tatarMW

Slovenský útočník Tomáš Tatar sa v utorkovom jedenásťzápasovom programe zaradil medzi hviezdy zápasu. Dvoma asistenciami pomohol Montrealu poraziť svojich bývalých spoluhráčov z Detroitu a v ideálnej chvíli tak ukončil svoj trojzápasový bodový pôst.
Philadelphia Flyers postavili už siedmeho gólmana od začiatku sezóny, ale ani to im nestačili v zápase proti Washington Capitals, ktorým podľahli 3:5 a prehrali už ôsmy zápas v rade.Tuukka Rask vychytal Bostonu čisté konto proti Minnesote a Tampa vynulovala Columbus s rovnakým skóre 4:0.

Tatar prihrával v Detroite
Tatar mal prsty už v prvom góle hostí, keď Brendan Gallagher 30 sekúnd po úvode druhej časti dorazil jeho strelu za Jimmyho Howarda a Canadiens sa dostali do vedenia. Už o minútu neskôr zvýšil Joel Armia.
Slovenský forvard pripravil aj víťazný gól Canadiens, keď Jeff Petry niekoľko sekúnd po tretej siréne upravil na 3:1. Gól bol výnimočný aj pre samotného strelca, keďže prvýkrát skóroval vo svojom rodnom meste.

Do konca duelu už Andreas Athanasiou stihol len znížiť na 2:3 a Red Wings odchádzali z ľadu so siedmou porážkou z posledných ôsmich zápasov.
Tatar pripojil proti tímu, ktorý ho v roku 2009 draftoval do NHL a v ktorom pôsobil až do minuloročnej uzávierky prestupov, svoj 32. a 33. bod v sezóne. Hoci pred súbojom s Detroitom vyšiel v troch dueloch naprázdno, jeho aktuálna bilancia znie deväť bodov z posledných ôsmich stretnutí. Na záver bol na ľade Red Wings vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu.
"Súper tvrdo bojoval, v niektorých pasážach hry bol lepší ako my. Ale boli sme kompaktní a z týchto dvoch bodov sa veľmi tešíme," radoval sa dvadsaťosemročný krídelník.
Flyers so siedmym brankárom
Súboj Washingtonu s Philadelphiou priniesol hosťujúcim Flyers už ôsmu porážku za sebou.
Flyers sa najprv stali rekordérmi NHL, ale v kategórii, v ktorej ich to asi veľmi nepotešilo. Mike McKenna sa totiž stal už siedmym gólmanom od začiatku sezóny, ktorý štartoval v bránkovisku Flyers.
Od začiatku ročníka už boli v úvodnej zostave aj Brian Elliott (13 štartov), Calvin Pickard (8), Anthony Stolarz (7), Carter Hart (7), Michal Neuvirth (6) a Alex Lyon (1).
Niečo také sa v minulosti stalo len raz. Iba v sezóne 1989-90 nasadili Quebec Nordiques od začiatku zápasu rovnako sedem gólmanov. Flyers majú pred sebou ešte takmer polovicu základnej časti na to, aby sa na čele osamostatnili.
Capital One Arena však nebola ideálnym miestom pre Mikea McKennu, ktorého si Flyers 4. januára stiahli z Vancouver Canucks ako nepotrebného. Síce predviedol 21 úspešných zákrokov, ale prehru neodvrátil. Flyers sú aj preto len bod nad Ottawa Senators, ktorí uzatvárajú tabuľku Východnej konferencie.
"Klamal by som, keby som nepovedal, že to z mnohých logistických dôvodov nebola výzva," vyhlásil McKenna. "Ale moja práca je hrať hokej, byť gólmanom a zastavovať puky. Bez ohľadu na to, v akom som tíme, som pripravený urobiť pre tím to najlepšie, čo dokážem."
Jakub Vrána pomohol víťazom troma bodmi. Začal prihrávkou na úvodný gól Toma Wilsona, ktorý onedlho eliminoval Jakub Voráček. Druhá tretina rozhodla - Capitals ju vyhrali jasne 3:0. Pred polovicou duelu trafil T.J. Oshie a potom sa Vrána presadil dvakrát za štyri a pol minúty.
Philadelphia potom síce odohrala dobrý záver, keď po Voráčkových asistenciách znížili Wayne Simmonds a Claude Giroux, ale na viac už nebol čas. Namiesto toho Oshie zavŕšil skóre do prázdnej bránky a dal tak 200. gól v kariére.
Osem porážok za sebou je pre Flyers najviac od série 10 prehier medzi novembrom a začiatkom decembra 2017, keď prehrali dokonca desaťkrát v rade.

Vránov krásny gól po individuálnej akcii

Sharks dobiehajú Flames
San Jose Sharks si mohli po súboji s tímom Edmonton Oilers vychutnať štvrtú výhru za sebou a šiestu z posledných siedmich zápasov. Vďaka dvojbodovému zisku a víťazstvu 7:2 Sharks vyskočili na tretiu priečku tabuľky Západnej konferencie a sú len jeden bod za Calgary Flames a Vegas Golden Knights. Oilers naopak stratili ôsmy z uplynulých 10 zápasov.
Skóre otvoril Evander Kane, ktorému prihral Tomáš Hertl. Na konci 13. minúty Marcus Sorensen zvýšil premeneným trestným strieľaním. Alex Chiasson síce odpovedal, lenže ešte do konca prvej tretiny Joonas Donskoi vrátil domácim dvojgólový náskok.

Burns sa presadil v početnej výhode

Kane sa navyše v druhej časti presadil znova a keď Milan Lucic znížil, Brent Burns prišiel s ďalšou odpoveďou. Tretiu časť rýchlo odštartoval gólom Joe Thornton, ktorému asistoval aj Lukáš Radil. Donskoi potom zavŕšil dielom druhým gólom v zápase.
Bek Erik Karlsson si pri jeho góle pripísal tretiu prihrávku víťazného večera a vylepšil svoju bilanciu v sezóne už na 41 bodov (3+38) zo 43 zápasov.
Štvorbodový Wheeler
Diváci vo Winnipegu videli celkovo jedenásť gólov v súboji dvoch tímov z prvej polovice Západnej konferencie. A mali dôvod na radosť, pretože Jets porazili Avalanche 7:4.
Jets mali zápas do záveru druhej tretiny pod kontrolou, potom sa vedenie 4:1 zmenšilo len na 4:3. Vyrovnanie však domáci nepripustili a v treťom dejstve si s prehľadom dokráčali za dvoma bodmi.
Pri štyroch strelených góloch mali hostia medzi sebou až štyroch dvojbodových hráčov. Dva góly dal Gabriel Landeskog, Carl Soderberg pridal gól a prihrávku a Nathan MacKinnon a Tyson Barrie zaznamenali dve asistencie.
Nad všetkými však v utorok večer vyčnieval domáci útočník Wheeler. Presným zásahom a troma prihrávkami posunul svoju bilanciu v sezóne už na 55 bodov (7+48) zo 42 zápasov. Je tak druhým najlepším nahrávačom ligy. Rovných 50 prihrávok má na konte Nikita Kucherov z Tampa Bay Lightning.
Mark Scheifele a Jacob Trouba sa pod víťazstvo podpísali troma bodmi za gól a dve prihrávky.
Murray opäť s výhrou
Brankár Matt Murray si pripísal 36 zákrokov a vychytal Pittsburghu ďalšiu výhru, ktorá bola preňho osobne už ôsmou v rade. Penguins s veľkým prehľadom porazili Florida Panthers 5:1 a skvelo tak zareagovali na predchádzajúcu porážku 3:5 s Chicago Blackhawks, ktorá preťala sériu ôsmich výhier po sebe.
Murray je ešte len štvrtým gólmanom v histórii Penguins, ktorý vychytal osem výhier za sebou. A prvým odvtedy, ako Marc-Andre Fleury vychytal tímový úspech dokonca deväťkrát po sebe medzi 21. februárom a 17. marcom 2012. Murray navyše v siedmich štartoch z ôsmich od návratu na ľad po zranení v dolnej časti tela inkasoval dva góly a menej.
"Dnes to bolo trochu bláznivé," uviedol Murray. "Množstvo šancí na oboch stranách. Som veľmi rád, že máme dva body. Bol to na nejaký čas náš posledný zápas doma a je pekné vyrážať na trip po takomto výsledku."
Kouč hostí Bob Boughner nechal v tretej tretine sedieť trio Keith Yandle, Jonathan Huberdeau a Mike Hoffman. Bek Yandle je pritom štvrtým najproduktívnejším hráčom tímu, útočník Hoffman tretím a ďalší forvard Huberdeau dokonca kraľuje tímovému bodovaniu.
"Dnes vôbec neboli pripravení na hru. Nič nepredviedli," vyhlásil Boughner. "Ich prístup nás stál niektoré inkasované góly a nepracovali dostatočne tvrdo."
Domácim trochu pokazila radosť skutočnosť, že zápas nedohrali útočníci Patric Hornqvist a Zach Aston-Reese. Hornqvist dostal v prvej tretine zásah pukom, Aston-Reese by mal podľa kouča Mikea Sullivana 'nejaký čas' chýbať.
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
Ďalšie zápasy: Rask a Vasilevskiy s nulou, Rangers znova padli
Buffalo Sabres jasne porazili New Jersey Devils 5:1. Hostia tak stratili tretí z posledných štyroch zápasov a sú len štyri body od poslednej Ottawy.
Gólman Tuukka Rask zaznamenal 250. výhru v kariére a už 42. nulu. Minnesota Wild prehrali 0:4, Zdeno Chára mal bilanciu dve strely, dva hity a dva bloky.
Úplne bezchybný bol aj brankár Tampy Andrei Vasilevskiy, ktorý vychytal lídrovi ligy výhru nad Columbusom s rovnakým skóre.
Dallas Stars si odniesli výhru 3:1 zo štadióna St. Louis Blues, jednou asistenciou sa na úspechu podieľal aj bek Roman Polák.
Vo veľkých problémoch sa stále utápajú New York Rangers, ktorí porážkou 2:4 na ľade Vegas Golden Knights nebodovali štvrtýkrát za sebou.
New York Islanders podľahli Carolina Hurricanes 3:4. Hurricanes si pripísali piatu výhru v rade, Islanders naopak sériu víťazstiev stratili.