil prvý prípravný zápas pred novou sezónou NHL. Postaral sa tak o víťazstvo Vegas Golden Knights nad Arizona Coyotes 6:2.

Za porazených bodoval aj český forvard Jan Jeník, po ktorého prihrávke presne po štyroch minútach hry Ilya Lyubushkin otvoril skóre. Český mladík sa v deň svojich 19. narodenín dočkal svojho prvého štartu za Coyotes.
Jeník pri úvodnom góle večera v stihol od pravého mantinelu prihrať ešte predtým, ako ho tvrdo atakoval Pacioretty. Posunul puk na modrú čiaru Lyubushkinovi a ruský obranca prestrelil Malcolma Subbana. Už po 39 sekundách Pacioretty vyrovnal z úniku, ale Vinnie Hinotroza v polovici prvej tretiny vrátil Coyotes do vedenia.

Pacioretty v prvej príprave zažiaril tromi gólmi

V čase 12:10 sa opäť presadil Pacioretty a začal obrat v zápase. V druhej tretine hrdina zápasu najskôr pripravil gól pre Codyho Eakina a v 37. minúte opäť sám z dorážky zavŕšil hetrik. Eakin v zápase k strelenému gólu pridal aj asistenciu.
Domáci Golden Knights ešte v poslednej tretine vylepšili skóre dvomi gólmi vo vlastnom oslabení. Reilly Smith ušiel pri vylúčení Nicolasa Roya a uspel blafákom do bekhendu. V závere sa hostia, keď strelec piateho gólu pykal na trestnej lavici, rozhodli hrať bez brankára a Brayden McNabb spečatil výsledok do prázdnej bránky.
Bránku Arizony v prvých dvoch tretinách strážil Adin Hill a inkasoval štyri góly z 23 striel. V poslednom dejstve ho vystriedal Eric Kallgren, ktorý zakročil osemkrát. Malcolm Subban odchytal za domácich celý duel a pripísal si 29 úspešných zákrokov.