Toronto po úspechu v 3. zápase znova vedie

Znova sú o krok vpred. Hokejisti Toronta po presune série do Kanady zvíťazili nad Bostonom 3:2 a ujali sa vedenia 2:1 na zápasy.

Maple Leafs k druhému úspechu priviedli najmä dvojbodoví hráči Auston Matthews a Andreas Johnsson, ktorí obaja zaznamenali gól a asistenciu. Bruins nestačil gól Davida Krejčího.
Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 3:2 (stav série: 2:1)
V prvej a tretej tretine pondelkového duelu sa skóre nemenilo a diváci videli všetko podstatné v priebehu stredného dejstva.
[Kompletné pokrytie série Bostonu s Torontom]
V ňom padlo spolu päť gólov, tri z nich strelili domáci a vo vypätej sérii sa tak opäť dostali do výhody. Rozhodujúcim gólom ju zaistil útočník Andreas Johnsson.
"Podarilo sa nám využiť našu rýchlosť, hrali sme veľmi priamočiaro," tešil sa útočník Auston Matthews. "Navyše sme boli dôslední pri hre v defenzíve."
Ako prví v dueli udreli Maple Leafs, ktorí nastúpili bez potrestaného Nazema Kadriho. V čase 22:38 sa presadil Trevor Moore, ktorý z tesnej blízkosti dorazil strelu Morgana Reillyho.

Krejčí trafil poskakujúci puk a vyrovnal

Bruins kontrovali zásahom Davida Krejčího, ktorý sa najrýchlejšie zorientoval v tlačenici pred bránkou a presnou strelou nedal šancu Frederikovi Andersenovi.
"Musíme si z tohto zápasu zobrať čo najviac pozitív. Nepustili sme súpera do toľkých šancí, darilo sa nám ich držať mimo priestoru pred bránkou," hodnotil Krejčí.
Toronto si však našlo cestu a dokázalo sa presadiť. V polovici duelu Matthews zužitkoval presilovú hru a následne sa rovnako v početnej výhode presadil aj Johnsson. Charlie Coyle v drese hostí už len 38 sekúnd pred druhou sirénou skorigoval stav. Aj on využil presilovú hru.

Matthews v presilovke zariadil Torontu náskok

"V tretej tretine sme odviedli dobrú prácu, snažili sme sa byť neustále aktívni a nedať Bostonu priestor na tlak," pochvaľoval si obranca Reilly.
Bruins napriek tomu mohli vyrovnať, tri minúty pred koncom riadneho hracieho času mal Krejčí obrovskú šancu, ale Andersen výborne zasiahol. Brankár domácich si celkovo pripísal 34 zákrokov. Na druhej strane chytal Tuukka Rask, ktorého tréner aj tretíkrát uprednostnil pred Jaroslavom Halákom, a zastavil 31 striel domácich.
Zdeno Chára strávil na ľade viac ako 20 a pol minúty, počas ktorých si pripísal jeden hit. V play off zatiaľ nebodoval.
Štvrtý duel série je na programe v noci na štvrtok opäť v Toronte. Boston bude v pozícii, keď by ho prípadný neúspech dostal do mimoriadne zložitej situácie.
Ďalší zápas: Streda 17. apríla (štvrtok 18. apríla 1:00 SELČ) v Scottiabank Arene v Toronte.