Tatar prispel k výhre Detroitu dvoma bodmi

Tomáš Tatar si pripísal dve asistencie a pomohol Detroitu ovládnuť prestrelku proti Islanders

Autor NHL.com/SK / NHL.com

Skvelý večer prežil slovenský útočník Tomáš Tatar. V zápase Detroit Red Wings proti New York Islanders si pripísal dve asistencie a stal sa prvou hviezdou duelu. Jeho radosť bola dvojnásobná, Detroit pred svojimi fanúšikmi ovládol stretnutie 5:4. Český brankár Petr Mrázek predviedol 32 úspešných zákrokov a výrazne pomohol Detroitu k výhre.

Detroit Red Wings - New York Islanders 5:4

Po piatich porážkach v rade zabral Detroit, ktorý na svojom ľade zdolal New York Islanders 5:4. Dramatickú bitku rozhodol 28 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Danny DeKeyser.

Hostia mali výraznú streleckú prevahu, narážali ale na pripraveného Petra Mrázka. Český gólman síce inkasoval štyri góly, zároveň si ale pripísal 32 úspešných zákrokov.

"Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas," uviedol gólman Petr Mrázek. "Cítil som sa dobre a myslím, že som predviedol aj niekoľko pekných zákrokov. Pokiaľ dáme päť gólov a štyri dostaneme, som spokojný."

Okrem Tatarových dvoch asistencií si po dvoch bodoch za gól a asistenciu v drese Red Wings zapísali Henrik Zetterberg a Anthony Mantha, za hostí rovnaký príspevok doručil kapitán John Tavares.

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 4:3 po predl.

Mimoriadne dramatické predstavenie ponúkol súboj dvoch elitných tímov Východnej konferencie. Z triumfu sa nakoniec radoval Pittsburgh, ktorý na svojom ľade zdolal Columbus 4:3 v predĺžení.

Hviezdou duelu sa stal domáci útočník Phil Kessel, ktorý k dvom streleným gólom pripojil aj jednu asistenciu. Rozhodujúci zásah zaistil americký reprezentant v čase 63:15, kedy využil presilovú hru.

Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers 2:1

Druhú výhru v rade oslávila Carolina, ktorá na svojom ľade zdolala Edmonton 2:1 a priblížila sa k priečkam, ktoré zaisťujú postup do bojov o Stanley Cup.

Domáci udreli ako prví, keď sa v čase 11:36 presadil veterán Jordan Staal. Za hostí vyrovnal v strednom dejstve Connor McDavid, o výhre Caroliny rozhodol v úvode tretej časti Sebastian Aho. Pre talentovaného Fína to bol už 16. gól v sezóne.

Florida Panthers - Anaheim Ducks 2:1

Vzostup formy potvrdila Florida, ktorá pred svojimi fanúšikmi zdolala Anaheim 2:1 a po tretej výhre v rade poskočila už na deviatu priečku v tabuľke Východnej konferencie.

Panthers síce prehrávali, keď v desiatej minúte trafil Hampus Lindholm, skóre duelu ale dokázali otočiť. Najprv vyrovnal Reilly Smith, rozhodujúci zásah potom zaobstaral v čase 35:02 Jonathan Huberdeau, kvôli zraneniu nastúpil na prvý duel v sezóne.

New Jersey Devils - Calgary Flames 3:4 po predl.

Bitku plnú zvratov spolu zviedli celky New Jersey a Calgary, z triumfu 4:3 v predĺžení sa nakoniec mohli tešiť hostia. Pre kanadský tím to bol už tretí úspech v rade.

Oba tímy si v priebehu zápasu niekoľkokrát vymenili vedenie, Devils skvelo vyšla hlavne stredná časť. V nej súperovi nastrieľali tri góly, raz trafil aj český talent Pavel Zacha. Hostia ale skóre otočili, v predĺžení potom po prihrávke Michaela Frolíka rozhodol Mikael Backlund.

Momenty večera:

1. Tisícka pre Chimeru

Na jubilejný 1000. duel v NHL naskočil skúsený útočník New York Islanders Jason Chimera. V dobrom naň ale spomínať nebude, jeho tím totiž padol na ľade Detroitu.

2. Brodieho večer

Fantastický duel má za sebou obranca Calgary TJ Brodie. Ten si v dueli proti New Jersey pripísal štyri asistencie a stal sa prvým hráčom Flames od 5. decembra 2008, ktorému sa to podarilo.

3. Štýlová oslava

Naskočil na jubilejný 800. zápas v NHL a náležite si ho užil. Útočník Pittsburghu Phil Kessel bol hlavnou hviezdou zápasu proti Columbusu, k dvom gólom pridal aj asistenciu.

Hviezdy večera:

1. Phil Kessel (PIT): 2 góly, 1 asistencia, 5 striel

2. TJ Brodie (CGY): 4 asistencie, 1 strela

3. Cam Ward (CAR): 1 inkasovaný gól, 23 úspešných zákrokov

Na čo sa tešiť:

Na programe je dokopy trinásť zápasov, veľkú pozornosť priťahujú najmä duely Montrealu s Washingtonom a Bostonu s Torontom.