beaudreau

V NHL padlo už veľa gólov odvtedy, ako tréner Bruce Boudreau naposledy zavítal do Capital One Areny, ktorá kedysi bola jeho hokejovým domovom. Takmer pred tromi rokmi, konkrétne 22. marca 2019, prišiel do metropoly Spojených štátov amerických ešte ako šéf striedačky Minnesota Wild.

"Som na chlapcov veľmi hrdý, pretože poctivo odohrali celý zápas, kompletných 60 minút. Myslím si, že každý hráč dnes odviedol skvelú prácu. Navyše nám fungovali aj presilovky," ocenil Boudreau.

Pettersson priviedol Canucks k výhre

Z bývalého pôsobiska, kde počas sezón 2007-08 až 2011-12 strávil takmer presne štyri roky v službách Washington Capitals, si vtedy odniesol výhru po výsledku 2:1. A uspel aj tentoraz, aj keď už ako kapitán lode menom Vancouver Canucks. Hostia sa radovali zo zisku dvoch bodov po víťazstve 4:2.
Treba priznať, že kanadský tím túto výhru nesmierne potreboval. Canucks, ktorí sa usilujú o šprint za postupovými pozíciami do play off zo Západnej konferencie, pred nedeľným duelom vyšli trikrát za sebou naprázdno.
Pokračovanie neúspešnej série odmietli, aj keď to tak spočiatku nevyzeralo. Svojho bývalému trénerovi, ktorý pred niekoľkými dňami oslávil šesťdesiate siedme narodeniny, pridal vrásky na čele ten, na ktorého sa Boudreau počas celého angažmánu v Capitals výrazne spoliehal.
Tridsaťšesťročný ruský ostreľovač Alex Ovechkin otvoril skóre po polovici úvodného dejstva zo svojej kancelárie, keď bombou bez prípravy využil presilovku a dal už 26. gól v sezóne. Dotiahol sa tak na doterajšieho lídra tabuľky strelcov Leona Draisaitla z Edmonton Oilers a viac sa už v prvej tretine nestalo.
Potom sa už začal odvíjať úplne iný príbeh. Švédsky útočník Elias Pettersson mal za sebou štyri zápasy bez bodu, v sezóne sa zatiaľ trápi a dokázala to aj nútená pauza v súlade s koronavírusovým protokolom, po ktorej sa mladá hviezda hostí len nedávno vrátila do zostavy.
Gólových zápisov sa Pettersson dočkal po siedmich vystúpeniach, v ktorých vyšiel strelecky naprázdno. "Dobre viem, čoho som schopný a že môžem hrať lepšie."

Pettersson dal dva góly v druhej tretine

V nedeľu Pettersson naznačil, že by sa do normálu by sa mohla vrátiť aj jeho gólová a bodová produkcia. Už po 33 sekundách druhej časti v početnej výhode vyrovnal. Ďalší dôvod na úsmev namiesto vrások Boudreaovi ponúkol o štyri a štvrť minúty neskôr, keď pridal druhý gól a zariadil tak obrat. Po záverečnej siréne sa dočkal ocenenia pre prvú hviezdu zápasu.
"Je dobrý pocit, keď prispejete k výhre a môžete pomôcť tímu. Na niekoľkých veciach ešte potrebujeme zapracovať, ale som šťastný, že sme vyhrali," pochvaľoval si Pettersson, ktorý vylepšil svoju sezónnu bilanciu na 19 bodov z 38 zápasov za osem gólov a 11 asistencií. "Mal som veľmi pomalý štart sezóny, ale to sa niekedy stane. Treba byť trpezlivý a stále sa snažiť hrať svoj najlepší hokej."
Výbornú tretinu v podaní Canucks navyše 70 sekúnd pred sirénou zavŕšil ďalšou využitou presilovkou Bo Horvat. Tom Wilson potom v početnej prevahe znížil, ale J.T. Miller gólom do prázdnej bránky dodal hosťom istotu. A skúsený lišiak Boudreau si mohol spokojne mädliť ruky. Druhá divoká karta je už vzdialená len päť bodov.
"V prvej polovici zápasu sme vôbec nechodili pred bránku. Hlavne vo chvíľach, keď sme posunuli puk na modrú čiaru, sme ostali len na perimetre. Potom brankár každú strelu vidí," povedal Ovečkin, ktorý sa 1374. bodom v základnej časti dotiahol na Mikea Modana na 24. miesto historickej tabuľky. V dlhodobom prehľade strelcov sa zase o jeden gól priblížil k Jaromírovi Jágrovi. Ovečkin ich zatiaľ stihol 756 a česká legenda o desať viac.
"V tejto lige je ťažké skórovať od modrej čiary, keď pred bránkoviskom nie je žiadna premávka. Pozrieme si video, urobíme nejaké zmeny a ideme ďalej," dodal Ovečkin.
Washington je síce na Východe ešte stále medzi postupujúcimi, ale vyhral len jeden z posledných šiestich zápasov.