Labanc trafil po prihrávke Hertla

Vo štvrtok sa v NHL odohralo desať zápasov, v ktorých sa predstavili len dvaja Slováci. Montreal Canadiens s Tomášom Tatarom doma nezvládli súboj so San Jose Sharks, ktorí si odviezli triumf 4:2. Tromi bodmi sa pod výhru San Jose podpísali Tomáš Hertl a Evander Kane. Andrej Sekera s Dallas Stars naopak doma uspeli, keď porazili Anaheim Ducks 2:1.

Sharks znova uspeli v Montreale
Sharks po štyroch porážkach bez bodu v úvode sezóny vyhrali štvrtý z posledných šiestich duelov. Hlavný podiel na tom mali Tomáš Hertl a Evander Kane. Český forvard zaznamenal tri prihrávky, Kane rovnako nazbieral tri body vďaka dvom gólom v presilovkách a jednej asistencii.
Ďalšie góly hostí v Bell Centre strelili Kevin Labanc a Melker Karlsson, brankár Aaron Dell zaznamenal 35 úspešných zákrokov. "Myslím si, že sme odohrali možno najlepší zápas v sezóne," vyhlásil Dell. "V prvej tretine sme boli trochu stratení, ale potom sme sa o tom porozprávali a neskôr už to bolo dobré."
Za Montreal, ktorý druhýkrát za sebou nebodoval, aj keď proti Sharks udrel ako prvý, skórovali Nick Cousins a Joel Armia. Tomáš Tatar skončil s bilanciou -2 v hodnotení plus/mínus.
"Pozriem sa na to z tejto stránky - vypracovali sme si šance? Určite áno," povedal kouč porazených Claude Julien. "Mali sme ich veľa, hlavne v tretej tretine, ale nepremenili sme ich."
Canadiens od víťazstva 2:0 v marci 2015 prehrali so Sharks už deviaty duel v rade, navyše vždy už v riadnom hracom čase.
Obranca Brent Burns odohral v drese Sharks 600. zápas.
Skvelý finiš Oilers
Darnell Nurse v 14. minúte otvoril skóre, ale Capitals v priebehu druhej tretiny trikrát kontrovali a ešte po 44 minútach viedli 3:1. Ako prvý sa v ich drese presadil Jakub Vrána, keď trafil nenápadným pokusom po otočke.
Potom dvakrát skóroval Alex Ovechkin a dostal sa tak už na deväť gólov v sezóne. Jeho druhý zásah navyše bol aj celkovo 250. presilovkový gól v NHL.
V treťom dejstve sa chopili taktovky najväčšie hviezdy domácich. Leon Draisaitl znížil a Connor McDavid v čase 58:22 vyrovnal. Po 78 sekundách predĺženia potom Draisaitl rozhodol svojím ôsmym gólom v sezóne. Obaja s McDavidom si pripísali tri body.
Tomáš Jurčo vypadol zo zostavy Oilers potom, ako nebodoval v siedmich zápasoch v rade. Capitals chýba zase útočník Richard Panik, ktorý minulý týždeň utrpel zranenie v hornej časti tela.

Rozhodujúca akcia Draisaitla a McDavida

Rangers porazili Buffalo
New York Rangers jasnou výhrou 6:2 doma ukončili sériu piatich porážok, počas ktorej získali len jeden bod.
Úspech Rangers podporil dvomi gólmi Ryan Strome. Tony DeAngelo a Brett Howden zaznamenali gól a asistenciu. Rangers po prvej tretine viedli už 3:0, ale Buffalo ešte do konca druhej tretiny dokázalo znížiť na 2.4, keď sa presadil Vladimír Sobotka.
"Musím pochváliť našich lídrov, pretože dnes uchopili býka za rohy," ocenil výkon mužstva tréner David Quinn. "V stredu sme sa o tom dosť intenzívne porozprávali, všetci sa pozreli do zrkadla a zistili, čo treba urobiť pre úspech."

Panarin si vybojoval puk a krásne skóroval

Flames vyhrali drámu proti Panthers
V Calgary na seba narazili dva ofenzívne naladené tímy a podľa toho vyzeral aj vývoj zápasu. Flames sa v ňom v prvých dvoch tretinách dvakrát dostali do vedenia, ale Panthers vždy kontrovali.
V nástupu do tretej tretiny však domáci odskočili o dva góly a náskok si udržali až do konca. Najprv sa po 32 sekundách druhýkrát v zápase presadil Matthew Tkachuk, ktorý opäť využil prihrávku Michaela Frolíka. V 46. minúte zvýšil Mark Giordano, lenže už o tri a pol minúty neskôr bolo opäť vyrovnané.
Misky váh na stranu hostí potom dokonca v závere 55. minúty prevážil Mark Pysyk, ale domácich rýchlo vyslobodil Sam Bennett.
Hoci Flames mali v predĺžení veľké šance, duel dospel až do nájazdov a zažiaril v nich brankár David Rittich.
Najprv s prehľadom premenil Sean Monahan, ale následne si na českom brankárovi vylámal zuby Jonathan Huberdeau. Matthew Tkachuk bol tiež úspešný a keď Rittich zastavil aj druhú veľkú hviezdu hostí Aleksandera Barkova, mohol so spoluhráčmi oslavovať cennú výhru.
Ostatné zápasy: Gurianov skolil Anaheim, Flyers opäť premohli Blackhawks a Rinne vynuloval Wild
Dallas Stars porazili Anaheim Ducks v tesnom dueli 2:1. Obidva góly víťazov strelil už v priebehu prvej tretiny Denis Gurianov. V 25. minúte potom síce v početnej výhode kontroval Max Comtois, ale viac gólov už nepadlo. Andrej Sekera odohral za domácich viac ako 20 minút a zablokoval štyri strely.
Philadelphia zopakovala úspech z Global Series v Prahe, keď opäť porazila Chicago. Namiesto výsledku 4:3 to tentoraz bolo dokonca 4:1, navyše na ľade súpera.
Brankár Pekka Rinne zaznamenal vďaka 26 úspešným zákrokom svoju prvú nulu v sezóne a mal tak hlavný podiel na víťazstve Nashville Predators nad Minnesota Wild 4:0. "Veľmi sa z toho teším," uviedol Rinne. "Čisté konto sa vám nepodarí vychytať každý deň."
Cam Atkinson v čase 63:28 rozhodol o výhre Columbus Blue Jackets 4:3 nad tímom Carolina Hurricanes. Domáci tak v Nationwide Arene predĺžili svoju bodovú sériu na šesť zápasov, z ktorých štyrikrát vyhrali.
Šampióni St. Louis Blues zdolali Los Angeles Kings 5:2, aj keď ešte v polovici zápasu prehrávali 1:2. Dvomi gólmi sa na obrate podieľal Brayden Schenn.
Josh Bailey sa gólom a asistenciou podpísal pod výhru New York Islanders nad Arizona Coyotes 4:2, ktorá bola pre domácich už piatym úspechom v rade.