Numbers Game

V NHL sa v utorok odohral bohatý program deviatich duelov. Domáce tímy v nich najlepším možným spôsobom ukázali, ako využiť výhodu domáceho prostredia a vo všetkých prípadoch sa tešili z výhry. Z hostí vydolovali jeden bod len hráči tímu Vancouver Canucks.
Útočník v službách Montrealu Tomáš Tatar sa blysol dvoma gólmi, ale Canadiens patrili na stranu hostí, takže z nich mohli mať po prehre 3:5 na ľade Rangers len veľmi malú radosť. Mark Stone v drese Ottawy zažiaril piatimi bodmi a prispel k obratu proti New Jersey. Ryan O'Reilly nastrieľal hetrik.

Tatar na všetko nestačil
Dvadsaťsedemročný slovenský forvard vylepšil svoju bilanciu v sezóne na 13 bodov z 15 duelov za päť gólov a osem prihrávok. Zažil už druhý dvojgólový zápas v sezóne a stal sa treťou hviezdou duelu.
Montrealu však na bodový zisk nestačili ani dva Tatarove zásahy a vedenie 3:1. Za stavu 3:3 totiž Neal Pionk v čase 57:16 posunul Rangers k výhre, o necelú minútu neskôr definitívne rozhodol Mika Zibanejad. Kevin Hayes si v drese víťazov pripísal tri asistencie, Henrik Lundqvist predviedol 31 zákrokov.
Rangers tak pridali štvrtú výhru po sebe. "Keď máte takú bilanciu, akú sme mali my, je to brutálne. Boli sme v suteréne celej ligy," pripomenul Hayes. "A to je samozrejme miesto, kde byť nechcete. Nechcete vidieť svoj tím takto dole. Ale dnes sme bojovali a hľadali sme cestu späť, ako to je počas celého doterajšieho priebehu sezóny."
"Viedli sme 3:1, ale urobili sme príliš veľa individuálnych chýb, mentálnych chýb," povedal kouč porazených Claude Julien. "Nech to bolo čímkoľvek, bolo to sebazničujúce."

Tatar skóroval už po 23 sekundách hry

Päťbodový Stone
Problém s odhalením nahrávky, na ktorej sedem hráčov tímu pri nedávnom využití služby Uber nenechalo nitku suchú na asistentovi Martinovi Raymondovi, Senators aspoň čiastočne napravili vysokou výhrou 7:3 nad New Jersey Devils.
Štyria z nich mali dokonca na výhre veľmi veľký podiel. Bek Thomas Chabot si pripísal tri body (1+2), rovnako ako útočník Matt Duchene (0+3), ďalší forvard Colin White prispel dvoma gólmi, Chris Tierney dvoma prihrávkami.
Ale nad všetkými vyčnieval Mark Stone. Dvadsaťšesťročný útočník sa podieľal na obrate zo stavu 0:2, ktorý platil v čase 11:20, dvoma gólmi a troma asistenciami. O 98 sekúnd neskôr už bolo po Stoneovom prvom góle vyrovnané a od druhého dejstva už Ottawa na ľade jasne kraľovala.
Duchene sa po zápase vrátil aj k nepríjemnej udalosti s Raymondom. "Chcem využiť túto príležitosť, aby som sa mu naozaj úprimne ospravedlnil. Je to skvelý človek a tréner a vôbec si nezaslúžil to, čo sme hovorili. To je všetko, čo k tomu môžem povedať. A myslím to naozaj úprimne za seba aj za svojich spoluhráčov."
"Keď máte na svojej strane vedenie 2:0, určite by ste mali vyhrať," uviedol Taylor Hall. "Lenže od polovice prvej tretiny nás domáci skrátka úplne herne prekonávali."
Obranca Christián Jaroš si v drese víťazov za viac ako 14 minút na ľade pripísal jednu strelu a jeden blok. Po 11 dueloch sezóny za Senators má bilanciu jednu asistenciu.
Bez Mrázka, bez bodov
Carolina sa musela zaobísť bez zraneného gólmana Petra Mrázka. Hurricanes podľahli na ľade St. Louis Blues 1:4 a prehrali tak už ôsmy z posledných 10 duelov.
Rozdiel v skóre mal na svedomí O'Reilly, ktorý dal tri góly a v priebehu 60 minút takmer zdvojnásobil svoju doterajšiu produkciu v sezóne. Už po prvej tretine bol stav 3:1 pre domácich, pri záverečnej hre hostí bez gólmana dal O'Reilly siedmy gól v sezóne a zavŕšil hetrik, ktorý bol jeho prvý v NHL.
"Je to skvelý pocit," pochvaľoval si O'Reilly. "Myslím si, že môj posledný hetrik bol tento rok v lete. Keď budeme počítať aj letný hokej. Tam sa mi to podarilo. Inak by sme sa museli vracať poriadne do minulosti. Ale tento je už oficiálny a to je super."

O'Reillyho prvý hetrik v NHL

Golden Knights opäť na kolenách
Connor Brown, Mitchell Marner a Nazem Kadri strelou v závere do prázdnej bránky zariadili výhru Toronto Maple Leafs nad Vegas Golden Knights 3:1. Frederik Andersen podporil úspešné dielo 36 zákrokmi.
Jediným strelcom hostí bol Cody Eakin, Marc-Andre Fleury mal len 18 zákrokov, lenže výrazná strelecká prevaha na lepší výsledok nestačila. Golden Knights sú z 13 bodmi z 15 duelov predposlední v Západnej konferencii.
"Hrali sme dobre. Mali sme puk pod kontrolou a väčšinu času sme kontrolovali aj hru," vyhlásil Fleury. "Z mnohých zápasov mám pocit, že sme k úspechu veľmi blízko, ale nedokážeme sa posunúť a získať dva body. Je to frustrujúce, ale nesmieme poľaviť, treba naďalej pracovať. Ono to príde."
Hostia sa okrem porážky trápili aj kvôli zraneniu nohy forvarda Erika Haulu, ktorý musel byť v tretej tretine odvezený z ľadu na nosidlách.
Obranca Martin Marinčin sa opäť nezmestil do zostavy Maple Leafs.

Brown otvoril skóre proti Vegas

Jediný bod hostí získali Canucks
O jediný bod hosťujúcich tímov sa postaral Vancouver, o ktorého porážke 2:3 na ľade Red Wings rozhodli až samostatné nájazdy.
Elias Pettersson a Ben Hutton pritom zaistili Canucks dvojgólové vedenie, lenže Detroit tromi výhrami v predchádzajúcich štyroch duelov načerpal slušné sebavedomie a dokázal zápas otočiť.
Justin Abdelkader a Gustav Nyquist sa postarali o vyrovnanie, Dylan Larkin hneď prvým nájazdom rozhodol. Jimmy Howard priložil ruku k dielu 40 zákrokmi.
"Keď vstúpite do zápasu takto zle, je skvelý pocit dosiahnuť výhru," pochvaľoval si Howard. "Zatiaľ sa nám v sezóne veľa podobných obratov nepodarilo."
Ostatné zápasy: Kovalchuk pomohol Kings, San Jose pretlačilo Minnesotu
Kings vyhrali štvrtýkrát v sezóne, keď sa pripomenul ruský forvard Ilya Kovalchuk. Anaheimu dal piaty gól v ročníku a pridal aj asistenciu.
San Jose sa tentoraz muselo zaobísť bez bodového príspevku Tomáša Hertla, ktorý do zápasu zo zdravotných dôvodov nezasiahol. Hosťujúci Eric Staal prišiel kvôli chorobe o sériu 335 odohraných duelov v rade. Wild na začiatku tretej tretiny vyrovnali z 1:3 na 3:3, potom však rozhodol Barclay Goodrow.
Tampa Bay porazila Edmonton, pod výhru 5:2 sa najvýraznejšie podpísali trojbodoví Nikita Kucherov (2+1) a Steven Stamkos (1+2).
Columbus porazil Dallas 4:1. Hostia prehrali druhýkrát za sebou, ale zo vzájomných súbojoch skončili ako porazení dokonca už šiestykrát v rade.