Stone hetrikom priviedol Vegas k triumfu

Mark Stone a Paul Stastny nazbierali päť bodov, Vegas prestrieľalo San Jose 6:3 a prvýkrát v sérii vedie

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Súhrn: SJS 3, VGK 6

Stone hetrikom priviedol Vegas k víťazstvu

Mark Stone nastrieľal hetrik a pridal dve asistencie, Paul Stastny tiež nazbieral päť bodov a Vegas porazilo San Jose 6:3

• 05:01 •

Fantastické individuálne výkony útočníkov Marka Stonea a Paula Stastnyho priviedli Vegas k výhre 6:3 nad San Jose. Golden Knights sa tak v sérii ujali vedenia 2:1 na zápasy.

Stone a Stastny predviedli v nedeľnom dueli dych vyrážajúce predstavenia. Obaja si pripísali päť bodov a Stone svoj výkon navyše okorenil hetrikom.

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 6:3 (stav série: 2:1)

Bol to ich zápas. Mark Stone a Paul Stastny premenili tretí duel série proti San Jose na vlastnú šou. Stone zažiaril hetrikom, ktorý bol jeho úplne prvý v NHL. K tomu pridal aj dve asistencie.

Veterán Stastny zase zvládol dva góly a tri prihrávky. Druhá útočná formácia Golden Knights tak svojho súpera dokonale rozobrala.

"Vôbec neviem, čo povedať, nenachádzam slová. Asi som si ani nemohol želať lepšiu domácu premiéru v drese Vegas. Fanúšikovia boli skvelí, neskutočne nás hnali dopredu. Sú jednoznačne najlepší v celej lige," radoval sa Stone po dôležitom triumfe.

Golden Knights mali dianie počas celého tretieho duelu pod kontrolou. Vďaka Stoneovi sa dostali do vedenia už po 16 sekundách hry a následne sa v presilovej hre presadil aj Max Pacioretty.

Hostia síce zásluhou Kevina Labanca znížili, ale druhá tretina pre nich dopadla katastrofálne. Vegas trikrát udrelo a odskočilo svojmu súperovi na rozdiel troch gólov.

Domáci strelili prvý gól v strednej časti už po 21 sekundách hry, keď sa po prihrávke Paciorettyho prvýkrát presadil Stastny.

"Bohužiaľ sme doplatili na nedisciplinovanosť. Boli sme často vylučovaní a veľakrát to bolo spôsobené našou frustráciou. Ak nebudeme hrať kompletní, bude to pre nás veľmi ťažké," uvedomoval si kouč hostí Peter DeBoer.

[Kompletné pokrytie série San Jose s Vegas]

Sharks síce v treťom dejstve vykresali nádej, keď sa v rozmedzí 54 sekúnd presadili Logan Couture a Timo Meier, ale Stone zavŕšením hetriku akúkoľvek drámu odmietol.

Domáci aj v poslednej tretine udreli veľmi rýchlo. Stone potreboval len 36 sekúnd, aby zaistil svojmu tímu priebežné vedenie 5:1.

"Veľmi neviem, čo na to povedať. Ak v každej tretine dostanete gól za prvých pár sekúnd, je to ťažké. Pritom posielame na ľad tých najlepších hráčov," pokrčil plecami DeBoer.

Ďalší zápas: Utorok 16. apríla (streda 17. apríla 4:30 SELČ) v T-Mobile Arene vo Vegas.