Game Story

V utorok sa v NHL odohralo deväť stretnutí. Tomáš Tatar sa dostal medzi hviezdy zápasu, keď strelil rozhodujúci gól Canadiens v dôležitom súboji s Blue Jackets. Andrej Sekera odohral prvý duel po návrate z maródky, v ktorom sa za Edmonton postavil proti Arizone. Strávil na ľade viac ako 17 minút a skončil jedným mínusovým bodom. Oilers však prehrali 2:3 po nájazdoch. St. Louis porazilo Toronto po predĺžení a 11. triumfom v rade stanovilo nový historický rekord klubu. Suverénna Tampa má siedme víťazstvo po sebe.

Tatar trafil výhru
Hráči Montreal Canadiens a Columbus Blue Jackets odohrali veľmi dôležitý zápas. Výhru v súboji priamych konkurentov o postupové pozície vo Východnej konferencii nakoniec kanadský tím vybojoval po výsledku 3:2.
Max Domi dvadsiatym gólom v sezóne otvoril skóre už po 81 sekundách hry a Paul Byron ešte do prvej prestávky zvýšil vedenie.
Josh Anderson v úvode druhej tretiny znížil a Nick Foligno ešte pred polovicou tretej časti zaistil vyrovnanie.
V čase 53:08 však Tatar rozhodol o dvojbodovom zisku Canadiens.
Bol to jeho 19. gól v sezóne, pričom v 11 prípadoch jeho zásah znamenal vedenie pre 'Habs'.

Tatar rozhodol po ideálnej prihrávke Benna

Jedenásta radosť Blues
Zápis do histórie klubu priniesol Blues gól, ktorý dal už po 34 sekundách predĺženia Ryan O'Reilly.
Dlho sa pritom zdalo, že Blues smerujú k výhre už v riadnom hracom čase. Dokonca to mohlo byť už štvrtýkrát za sebou bez inkasovaného gólu.
Jaden Schwartz a Colton Parayko totiž v prvej tretine zaistili vedenie 2:0, ktoré platilo aj po druhom dejstve.
Ale potom prišli dva bleskové zásahy Maple Leafs. Najprv Zach Hyman v 47. minúte znížil a Blues tak inkasovali gól po 233 minútach a 50 sekundách. Klubový rekord tak odolal (258:29 z marca 2016).
Už o 31 sekúnd neskôr vyrovnal Auston Matthews, pre ktorého to znamenalo, že v NHL bodoval proti každému súperovi, proti ktorému nastúpil.
Ale ďalší gól už domáci Torontu nedoprialo a stále je tak aktuálna aj ich ďalšia séria - Blues už viac ako 493 minút neprehrávali.
"Je to skvelé. Vždy je dobré, keď sa vám darí," podotkol kapitán Blues Alex Pietrangelo. "Hlavne keď zoberiem do úvahy, ako sme začali sezónu. Odvtedy sme prešli dlhý kus cesty. A za všetkých môžem povedať, že nám to stále nestačí."
Brankár Jordan Binnington vychytal deviatu výhru v rade a vylepšil tak nováčikovský rekord klubu. Medzi nováčikmi v histórii celej ligy je v tomto smere na delenom piatom mieste. Poradiu kraľuje Ross Brooks (Boston) s 12 víťazstvami po sebe v sezóne 1973-74.
Binnington je ešte len šiestym brankárom v histórii, ktorý vyhral v aspoň 13 zápasoch z prvých 15 duelov v NHL, do ktorých nastúpil ako člen úvodnej zostavy. Jeho predchodcami boli Andrew Hammond, Patrick Lalime, Frederik Andersen, Bob Froese a Wayne Thomas.
Porazení Maple Leafs nestratili len zápas, ale aj útočníka Nazema Kadriho, ktorý musel odstúpiť kvôli otrasu mozgu.

O'Reilly v predĺžení rozhodol o rekordnej výhre

Víťazstvo Tampy číslo 7
Tím Tampa Bay Lightning zvíťazil siedmykrát za sebou a vo všetkých prípadoch to bolo už v riadnom hracom čase. V utorok líder ligy porazil domácich Philadelphia Flyers 5:2.
Suverén ligy pritom dosiahol aspoň siedmy úspech v rade tretíkrát v sezóne. V histórii sú na tom lepšie len Edmonton Oilers, ktorí v ročníku 1983-84 predviedli takúto sériu dokonca štyrikrát.
Hostí poslal do vedenia Mikhail Sergachev, čoskoro zvýšil Alex Killorn a už v čase 10:23 mali hostia trojgólový náskok po góle J.T. Millera.
Po bezgólovom druhom dejstve síce Oscar Lindblom v úvode tretej časti znížil, ale Yanni Gourde v presilovke kontroval.
Konečnú podobu výsledku určili Travis Konecny a Ryan McDonagh, ktorý skóroval do prázdnej bránky.
Pri výhre, ktorá sa zrodila už po 11 minútach, chýbal český bek Jan Rutta. Hoci bol z farmy povolaný do prvého tímu, debutu za Lightning sa od príchodu z Chicago Blackhawks stále nedočkal.
Lundqvist podržal Rangers
Carolina Hurricanes patrí do vyrovnanej skupiny na hrane bojov o postup do play off vo Východnej konferencii. Hosťujúci New York Rangers by sa k nim určite veľmi radi pridali. Tesnou výhrou 2:1 sa k tomu aspoň trochu priblížili, ale napriek utorkovému úspechu stále strácajú na Hurricanes osem bodov.
Jordan Martinook v polovici zápasu zaistil domácim vedenie a už o 47 sekúnd neskôr vyrovnal Connor Brickley po prihrávke Filipa Chytila. V 47. minúte potom rozhodol Vladislav Namestnikov.
Najdôležitejším pre úspech Rangers bol výkon brankára Henrika Lundqvista, ktorému štatistici napočítali 43 úspešných zákrokov. Preskočil tak Kariho Lehtonena v počte zápasov s minimálne 40 zákrokmi, keďže ich má na konte už 31.
'King Henrik' navyše dokázal v 18 z nich vychytať víťazstvo. Od oficiálneho zavedenia tohto ukazovateľa v sezóne 1955-56 bol v histórii Rangers lepší len jeden jediný brankár. Gump Worsley uspel v 21 dueloch, v ktorých pokryl 40 a viac striel súpera.

Lundqvist úžasne udržal Rangers vo vedení

Florida nestráca nádej
Florida Panthers porazili Buffalo Sabres 4:2, pripísali si tretiu výhru v rade a napriek malej strate majú ešte stále malú nádej na účasť v play off.
Sabres, ktorí majú postupové pozície vo Východnej konferencii trochu bližšie, pritom začali lepšie. Jack Eichel ich v presilovke v 26. minúte úvodným gólom zápasu dostal do vedenia.
Stav 0:1 vydržal až do začiatku 44. minúty. Jonathan Huberdeau vyrovnal a Jayce Hawryluk len o 43 sekúnd neskôr zariadil otočku. Po necelých dvoch minútach udrel aj Aleksander Barkov a Huberdeau potom skvelý obrat dokonal. Spolu s Barkovom si obaja pripísali tri body.
Za Buffalo až v čase 59:52 znížil Vladimír Sobotka, ktorý sa presadil štvrtýkrát v ročníku.
"Posledný mesiac sme naozaj dobrí, vyhrávame a užívame si zápasy na ľade aj tréningy. Každý sa hokejom baví, ale zároveň aj tvrdo pracuje. Je dobré, že to má aj výsledky," pochvaľoval si Barkov. "Potrebujeme len to, aby nám to vydržalo aj naďalej a aby sme boli stále lepší."

Ostatné zápasy: Sekera je späť, Josi popravil Stars
V drese Edmontonu po dlhom čase vykorčuľoval na ľad uzdravený slovenský obranca Andrej Sekera, ale z výhry sa radovať nemohol. Ryan Nugent-Hopkins síce v čase 59:49 zariadil Oilers aspoň bod, ale nájazdy rozhodol Vinnie Hinostroza, ktorý sa predtým presadil aj v riadnom hracom čase. V zostave Oilers chýbal kapitán Connor McDavid, ktorý bojuje s chorobou.
Pittsburgh Penguins získali cenné body na ľade New Jersey Devils po víťazstve 4:3. Penguins vyhrali štvrtý z posledných piatich zápasov. Devils z duelu nedokázali nič vyťažiť, hoci viedli 1:0 aj 2:1. Pittsburghu pomohol jednou prihrávkou aj český útočník Dominik Simon.
Dallas Stars prehrali piaty z posledných šiestich duelov a tretíkrát po sebe nebodovali, keď podľahli Nashville Predators 3:5. Návrat na domáci ľad po piatich vystúpeniach v arénach súperov sa im teda vôbec nevydaril. Hlavným faktorom bol bek hostí Roman Josi. Ten bol za stavu 3:3 jediným strelcom v záverečnej tretiny. Najprv dal v 48. minúte víťazný gól a potom ešte poistil výhru zásahom do prázdnej bránky. Navyše si pripísal aj asistenciu.
Anaheim Ducks vyhrali tretí zo štyroch zápasov pod vedením generálneho manažéra Boba Murrayho, keď presvedčivo zvíťazili v Minnesote 4:0. Výhra bola o to cennejšia, že Wild držia divokú kartu na postup v Západnej konferencii. Ducks na nich teraz strácajú len tri body. Minnesota prehrala piatykrát za sebou, hoci štyri posledné duely odohrala doma. Navyše druhýkrát za sebou neskórovala, čo sa tímu naposledy stalo v januári 2016. Brankár Ryan Miller potreboval na čisté konto 31 úspešných zákrokov.