Tatar Primary

Desiatimi zápasmi zo soboty na nedeľu sa pre mnoho mužstiev skončila prípravná časť. Tomáš Tatar zakončil toto obdobie úspešne, keď druhým gólom v príprave pomohol Montreal Canadiens poraziť Ottawa Senators 4:3 po predĺžení.

Boston Bruins nastrieľali Chicago Blackhawks osem gólov, David Pastrnak dal hetrik a pridal k nemu aj asistenciu. Pittsburgh Penguins naopak riešia veľký problém, pretože prišli o zraneného kapitána Sidneyho Crosbyho.
Montreal ukončil prípravu piatou výhrou, keď porazil Ottawu po predĺžení. Tatar v druhej tretine zvýšil na 2:0, keď využil prihrávku Brendana Gallaghera a presadil sa po strele zápästím. Duel nakoniec dospel až do predĺženia, v ktorom Canadiens vystrelil výhru Nick Suzuki.
V drese porazených sa predstavil Christián Jaroš. Trikrát ohrozil brankára Careyho Pricea a pripísal si aj dva hity. Za Ottawu sa presadil útočník Filip Chlapík, ktorý využil chybu brankára Pricea a pohodlne zakončil do odkrytej bránky.

Tatar udrel po prihrávke Gallaghera

Hráči Bostonu na záver prípravného obdobia predviedli skvelú formu, keď vo svojej TD Garden rozložili Chicago 8:2. Na suverénnom triumfe sa až dvaja hráči podieľali hetrikmi.
Jedným z nich bol útočník David Pastrňák, ktorý si otvoril strelecký účet v čase 18:37, keď po prihrávke Toreyho Kruga využil presilovú hru. Ďalší gól pridal v polovicu duelu a hetrik skompletizoval v čase 41:02, keď znova ťažil prihrávku Kruga. Český fordvard k tomu pripojil aj jednu asistenciu.
Rovnakým zápisom do štatistík sa blysol aj útočník Jake DeBrusk, ktorý k trom nastrieľaným gólom rovnako tiež pridal jednu prihrávku. Bruins ovládli prvú časť 4:0 a v ďalšom priebehu duelu svoj náskok ešte zvýšili.

Pastrňák sa blysol hetrikom proti Blackhawks

Kapitán víťazov Zdeno Chara bol napriek nedávnej rekonvalescencii najvyťaženejším hráčom svojho tímu, odohral čas 22:56. Duel ukončil s jedným bodom v plus/mínus, dvomi hitmi a jedným blokom.
Hráči Pittsburghu naopak zažili dosť trpký záver prípravy. Po prvé doma podľahli Buffalu 2:3 po nájazdoch, ale prišli aj o svojho kapitána Sidneyho Crosbyho.
Jeden z najdominantnejších útočníkov poslednej dekády odstúpil z duelu po prvej tretine, klub sa k jeho zdravotnému stavu po zápase nevyjadril. Je však pravdepodobné, že Crosby nestihne štart základnej časti.
Samotný duel bol veľmi vyrovnaný, dospel až do nájazdov. V ich šiestej sérii rozhodol o výhre Sabres mladý útočník Casey Mittelstadt.
Súboj tímov z New Yorku dopadol lepšie pre Islanders, ktorí v domácom prostredí zdolali Rangers 4:2. Rozhodujúci gól strelil Mathew Barzal, za tím z Manhattanu bodoval Libor Hájek.
Súboj Dallasu s Coloradom dospel až do nájazdov, z triumfu 4:3 sa nakoniec radovali domáci. Gólom a asistenciou sa v ich farbách blysli Jamie Benn, Joe Pavelski a Tyler Seguin. Obranca Andrej Sekera zaznamenal jeden plusový bod.
Zo súboja Toronta s Detroitom sa stala jednoznačná záležitosť. Maple Leafs svojho súpera deklasovali 5:0. Najdôležitejší krok urobili v druhej časti, v ktorej nastrieľali štyri góly. Útočník Auston Matthews zažiaril tromi bodmi za gól a dve asistencie. Martin Marincin za Toronto nehral.
Duel kanadských tímov ovládlo Calgary, ktoré doma zdolalo Edmonton 3:2. Víťazný gól padol v čase 54:21 z hokejky útočníka Tobiasa Riedera. Na strane porazených nechýbal v zostave útočník Tomáš Jurčo.
V bránke domácich odchytal celý duel gólman David Rittich, celkovo si pripísal celkovo 26 úspešných zákrokov. Prekonali ho len Gaetan Haas a Zach Kassian.
Floridské derby rozhodli až nájazdy. Hráči Tampy Bay sa za 65 minút hry nedokázali presadiť a v nájazdoch rozhodol o triumfe Floridy Vincent Trocheck.
Víťazne sa s prípravným obdobím rozlúčil aj Anaheim, ktorý v Honda Center porazil Arizonu 2:1. Rozhodujúci gól dal v úvode tretieho dejstva Hampus Lindholm.