Súhrn: Vasilevskiy vynuloval Daňovo Colorado

Ruský brankár 23 zákrokmi pomohol k výhre Tampy Bay na ľade Avalanche 1:0 a Lightning eliminovali duo MacKinnon a Rantanen

NHL.com @NHLdotcom

Posun Colorada na čelo NHL sa nekonal. Avalanche s Markom Daňom v stredajšom domácom dueli podľahli Tampe Bay 0:1 a na treťom mieste celej ligy majú 14 bodov rovnako ako prvý Nashville Predators a druhé Toronto v zostave s obrancom Martinom Marinčinom, ktoré sa po dvoch prehrách radovalo a zvíťazilo vo Winnipegu 4:2.

Vasilevskiy vynuloval Avalanche

V drese Colorada v desiatom dueli od úvodu ročníka prvýkrát nebodovalo produktívne duo Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen. Gólman Andrei Vasilevskiy totiž v Pepsi Center pochytal všetkých 23 striel Colorada a radoval sa z prvej nuly v sezóne a celkovo trinástej v kariére v NHL.

V 12. minúte zápasu bol síce Vasilevskiy prekonaný a zdalo sa, že MacKinnon predĺži svoju bodovú sériu, keď prihral strelcovi Gabrielovi Landeskogovi. Po výzve trénera však bol gól pre ofsajd Tysona Josta odvolaný.

Jediný gól zápasu strelil v 47. minúte v presilovej hre Nikita Kucherov, ktorý si vymenil puk so Stevenom Stamkosom a z pravého kruhu prekonal Semyona Varlamova. Bol to jeho tretí zásah v sezóne a celkovo 150. v NHL.

Lightning, ktorí ukončili trojzápasovú víťaznú sériu Colorada, tak bodovali šiestykrát za sebou a piatykrát z toho vyhrali. Marko Daňo odohral už druhý zápas za Avalanche, ale ani raz nevystrelil a odsedel si 5 minút na trestnej lavici za bitku s Yannim Gourdem.

Toronto aj piatykrát uspelo vonku

Maple Leafs vyhrali na ľade Winnipegu 4:2 a uspeli aj v piatom dueli na ľade súpera od začiatku tejto sezóny. To sa im v úvode ročníka podarilo tretíkrát v histórii. Vyrovnali svoj výkon zo sezóny 1993-94 a v ročníku 1940-41 sa im to podarilo dokonca sedemkrát v rade.

Jets naopak na vlastnom ľade v siedmom dueli prvýkrát vyšli naprázdno a druhýkrát prehrali. V riadnom hracom čase Winnipeg doma podľahol prvýkrát po 15 dueloch, predtým naposledy neuspel 27. februára proti Nashville Predators po výsledku 5:6.

Hostia do 32. minúty získali náskok 3:0 vďaka gólom Kasperiho Kapanena, Tylera Ennisa a Nazema Kadriho. Winnipeg síce vykresal nádej medzi 45. a 47. minútou, keď Nikolaj Ehlers a v presilovej hre Mark Scheifele v priebehu 91 sekúnd znížili na rozdiel jedného gólu, ale v čase 48:28 spečatil výhru Maple Leafs John Tavares.

Za Toronto tretíkrát za sebou nebodoval center Auston Matthews, ktorý si predtým v prvých siedmich dueloch sezóny pripísal vždy minimálne dva body. Na strane Jets sa nepresadil ani kanonier Patrik Laine, dvojka draftu z roku 2016 práve za Matthewsom. Jednalo sa tak o prvý z ich piatich vzájomných súbojov, v ktorom obaja vyšli naprázdno.

Obranca Martin Marinčin odohral takmer 14 minút, zablokoval jednu strelu a pripísal si dva plusové body. V troch odohraných dueloch od začiatku sezóny zatiaľ nebodoval.

Druhá výhra Floridy

Panthers zvíťazili v New Yorku nad Islanders 3:2 po predĺžení a v ôsmom zápase sezóny dosiahli ešte len druhé víťazstvo. Predtým uspeli len v piatok na ľade obhajcu Stanley Cupu Washington Capitals 6:5 po nájazdoch. Tentoraz dokázali vybojovať už piate nadstavenie v sezóne, do ktorého duel dotiahli.

V čase 60:33 Mike Hoffman rozhodol v presilovej hre a zavŕšil obraz v zápase z 0:2. Islanders po góloch Brocka Nelsona a Jordana Eberleho, ktorý využil presilovú hru, udržiavali dvojgólový náskok až do 43. minúty. V tej Frank Vatrano trafil v početnej výhode a Evgenii Dadonov v polovici tretej tretiny vyrovnal.

"Je to niečo ako efekt snehovej gule. Musíte niekde začať, vytvoriť nejaký základ a naňho to nabaľovať. Dúfam, že nás to dostane na správnu cestu. Predtým sme odohrali nejaké dobré zápasy ale nedosiahli sme výsledky, ktoré by sme chceli," vyhlásil Hoffman.

Markstrom vychytal Vegas

Vegas po troch výhrach za sebou zažilo porážku. Golden Knights doma prehrali s Vancouverom 2:3 po nájazdoch a brankár Jacob Markstrom na tom mal veľký podiel. Pripísal si 33 úspešných zákrokov a zo štyroch sérií rozstrelu nedovolil súperovi ani jeden gól.

Ako jediný sa tak v nájazdoch presadil Markus Granlund a Bo Horvat prispel k piatemu víťazstvu Canucks z posledných siedmich duelov dvoma gólmi. Všetky štyri góly v riadnom hracom čase padli v druhej tretine.

Horvat v 25. minúte odpovedal na úvodný zásah Maxa Paciorettyho a po 64 sekundách svojím siedmym gólom v sezóne aj otočil stav. Po zásahu Ryana Reavesa z 38. minúty sa muselo predlžovať.