Súhrn: Tatar strelil 20. gól v sezóne

Canadiens jasne porazili Flyers 5:1. Víťazná séria Lightning pokračuje, Kucherov pokoril métu 100 bodov v ročníku

NHL.com @NHLdotcom

Tomáš Tatar vo štvrtok pokoril hranicu 20 gólov v sezóne. Podarilo sa mu to v súboji Montrealu s Philadelphiou, ktorý jeho Canadiens suverénne ovládli 5:1. Úžasná víťazná séria Blues sa skončila prehrou s Dallasom. Nikita Kucherov sa dostal na métu 100 bodov v sezóne, Lightning si poradili s Buffalom po nájazdoch a vyhrali ôsmy zápas v rade.

Tatar má 20 gólov

Hráči Montrealu vo štvrtok na domácom ľade pridali druhý úspech za sebou, keď si bez problémov poradili s Philadelphiou 5:1.
Nadviazali tak na predchádzajúcu sériu štyroch porážok.

Tatar sa presadil v druhej tretine, keď využil prihrávku Maxa Domiho a zvýšil tak pohodlný náskok domácich už na 5:0. Zároveň si pripísal jubilejný 20. zásah v ročníku.

Dvadsaťosemročný krídelník potvrdil tak opäť potvrdil výbornú formu. Bodoval v piatich z posledných šiestich duelov a nazbieral v nich šesť bodov za štyri góly a dve asistencie.

Domáci odštartovali svoje strelecké predstavenie už v prvej minúte, ktorú gólom uzavrel Brendan Gallagher. Ten sa stal prvou hviezdou zápasu, pretože ešte do tretej minúty druhej časti stihol nastrieľať svoj prvý hetrik v NHL.

Okrem Tatara sa k nemu pridal aj Jesperi Kotkaniemi a zníženie Michaela Raffla z polovice záverečnej časti už nič nezmenilo.

Raffl zobral čisté konto Careymu Priceovi, ktorý si vďaka 29 úspešným zákrokom pripísal 311 víťazstvo v bránke Montrealu. Rekordér Canadiens Jacques Plante ich má ešte o tri viac.

"Dnes predviedol niekoľko naozaj dobrých zákrokov," hodnotil kapitán Flyers Claude Giroux. "To je dôvod, prečo je jedným z najlepších brankárov v lige. A predvádza to každý večer. Ale myslím si, že dnes sme proti nemu mali pár slušných šancí."

Kucherov dosiahol stobodovú métu

Líder produktivity Kucherov zaokrúhlil svoju zbierku bodov v tejto sezóne 100. V domácom dueli Tampy proti Buffalu v 32. minúte svojím 30. gólom v sezóne vyrovnal na 1:1 a aj zásahom v rozstrele sa podieľal na víťazstve 2:1. Lightning vyhrali ôsmykrát za sebou a na čele ligy už majú náskok 17 bodov pred Calgary Flames.

Kucherov dosiahol stobodovú métu v 62 zápasoch, čo je najrýchlejší výkon od ročníka 1996-97. Vtedy to stihol Mario Lemieux v drese Pittsburghu a potreboval na to o jeden duel menej. Kucherov je prvým hráčom v histórii Lightning, ktorý to dokázal už druhýkrát. V minulom ročníku mal na konte presnú stovku za 80 zápasov, keď nazbieral 39 gólov a 61 asistencií.

"Bol to výnimočný moment. Ale najdôležitejšie je, že sme hrali dobre a získali sme dva body," vyhlásil dvadsaťpäťročný Rus Kucherov, ktorý má v boji o premiérovú Art Ross Trophy osembodový náskok pred Patrickom Kaneom.

Ovechkinov 650. gól

Washington vyhral na ľade Toronta 3:2 a kapitán Alex Ovechkin odštartoval cestu k úspechu svojím jubilejným 650. gólom v NHL. Skóre otvoril v 24. minúte. Ruský kanonier vďaka 43. zásahu v sezóne zvýšil svoj náskok na čele tabuľky strelcov pred druhým Patrickom Kaneom z Chicago Blackhawks.

V historickom poradí kanonierov sa Ovechkin blíži k trinástemu Brendanovi Shanahanovi, aktuálnemu prezidentovi Maple Leafs. Stráca naňho šesť gólov.

Víťazným gólom zápasu bol nakoniec ten z hokejky Toma Wilsona, ktorý sa v čase 46:46 presadil vo vlastnom oslabení a zvýšil na 3:1. Rodák z Toronta spolu s play off trafil na ľade Maple Leafs štyrikrát v posledných šiestich vystúpeniach.

"Dúfam, že raz budem aj ja hrať s Capitals v Moskve. Bol poriadne nabudený," komentoval Ovechkin Wilsonovu streleckú chuť v Toronte.

Hertl využil dve presilovky

Hlavným strojcom pohodlnej výhry 4:0 v súboji Sharks s Penguins bol český forvard Tomáš Hertl, ktorý sa dvakrát presadil v presilovej hre. V PPG Paints Arene už po 57 sekundách hry využil prvú početnú výhodu. Gólmana Caseyho DeSmitha prekonal z dorážky po strele Brenta Burnsa.

V 14. minúte Hertl v ďalšej presilovke zvýšil už na 3:0, pretože medzitým sa vo vlastnom oslabení presadil Evander Kane. Český kanonier obral o puk Jacka Johnsona a po následnej kombinácii Joea Pavelskiho a Kevina Lablanca sám zakončil do odkrytej bránky.

"Hrá sa proti nim naozaj ťažko. Ale hlavne som šťastný, že sme vyhrali. Začali sme trip a bol to pre nás dôležitý zápas. Potrebovali sme uspieť, pretože nás čakajú ďalšie tri ťažké duely," opísal Hertl. Sharks budú najbližšie čeliť Columbus Blue Jackets, Detroit Red Wings a Boston Bruins.

Víťazstvo Sharks spečatil v 57. minúte v ďalšej presilovej hre Burns. Brankár Martin Jones vďaka 26 úspešným zákrokom druhýkrát v sezóne udržal čisté konto a celkovo vychytal už 21. nulu v NHL.

Mrázek opäť s výhrou

Carolina zvíťazila na ľade Floridy a vďaka štvrtému víťazstvu z posledných piatich duelov sa posunula na pozíciu s druhou divokou kartou vo Východnej konferencii. Brankár Petr Mrázek k tomu pomohol 27 úspešnými zákrokmi.

Český gólman v sobotu vďaka 33 zákrokom vychytal víťazstvo nad Dallasom 3:0 a pripísal si tretie čisté konto v sezóne. V utorok pri prehre s New York Rangers 1:2 nastúpil za Hurricanes Curtis McElhinney, ale na ľade Panthers dostal opäť prednosť Mrázek.

Inkasoval len medzi 27. a 32. minútou, keď Evgenii Dadonov, Aleksander Barkov a Jonathan Huberdeau otočili stav na 3:2 pre domácich. Výhru Caroliny zaistil v čase 42:15 v presilovej hre Justin Williams, ktorý v zápase spolu nazbieral tri body.

Ostatné zápasy: Blues po dlhom čase narazili, Minnesota zabrala a vrátila sa na postupové pozície

Dallasu sa podarilo ukončiť úžasnú sériu St. Louis, ktoré pred prehrou 2:5 so Stars vyhralo 11 duelov po sebe a vytvorilo tak nové maximum tejto sezóny. Kapitán víťazov Jamie Benn dal dva góly a raz sa presadil aj Radek Faksa, ktorý tak pridal jubilejný 100. bod v NHL.

Devils nedali šancu Senators, ktorých porazili 4:0. Ottawa kvôli pondelkovej uzávierke prestupov nastúpila bez forvardov Matta Duchenea, Marka Stonea a Ryana Dzingela, ktorí sa po sezóne môžu stať nechránenými voľnými hráčmi. Dokopy v ročníku zatiaľ nazbierali 164 bodov (77 gólov a 87 asistencií).

Minnesota ukončila päťzápasovú sériu porážok, keď v Madison Square Garden v New Yorku zvíťazila nad Rangers 4:1. Wild tak poskočili na pozíciu druhej divokej karty v Západnej konferenici, o jeden bod pred Colorado Avalanche, Arizonu a Chicago.

Nashville vďaka gólu a asistencii obrancu Romana Josiho zdolal najhorší tím Západnej konferencie Los Angeles 2:1 a posunul sa na čelo Centrálnej divízie. Kings prehrali šiestykrát v rade.

Edmonton vyhral nad New York Islanders 4:3 po predĺžení a v čase 61:22 o tom rozhodol líder Oilers Connor McDavid, ktorý sa vrátil do zostavy po jednozápasovej absencii spôsobenej chorobou. V stretnutí si pripísal asistenciu.

Arizona zvíťazila vo Vancouveri 3:2 po predĺžení a zlepšila si tak pozíciu v boji o play off. Po 114 sekundách nadstavenia o tom rozhodol Alex Galchenyuk.