Tatar trafil, Haláka vyhnali z bránky Wild

Slovenský gólman bol vystriedaný v druhej tretine na ľade rozbehnutej Minnesoty, ktorá zaznamenala 12. výhru v rade

Autor NHL.com/sk / NHL.com

Jaroslav Halák bol po štvrtom inkasovanom góle vystriedaný a jeho New York Islanders nestačili na rozbehnutých Minnesota Wild. Newyorská víťazná séria sa skončila už po troch zápasoch, pokým tá minnesotská trvá už 12 výhier v rade.

Minnesota Wild - New York Islanders 6:4

O víťazný zásah sa do siete, ktorú v tej chvíli už hájil JF Berube, v tretej tretine postaral Fín Erik Haula.

"Páčilo sa mi, ako sme hrali, možno sme mohli byť tvrdší, ale dokázali sme sa dostať z nepriaznivého stavu, len škoda záveru," tvrdil napriek tomu kouč Islanders Jack Capuano.

Buffalo Sabres - Boston Bruins 2:4

Center Boston Bruins David Krejčí sa po vlažnejšom začiatku sezóny dostáva do formy a boduje. Na ľade Buffalo Sabres prispel gólom a asistenciou k výhre 4:2, najlepší český strelec v lige David Pastrňák ale štyrmi pokusmi svoje konto nerozšíril. Netrafil v piatich zápasoch za sebou a zostáva na 19 góloch.

Krejčí svojím ôsmym gólom v sezóne vyrovnal v presilovke na 2:2 a v 57. minúte asistoval pri víťaznom góle Ryana Spoonera, ktorý potom ešte do prázdnej bránky určil konečný stav. Z posledných troch zápasov má Krejčí päť bodov za dva góly a tri asistencie.

Bruins (19-15-4) vyhrali po dvoch porážkach. Sabres (13-14-8) naopak prehrali piatykrát z posledných šiestich štartov.

Ottawa Senators - Detroit Red Wings 2:3 po predĺžení

Bez Petra Mrázka v bránkovisku si Detroit Red Wings zapísali dôležitú výhru na ľade Ottawa Senators, o víťazný gól na 3:2 sa v druhej minúte predĺženia postaral Anthony Mantha.

Zvyšné dva góly víťazov zaznamenali Thomas Vanek a Tomáš Tatar. Red Wings tak pri výhre New Jersey Devils nespadli na samotné dno Východnej konferencie, ale ich bilancia je dosť neslávna (16-16-4). Jared Coreau v bránke víťazov bol ale spoľahlivý a predviedol 26 zákrokov.

Nashville Predators - Chicago Blackhawks 2:3

Líder Chicago Blackhawks Patrick Kane si na ľade Nashville Predators vychutnal štatistický míľnik. Víťazným gólom a asistenciou sa dostal na métu 700 bodov v NHL. Víťaznú strelu do siete gólmana Pekku Rinneho zaznamenal v 55. minúte.

Pri prvom góle Blackhawks asistoval Artemi Panarin, ktorý s Chicagom predĺžil zmluvu o dva roky, počas ktorých si príde na 12 miliónov dolárov.

"Chicago mi dalo šancu hrať na vysokej úrovni. Som rád za to načasovanie, nemusím sa zapodievať kontraktom a môžem svoje výkony ešte vylepšiť," vyhlásil ruský útočník, ktorý bol v minulej sezóne najlepším nováčikom a zaslúžene získal Calder Trophy.

Obranca Michal Kempný sa objavil v zostave Blackhawks prvýkrát od 15. decembra a počas 10 minút na ľade zblokoval tri strely. Do zápasu po osemnásťdennej hernej pauze naskočil aj Michal Rozsíval.

Winnipeg Jets - Columbus Blue Jackets 3:5

Náročný kouč John Tortorella má ďalší dôvod na úsmev. Jeho Columbus Blue Jackets sa radovali z 14. výhry v rade, na ľade Winnipeg Jets zvíťazili 5:3.

Alexander Wennberg strelil dva góly a Sergei Bobrovsky predviedol 30 zákrokov.

Blue Jackets tak vyrovnali tretiu najdlhšiu sériu v dejinách ligy (1929-30 Boston Bruins; 2009-10 Washington Capitals). Primát zatiaľ držia Pittsburgh Penguins model 1992-93, ktorí dokázali vyhrať sedemnásťkrát v rade.

Na doteraz poslednom úspechu Blue Jackets sa podieľal tretím gólom v sezóne český nováčik Lukáš Sedlák. Jeho slovenský súper Marko Daňo opustil ľad v druhej tretine po náraze na mantinel.

Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs 2:3 po predĺžení

Na vydretú výhru s Montreal Canadiens hokejisti Tampy Bay proti Torontu nenadviazali. Opäť síce vďaka Ondřejovi Palátovi, ktorý trafil aj v druhom zápase po návrate na ľad, vyrovnali stav, ale v predĺžení im zasadil ranu Nazem Kadri.

Brankár Maple Leafs Antoine Bibeau zaznamenal 25 zákrokov a vychytal svoju prvú výhru v lige.

Florida Panthers - Montreal Canadiens 2:3 po predĺžení

Ďalšiu porážku v predĺžení už Montreal Canadiens nepripustili. V nadstavení na ľade Florida Panthers rýchlo rozhodol Phillip Danault strelou na vyrážačku Jamesa Reimera o výhre hostí 3:2.

"Nechceli sme po prehre v Tampe znovu prísť o druhý bod. Mám pocit, že sme diktovali tempo, v tretej tretine sme naozaj dreli a zaslúžene sme vyhrali," tvrdil kouč Canadiens Michel Therrien.

Jaromír Jágr sa pri absencii svojho dvorného centra Aleksandera Barkova za domácu Floridu bodovo nepresadil.

1. Columbuská štrnástka

Blue Jackets už v prvej tretine otočili stav na ľade Winnipeg Jets a tvrdo išli za 14. výhrou v rade, čím vyrovnali tretiu najdlhšiu víťaznú sériu v histórii.

2. Trvá aj séria Minnesoty

Dva góly v poslednej desaťminútovke rozhodli o dvanástej výhre v rade tímu Minnesota Wild. Devan Dubnyk vychytal desiate víťazstvo z posledných desiatich štartov.

3. Kaneov 700. bod

Patrick Kane z Chicago Blackhawks bol v zápase proti Nashville Predators autorom víťazného gólu, pridal aj asistenciu a zaznamenal tak svoj 700. bod v kariére.

Hviezdy večera:

1. Matt Puempel (NYR): 3 góly v presilovke, 5 striel, čas na ľade 12:20 minúty

2. Tyler Seguin (DAL): 2 góly, 1 asistencia, 5 striel

3 Ryan Spooner (BOS): 2 góly, 2 strely, 2 plusové body

Na čo sa tešiť:

Na programe sú 4 zápasy. Najviac priťahuje divízny súboj medzi Nashville Predators a St. Louis Blues. Najproduktívnejší Čech sezóny Jakub Voráček sa predstaví s Philadelphia Flyers na ľade San Jose Sharks.