Najproduktívnejší hráč Canadiens Tomas Tatar sa v noci na sobotu po piatich zápasoch zapísal medzi strelcov. Jeho presný zásah však Montrealu nestačil, z víťazstva 4:1 sa radovali domáci Penguins. Hurricanes si najmä vďaka skvelému výkonu brankára Petra Mrázka poradili s New Jersey 5:2. Sharks po otočke vyhrali vo Winnipegu a Rangers si odviezli víťazstvo z Columbusu.

Tatar ostal medzi strelcami sám
Montreal Canadiens zavítali do PPG Paints Arena v Pittsburghu a utrpeli tam porážku 1:4. Jediný gól hostí strelil Tatar, ale ani on neodvrátil tretiu prehru Montrealu v rade. Na tretie miesto v Atlantickej divízii Canadiens momentálne chýba sedem bodov.
"V tejto aréne naozaj nie je ľahké hrať," zhodnotil po zápase Tatar. "Je jasné, že majú veľmi dobrý tím. Ale myslím si, že sme im dlho dokázali vzdorovať."
Ako prvý sa dostal do vedenia Pittsburgh, za ktorých sa v 28. minúte v presilovej hre presadil Kris Letang. Dvojgólové vedenie zariadil domácim Jason Zucker. Pomohli mu Dominik Simon a kapitán Sidney Crosby, ktorý v dueli nazbieral tri asistencie. Nová posila z Minnesota Wild si tak pripísala svoj premiérový gól v drese Penguins.
V čase 39:06 sa dostal k slovu Tatar a pridal svoj 21. gól v ročníku. Jeho strelu z kruhu tečoval do bránky obranca domácich a dvadsaťdeväťročný útočník sa tak presadil po piatich dueloch. Okrem 21 gólov má v sezóne na konte aj 32 asistencií, takže s 53 bodmi je už len päť zápisov pod svojím kariérnym maximom z minulej sezóny.
Pred koncom druhej časti sa znova presadil Zucker. V závere duelu ešte Zach Aston-Reese zavŕšil výsledok pri hre bez brankára.
"Pre mňa je to hlavne o výhre. Bolo skvelé vychutnať si víťazný pocit a bol to zábavný večer," vyhlásil Zucker, ktorého debutový duel za Penguins bola pondelková prehra s Tampa Bay Lightning 1:2 po predĺžení.
Pittsburgh v pondelok získal Zuckera výmenou za útočníka Alexa Galchenyuka, obrancu Calena Addisona a výber v prvom kole draftu.

Mrázek zastavil Hughesa aj Simmondsa

Mrázek vychytal Caroline výhru
Carolina si poradila s New Jersey 5:2 a veľkú zásluhu na tom mali aj českí hráči. Brankár Petr Mrazek zase zastavil 35 pokusov Devils a bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu. Útočník Martin Necas strelil gól a pridal k nemu aj asistenciu.
Hurricanes strelili prvý gól už v štvrtej minúte, keď Nino Niederreiter otvoril skóre. Po 104 sekundách záverečnej časti sa zapísal medzi strelcov aj Nečas a zvýšil na 4:1. Jeho teč síce mierila mimo, ale obranca Damon Severson nešťastne zamietol puk do vlastnej bránky.
Devils prvýkrát skórovali v 8. minúte, keď bol Mrázek po kombinácii Nikitu Guseva a Travisa Zajaca bezmocný a Mirco Mueller do odkrytej bránky vyrovnal na 1:1. Hurricanes však v čase 11:23 vrátil do vedenia Warren Foegele a v druhej tretine ešte zvýšil Andrei Svechnikov.
Po Nečasovom šťastnom góle v 55. minúte Joel Edmundson upravil už na 5:1. Po 21 sekundách zmiernil prehru Devils Joey Anderson, ktorý sa presadil po ideálnej prihrávke Nicholasa Merkleyho.
Carolina vyhrala tretí z posledných štyroch zápasov a na 9. mieste Východnej konferencie stráca na postupové pozície do play off už len dva body.
"Vrátili sme sa k základom a veríme svojej hre. Sebavedomie je z individuálneho aj tímového hľadiska nesmierne dôležité. Hráme tak, ako máme. Potom prídu aj góly, dnes to bolo vidieť," povedal tréner Hurricanes Rod Brind'Amour.

Meier z dorážky zariadil Sharks vedenie

Sharks opäť uspeli vonku
San Jose na vlastnom ľade trikrát za sebou neuspelo, ale na klziskách súperov sa mu v poslednom čase darí. Sharks vďaka obratu v tretej tretine vyhrali na ľade Winnipegu 3:2 a nadviazali na víťazstvá vonku nad Calgary Flames 3:1 a Edmonton Oilers 6:3. Napravili si tak chuť po pondelkovej domácej prehre s Calgary 2:6.
San Jose od 15. minúty viedlo po góle Marcusa Sörensena. Pred polovicou druhej tretiny Kyle Connor a Blake Wheeler za 86 sekúnd otočili stav. Sharks však medzi 46. a 47. minútou potrebovali len o tri sekundy dlhší úsek na to, aby vďaka Melkerovi Karlssonovi a Timovi Meierovi otočili výsledok.
Obranca San Jose Brent Burns odohral jubilejný 1100. zápas v NHL. S 528 štartmi za sebou ťahá druhú najdlhšiu sériu medzi aktívnymi hráčmi. Prvý je Keith Yandle z Florida Panthers s 854 duelmi.

Connor zakončil s hokejkou medzi nohami

Rangers sa znova tešili
Boj o play off nevzdávajú Rangers, ktorí vyhrali v Columbuse 3:1 a vďaka štvrtej výhre v rade na postupovej pozícii strácajú vo Východnej konferencii už len sedem bodov. V čase 56:49 rozhodol Chris Kreider a poistku pridal 71 sekúnd pred koncom Ryan Strome.
Rangers otvorili skóre už po 22 sekundách hry vďaka gólu Pavla Bučněviča. Na konci druhej tretiny vyrovnal Oliver Bjorkstrand. Nakoniec však Blue Jackets, ktorí držia druhú divokú kartu na Východe, duel stratili a prehrali štvrtýkrát v rade.
Na Stromeov gól pri hre Columbusu bez brankára si pripísal asistenciu Artemi Panarin, ktorý bodoval aj vo svojom druhom návrate do bývalého bydliska. Keď sa dvadsaťosemročný bývalý líder Blue Jackets 5. decembra vrátil do Columbusu prvýkrát, podpísal sa pod výsledok 3:2 víťazným gólom. Po dvoch rokoch strávených v Ohiu minulý rok 1. júla podpísal s Rangers sedemročný kontrakt na 81,5 milióna dolárov.