Tatar pripravil víťazný gól Gallaghera

Montreal zvládol zápas na ľade Buffala 3:1 a útočník Tomas Tatar bol kľúčovou postavou víťazného tímu. Najprv pripravil víťazný gól a potom zavŕšil výhru do prázdnej bránky. Nashville pod vedením trénera Johna Hynesa zavítali na ľad jeho bývalého mužstva z New Jersey a vybojovali triumf 6:5 po nájazdoch. Hviezdou Los Angeles sa stal Alex Iafallo, ktorý nastrieľal Arizone hetrik a Kings vyhrali po predĺžení.

Tatarove dva body v Buffale
Hráči tímu Montreal Canadiens dokázali zvíťaziť na ľade Buffalo Sabres 3:1 a vybojovali tretie víťazstvo z posledných štyroch zápasov.
Veľký podiel na úspechu kanadského mužstva mal slovenský útočník Tatar, ktorý k strelenému gólu pripojil aj asistenciu.
"Začiatok sa nám vôbec nevydaril, ale postupne sme rozhýbali nohy, výrazne zrýchlili a začali sme si vytvárať príležitosti," povedal tréner hostí Claude Julien.

Ako prví v zápase udreli domáci. Jack Eichel zužitkoval presilovú hru a pripísal si jubilejný 30. zásah v ročníku. Eichel sa tak pripojil k Nathanovi MacKinnonovi a Davidovi Pastrňákovi ako tretí hráč, ktorý sa v sezóne dostal na bilanciu 30 gólov a 30 asistencií.
"Hrali sme dobre, ale od druhej tretiny sme začali spomaľovať. Tento zápas sme potrebovali vyhrať, takže je to pre nás obrovské sklamanie," nevyhováral sa tréner domácich Ralph Krueger.
Canadiens odštartovali obrat krátko po začiatku strednej časti. V čase 20:44 sa Iľja Kovaľčuk dostal k dorážke vlastnej zablokované strely a na druhý pokus prekonal brankára Cartera Huttona.
O 141 sekúnd neskôr už Montreal viedol. Tatar krásnou prihrávkou Brendana Gallaghera, ktorý nezaváhal a vystrelil z bekhendu. Útočník Canadiens sa vrátil do zostavy po šiestich dueloch, ktoré vynechal kvôli zraneniu a hneď po návrate strelil víťazný gól.
"Prvá tretina sa nám vôbec nevydarila, museli sme zareagovať. Od druhej časti to už bolo lepšie, pridali sme a mali sme prevahu," vyhlásil Gallagher.
Definitívnu poistku triumfu hostí pridal v úplnom závere Tatar, ktorý strelil do prázdnej bránky Buffala a pridal 18. gól v sezóne. Brankár Carey Price prispel k výhre 20 úspešnými zákrokmi.

Duchene v New Jersey vyrovnal skóre

Hynesov Nashville zdolal Devils
New Jersey Devils prehrali doma prehrali s Nashville Predators 5:6 po samostatných nájazdoch. Pre hráčov klubu z Newarku to bol veľmi špecifický duel, pretože na striedačke súpera stál ich bývalý tréner John Hynes.
Za domácich nazbieral tri body za dva góly a asistenciu Pavel Zacha, ktorý sa prvýkrát presadil v čase 4:54. Vo vlastnom oslabení prevzal puk od Nica Hischiera, elegantne si ho prehodil na forehand a presnou strelou prekonal brankára hostí Pekku Rinneho.
"Bolo to prvýkrát, keď som hral v NHL proti svojmu bývalému trénerovi," vyhlásil Zacha po dueli, v ktorom stihol nastrieľať rovnaký počet gólov ako v predchádzajúcich 40 zápasoch. "Veľmi sme chceli uspieť. Bol to dobrý zápas, ale bohužiaľ máme len bod."
Druhý gól si útočník odložil na druhú tretinu. Zacha v početnej výhode z ľavého kruhu prestrelil húštinu tiel a zaistil Devils vyrovnanie na 2:2.
"Bolo to veľmi zvláštne stretnutie. My sme dali gól, oni dali gól. A takto stále dokola. Bolo to emočne veľmi náročné. Raz sme boli hore, potom zase dole," hodnotil útočník domácich Hischier.
Na Zachov druhý gól nadviazal v čase 30:26 Nikita Gusev, ktorý využil presilovú hru a prvýkrát v zápase poslal domáci tím do náskoku.
Ten však vydržal len necelé tri minúty, lebo na druhej strane po prihrávke Craiga Smitha bleskovo odpovedal Nick Bonino.
Do kabíny išli po druhej časti spokojnejší Devils. Deviatym gólom v sezóne im totiž vrátil náskok Jesper Bratt.
V záverečnej tretine padli ďalšie tri góly. Za hostí udreli Matt Duchene a Filip Forsberg, pre ktorého to bol už druhý gól v sezóne. Za domácich mieril presne John Hayden, duel tak za stavu 5:5 preskákal cez predĺženie až k nájazdom a v nich Duchene rozhodol o úspechu Nashvillu.
"Keď som prišiel do Nashvillu, hneď som videl, akú má tento tím kvalitu," vyhlásil Hynes. "Páči sa mi, že sa zlepšujeme v dôraze, nasadení a máme stále vyššie sebavedomie."

Iafallo nastrieľal prvý hetrik v NHL

Iafallo prestrieľal Arizonu
Hráči tímu Arizona Coyotes nesplnili úlohu papierového favorita a pred zrakmi vlastných fanúšikov podľahli Los Angeles Kings 2:3 po predĺžení.
O prvej výhre kalifornského mužstva z posledných piatich duelov rozhodol útočník Alex Iafallo, ktorý sa hetrikom postaral o všetky góly svojho tímu.
Iaffalo prvýkrát udrel v čase 8:37, keď sa oprel do bekhendovej prihrávky Bena Huttona.
Domáci však v strednej časti otočili skóre. Najprv vyrovnal Nick Schmaltz, po ňom sa presadil aj Christian Dvorak a zdalo sa, že Arizona má vývoj duelu pevne vo svojich rukách.
V tretej časti dlho vládli obidve obrany, ale Kings sa takmer na poslednú chvíľu podarilo vyrovnať. Adrian Kempe v čase 57:06 predložil puk Iafallovi, ktorý vyrovnal účty.
Duel sa dostal až do predĺženia, ale to trvalo len 24 sekúnd. Znova totiž udrel Iafallo a svojím 14. gólom v sezóne rozhodol o výhre Los Angeles. Podieľal sa na nej aj Jack Campbell, ktorý si pripísal 26 úspešných zákrokov.