Tomas Tatar má za sebou prvý štvorbodový večer v NHL. V piatok gólom a tromi prihrávkami priviedol Montreal k výhre 5:2 nad lídrom ligy z Washingtonu a za svoj výkon bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu. Skóroval aj Zdeno Chara, ktorý gólom do prázdnej bránky potvrdil úspech Bostonu na ľade Toronta a Bruins víťazstvom 4:2 ukončili štvorzápasovú sériu prehier.

Tatarovo štvorbodové predstavenie
Tatar mal hlavný podiel na tom, že Montreal dokázal ukončiť trinásťzápasovú bodovú sériu lídra ligy Washingtonu. Víťazstvo domácich Canadiens 5:2 zaistil gólom a troma asistenciami. Dvadsaťosemročný rodák z Ilavy si štyri body v jednom zápase pripísal úplne prvýkrát v kariére.
"Celý zápas bol veľká zábava. Hrali sem veľmi dobre a tešíme sa zo zisku týchto dvoch dôležitých bodov. Hrali sme proti naozaj silnému súperovi a na našom úspechu sa podieľali všetky štyri formácie," pochvaľoval si Tatar.
Získal ocenenie pre druhú hviezdu zápasu. Prekonal ho obranca Phillip Danault, ktorý zaznamenal tri body za gól a dve prihrávky. Montreal pridal tretiu výhru v rade a uspel siedmykrát z posledných deviatich duelov.
Tatar sa vďaka štyrom bodom vyšvihol na čelo bodovania Canadiens. S 19 bodmi za sedem gólov a 12 asistencií je prvý pred kapitánom Shea Weberom, ktorý má o tri zápisy menej.
Capitals vyšli naprázdno prvýkrát od 14. októbra, keď prehrali doma s Colorado Avalanche 3:6. Z ďalších 13 duelov jedenásťkrát zvíťazili. "Často sme strácali puk v strednom pásme a stálo nás to zápas. Vieme, že dokážeme hrať lepšie," vyhlásil kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin.

Marchand dorazil do bránky vlastnú strelu

Chára zavŕšil výhru Bruins
Kapitán hostí strelil svoj štvrtý gól v ročníku v 59. minúte, keď do prázdnej bránky Maple Leafs zvýšil na 4:2 potvrdil tak výhru Bostonu. Chára sa bodovo sa presadil v treťom dueli v rade. Po 19 zápasoch ročníka má na konte aj štyri asistencie a skvelých 13 bodov v hodnotení účasti na ľade.
Brad Marchand svoj jubilejný 700. zápas v NHL ozdobil dvoma gólmi vrátane toho víťazného. Boston vďaka nemu ukončil sériu štyroch porážok, počas ktorých získal len dva body. Maple Leafs síce v dueli dvakrát dotiahli stratu, ale pripísali si štvrtú prehru za sebou.
V polovici zápasu Auston Matthews odpovedal 14. gólom v sezóne na vedenie Bruins, ktoré v prvej tretine zariadil Charlie Coyle. Po 11 sekundách záverečného dejstva sa prvýkrát presadil Marchand, ale v 44. minúte na 2:2 vyrovnal Kasperi Kapanen.
V čase 45:08 sa však pätnásty raz v ročníku presadil Marchand a asistoval mu aj David Krejci, ktorý bodoval v posledných štyroch dueloch. Chára potom spečatil výsledok pri hre Toronta bez brankára.
"Hrali sme oveľa lepšie," pochvaľoval si Chára ukončenie série porážok, pred ktorou Boston desaťkrát za sebou bodoval a osemkrát zvíťazil. "V tretej tretine sme od prvého striedania hrali dobre a mali sme hru pod kontrolou. Marchand ukázal, prečo je najlepší hráč nielen v našom tíme, ale aj v celej lige," dodal štyridsaťdvaročný slovenský obranca.
Duel sa hral aj pred zrakmi šestice osobnostní Václava Nedomanského, Guyea Carbonneaua, Sergeja Zubova, Hayley Wickenheiserovej, Jima Rutherforda a Jerryho Yorka, ktorí v pondelok vstúpia do Siene slávy v Toronte.

Coleman využil Murrayho chybu a trafil

Penguins bez Crosbyho opäť prehrali
Pittsburgh nezvládol ani druhé vystúpenie bez zraneného kapitána Sidneyho Crosbyho, tentoraz podľahol New Jersey 1:2. Crosby sa vo štvrtok podrobil operácii brušného jadrového svalu a bude mimo hry minimálne šesť týždňov.
Devils viedli od siedmej minúty vďaka gólu Travisa Zajaca a päť sekúnd pred koncom druhého dejstva im Blake Coleman zariadil dvojgólový náskok. Jack Johnson potom za hostí len skorigoval výsledok.
Gólman New Jersey Mackenzie sa zaskvel 38 úspešnými zákrokmi. "Bez jeho výkonu by sme tento zápas nevyhrali. Bol skvelý. Je pekné sledovať jeho stabilnú formu. Podržal nás, keď sme to potrebovali," chválil ho kouč Devils John Hynes.

Chlapík prekonal Harta a zariadil náskok

Chlapík zavŕšil obrat
Ottawa pridala štvrtú výhru z posledných piatich duelov. Síce už po 166 sekundách prehrávala po góle Tylera Pitlicka, ale v 34. minúte v presilovej hre vyrovnal Tyler Ennis a v čase 37:09 otočil výsledok v prospech Senators Filip Chlapik.
Prvou hviezdou večera v Ottawe sa stal brankár Anders Nilsson, ktorý sa podpísal pod víťazstvo 26 úspešnými zákrokmi. "Flyers začali veľmi dobre a prvých niekoľko minút nás zatlačili. Po inkasovanom góle sme začali bojovať, korčuľovať a hrať viac fyzicky. Vďaka tomu sme to otočili," povedal Nilsson.
V závere zápasu si Senators ustrážili tesný náskok aj vylúčenie Colina Whitea na dve plus dve minúty. "V zápase, ktorý sa skončil 2:1, by sme sa v štvorminútovej presilovke mali presadiť," uviedol útočník Flyers Jakub Voracek.

Werenski využil presilovku v nastavenom čase

Werenski rozhodol v predĺžení
Columbus sa tešil z ešte len druhej výhry z posledných deviatich zápasov, keď doma zdolal obhajcu Stanley Cupu St. Louis 3:2 po predĺžení. V presilovej hre v čase 63:34 o tom rozhodol obranca Zach Werenski.
"Mali sme nejaké strely a šance. Som rád, že som jednu z nich premenil," vyhlásil Werenski, ktorý prekonal brankára Jakea Allena strelou z pravého kruhu.
Blues po sérii siedmich víťazstiev druhýkrát za sebou prehrali, ale opäť to bolo až v nastavení, takže predĺžili svoju bodovú sériu na deväť duelov.