Tatar skóroval pri porážke Montrealu

Cehlárikova asistencia a Halák v bránke nezabránili prehre Bostonu

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

V stredajšom programe prípravných duelov NHL boli v akcii štyria slovenskí hokejisti a všetci utrpeli porážku. Presný zásah Tomáša Tatara nič nezmenil na prehre Montreal Canadiens s Toronto Maple Leafs. Peter Cehlárik bodoval a Jaroslav Halák chytal za Boston Bruins, ktorí podľahli Detroit Red Wings po predĺžení. Predstavil sa aj Marko Daňo, ktorého Winnipeg Jets zase nestačili na Minnesota Wild.

Tatar si pripísal druhý gól v drese Canadiens po štyroch minútach prvej časti, keď využil presilovú hru a strelou zápästím dostal domácich do náskoku 1:0.

Hostia však potom nastrieľali štyri góly za sebou a Montreal už ich náskok nedobehol. Hviezdou Maple Leafs sa stal Mitchell Marner, ktorý gólom a troma asistenciami priviedol svoj tím k triumfu.

Cehlárik sa opäť prihlásil o miesto v zostave Bruins, v stredu si pripísal už štvrtú asistenciu počas prípravného obdobia. Tentoraz sa siedmej minúte druhej tretiny rozbehol akciu, ktorá sa skončila gólom Lee Stempniaka.

Halák v bránke domácich inkasoval trikrát z 36 striel súpera, Zdeno Chára nehral. Úvodný gól Bruins strelil hviezdny David Pastrňák. Šestka tohtoročného draftu Filip Zadina nakoniec prekonal Haláka už po 24 sekundách predĺženia a Red Wings si odviezli výhru, hoci v zápase ani raz neviedli.

Pri porážke bol aj Daňo, ktorého Winnipeg prehral pred fanúšikmi Minnesoty. Dvadsaťtriročný center sa dostal medzi mantinely na takmer 11 minút, skončil s bilanciou 1 strela, 1 hit a odsedel si aj dve minúty na trestnej lavici.

Jednoznačný triumf si pripísali hráči tímu Pittsburgh Penguins, ktorí pred zrakmi svojich priaznivcov zdolali tím Buffalo Sabres 5:1. Ruku k dielu priložil aj útočník Dominik Simon, ktorý si pripísal asistenciu. Drobný center sa v druhej časti podieľal na góle Dericka Brassarda.

Duel mužstiev Colorado Avalanche a Dallas Stars sa lepšie vydaril hosťom, ktorí dosiahli triumf 3:1. Do štatistík sa zapísal aj ďalší český talent Martin Kaut. Šestnástka tohtoročného draftu bola pri zrode akcie, ktorú v čase 13:08 zakončil Ty Lewis.

Stret rivalov zo Západnej konferencie sa skončil divokou prestrelkou. Domáci Anaheim Ducks nakoniec porazili Los Angeles Kings 7:4, premiérovým gólom sa na úspechu Ducks podieľal Andrej Šustr, ktorý poslal Anaheim do dvojgólového náskoku.