Tatar telom dostal puk do bránky

Štvrtkový večer v NHL síce priniesol len dva zápasy, ale v ani jednom z nich nebola núdza o dramatické momenty. V dueloch spolu padlo až dvadsať gólov a obidva sa skončili až po predĺžení. Montreal Canadiens mali ešte v polovici tretej časti dvojgólové manko, ale nakoniec vyhrali 5:4. Tomas Tatar dal na ľade svojho bývalého tímu gól a pridal aj asistenciu. Calgary Flames v druhom dueli vyhrali na ľade Nashville Predators 6:5, dva kľúčové góly strelil Matthew Tkachuk.

Tatarove dva body vo Vegas
Canadiens podarilo poraziť domácich Golden Knights 5:4 po predĺžení, hoci ešte v polovici záverečnej časti prehrávali o dva góly. Tímu sa tak podarilo výborne nadviazať na stredajšie vystúpenie, ktoré vyhrali 4:1 na ľade Arizona Coyotes.
"Môžeme byť na seba hrdí," zdôraznil Tatar. "Arizona hrala veľmi dobre, rovnako aj Vegas. Mať z takéhoto tripu štyri body je úžasné. Rozprávali sme sa o tom, určili sme si nejaké ciele a zdá sa, že sme sa za nimi vybrali správnou cestou."
Už v tretej minúte ich poslal do vedenia Phillip Danault a Tatar si pri jeho zásahu pripísal siedmu asistenciu v sezóne. Bodoval v treťom dueli za sebou a v piatom z posledných šiestich.
William Karlsson a Alex Tuch sa ešte do prvej prestávky postarali o obrat. Pred polovicou riadneho hracieho časti za hostí odpovedal Jonathan Drouin.
Pokoj pred búrkou a stav 2:2 trval do 45. minúty. Cody Glass opäť posunul Vegas do vedenia a Mark Stone ho o pár minút zvýšil.
Asistenciu pri Stoneovom góle si pripísal Max Pacioretty a dosiahol tak jubilejný 500. bod v základnej časti NHL. Tridsaťročný útočník odohral prvých desať sezón v lige práve za Montreal. Minulý rok v septembri ho vymenili do tímu Golden Knights za Tatara a ďalšieho útočníka Nicka Suzukiho
V 54. minúte si však opäť zobral slovo Tatar a štvrtým gólom v ročníku znížil stratu. Brendan Gallagher potom vďaka svojmu dôrazu na bránkovisku v čase 58:02 poslal zápas do predĺženia.
To nakoniec trvalo len 26 sekúnd, po ktorých rozjasal hostí Max Domi. Montreal si tak pripísal tretiu výhru za sebou.
"Myslím si, že to bol po všetkých stránkach skvelý zápas," podotkol Domi. "Výborne ho odchytal aj Keith, ktorý predviedol neskutočný výkon. Práve on nám dal šancu uspieť a my sme ju využili."

Domi v predĺžení vystrelil Montrealu výhru

Tkachuk hrdinom Flames
Za podobných okolností ako Canadiens vybojovali cennú výhru aj Flames. Oba tímy vstupovali na ľad Bridgestone Areny v odlišnej situácii. Kým Flames predchádzajúce dva zápasy prehrali, Predators boli naopak plní sebavedomia po štvorzápasovej sérii víťazstiev.
Dlho to vyzeralo, že bez väčších problémov pridajú aj piate. Nick Bonino po hetriku v minulom zápase otvoril skóre a krátko po polovici prvej tretiny odštartoval svoj štvorgólový večer Austin Watson, ktorý stihol dva góly a dve prihrávky.
Derek Ryan síce do prvej prestávky znížil, ale jediným strelcom v druhom dejstve bol Calle Jarnkrok. V oboch prípadoch prekonal Davida Ritticha v oslabení, a to strelou z pravého kruhu po prečíslení dvoch na jedného.
Švédsky útočník sa tak stal prvým hráčom, ktorý dal Flames dva góly v početnej nevýhode od Dona Maloneyho (New York Rangers). Tomu sa tento kúsok podaril v polovici januára 1987.
Hostia však nerezignovali. Rasmus Andersson ich v úvode tretej tretiny pokropil živou vodou a keď ho neskôr nasledovali aj Elias Lindholm, ktorý sa presadil deviatykrát v sezóne, a Alan Quine, v čase 56:39 bolo vyrovnané na 4:4.
Pre Lindholma to bol zároveň 100. gól v NHL. To však pre hostí nebol jediný zdolaný míľnik. Sean Monahan sa dostal na métu 200 asistencií, keď stihol tri prihrávky. Johnny Gaudreau má vďaka dvom asistenciám už 400 bodov. Potreboval na to 409 zápasov základnej časti.
Dráma však ešte len vrcholila. V čase 58:38 totiž Watson svojím druhým gólom vrátil Predators do vedenia, ale Tkachuk ďalšiu porážku Flames odmietol. Najprv 39 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal a potom 1,6 sekundy pred vypršaním päťminútového predĺženia aj rozhodol.
Potom, ako domáci zblokovali strelecký pokus Lindholma, sa Tkachuk dostal k dorážke a pohotovo skóroval. "Samozrejme sa teším, že to skončilo v bránke," radoval sa Tkachuk. "Dobre som vedel, že na hodinách ostáva už naozaj veľmi málo času, iba pár sekúnd."
Flames sa siedmykrát v histórii podarilo otočiť zápas, v ktorom ešte v tretej tretine prehrávali aspoň o tri góly. Vonku to zvládli štvrtýkrát.
"Myslím si, že všetkých 24 chlapcov z tohto víťazstva načerpalo množstvo sebavedomia," povedal obranca Andersson. "Teraz si ho musíme udržať, ale treba začínať zápasy lepšie a končiť ich tak, ako sme to zvládli dnes."
Nashville napriek porážke bodoval šiestykrát za sebou.