Capitals sa zranil brankár Vaněček

Český brankár vo svojom debute v play off už v prvej tretine odstúpil, výhru Capitals nad Bruins vychytal veterán Anderson

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Český gólman Washington Capitals Vítek Vaněček nedochytal úvodný duel série 1. kola play off proti Washington Capitals, pretože už v prvej tretine sobotného súboja s Boston Bruins utrpel zranenie v dolnej časti tela.

Dvadsaťpäťročný Vaněček musel odstúpiť z hry v čase 13:10, keď si pri góle Jakea BeBruska na 1:1 privodil bližšie nešpecifikované zdravotné problémy. Dovtedy nováčik NHL zastavil tri strely. Anderson pomohol k víťazstvu 3:2 po predĺžení 21 úspešnými zákrokmi a tiež inkasoval len raz.

Vaněček nastúpil na dvoj debut v play off. V základnej časti odchytal 37 duelov a s 21 výhrami kraľoval tabuľke nováčikov. Mal celkovú bilanciu 21-10-4, udržal si priemer 2,69 inkasovaného gólu na zápas, úspešnosť zákrokov 90,8 percenta a dvakrát vychytal čisté konto.

"Na začiatku som sa cítil ako nováčik, bolo to pre mňa nové a zoznamoval som sa s NHL. Keď som odchytal viacero zápasov, tak to už bolo iné. Pripadalo mi, ako keby som v tejto lige chytal celé veky," vyhlásil Vaněček. Proti Bostonu mal v základnej časti bilanciu 4-3-0, priemer 2,86 a úspešnosť 90,5 percenta.

Anderson si zachytal v play off prvýkrát od 25. mája 2017, keď sa vo farbách Ottawa Senators predstavil v siedmom finále Východnej konferencie pri porážke s Pittsburgh Penguins 2:3 po druhom predĺžení.

V základnej časti naskočil za Capitals v štyroch zápasoch a mal v nich bilanciu 2-1-0, priemer 2,13 a úspešnosť 91,5 zákrokov. Od 22. februára až do sobotného záskoku za Vaněčka sa v bránkovisku Washingtonu objavil len dvakrát.

Ďalší brankár Iľja Samsonov bol mimo hry v súlade s koronavírusovým protokolom, ale od soboty je znova schopný chytať.