tatar  primary 1030

Útočník Tomáš Tatar v noci zo stredy na štvrtok asistenciou prispel k víťazstvu Montrealu nad Arizonou 4:1. New Jersey videlo poriadnu prestrelku, ktorú Tampa Bay nakoniec ovládla 7:6 po predĺžení. Víťazom chýbal zranený slovenský obranca Erik Černák. Kyle Palmieri a Brock Boeser sa blysli hetrikmi.

Tatar pomohol k výhre Montrealu
Montreal Canadiens dosiahli výhrou 4:1 na ľade Arizona Coyotes cenný úspech. Pod úspešné vystúpenie hostí sa prihrávkou podpísal aj Tomas Tatar, ktorý tak vylepšil svoju bilanciu v sezóne na deväť bodov (3+6) z 12 zápasov.
Brendan Gallagher po jeho prihrávke otvoril skóre už po 22 sekundách hry, keď tečoval Tatarovu strelu do bránky domácich. Prvý strelec večera tak oslávil svoj jubilejný 500. duel v NHL. Ďalší gól víťazov pridal Shea Weber, ktorý na to v úvode druhej tretiny potreboval len o dve sekundy viac a Canadiens vyhrávali 2:0. Kapitán hostí si navyše pripísal aj asistenciu.
V čase 41:17 Canadiens pridali ďalší zásah, keď sa presadil bývalý hráč Coyotes Nick Cousins. Potom síce znížil Jakob Chychru, ale posledné slovo mal Jonathan Drouin.
Brankár víťazov Carey Price si pripísal 32 úspešných zákrokov a vylepšil si tak svoju osobnú bilanciu proti Coyotes na 12 výhier a 1 prehru.
Montreal uspel v druhom zápase v rade, Arizona naopak prehrala druhýkrát z posledných siedmich stretnutí. Súboj s Montrealom bol ich prvým po návrate z tripu, na ktorom trikrát uspeli a raz padli.

Weberova tvrdá strela od modrej čiary

Lightning uspeli v prestrelke
Dramatický duel v Newarku rozhodol v čase 61:16 strelou zápästím Tyler Johnson po prihrávkach Ondřeja Paláta a Ryana McDonagha. Hostia tak uzavreli zápas, v ktorom sa počas tretej tretiny vyhrabali z manka 3:5 do vedenia 6:5, ale osem sekúnd pred koncom riadneho hracieho času inkasovali.
"Ryan McDonagh a Palát to pri víťaznom góle urobili výborne," ocenil Johnson. "Ondrej mi to výborne pripravil a mne sa podarilo dostať puk do bránky."
Zároveň vystrúhal Palátovi poklonu za jeho výkony v sezóne. "Keď si Ondřej verí, tak dokáže na ľade veľké veci. Je to môj obľúbený hráč," vyhlásil Johnson. "Milujem, keď s ním môžem hrať. A rád jeho hru sledujem. V doterajšom priebehu sezóny je možno náš najlepší hráč."
Erik Cernak do zápasu nezasiahol, pretože je mimo hry kvôli zraneniu v dolnej časti tela, ktoré utrpel v utorkovom dueli proti Rangers. Jeho stav je prehodnocuje z jedného dňa na druhý. Tampe chýba aj ďalší kľúčový obranca Victor Hedman a útočník Pat Maroon.
Brayden Point a Johnson si pripísali gól a dve asistencie, Cirelli a Mathieu Joseph skončili s bilanciou 1+1, Curtis McElhinney pochytal 36 pokusov domácich.
"Myslím si, že lajna Palát-Point-Johnson dnes hrala výborne," ocenil kouč Lightning Jon Cooper. "Odmakali celý zápas a zaslúžia si všetko, čo dnes dosiahli."
Domácim nepomohol k výhre ani hetrik, ktorý stihol Kyle Palmieri. Bol jeho prvý v drese Devils a celkovo druhý v NHL. Prvý dal ešte vo farbách Ducks na konci februára 2013 pri výhre Ducks 5:1 nad Nashville Predators.

Johnson rozhodol po prihrávke Paláta

Hetrik Boesera
Štvrtýkrát za sebou vyšli naprázdno Los Angeles Kings, ktorí doma prehrali s Vancouver Canucks 3:5. Mohli za to predovšetkým traja hráči zo zostavy hostí: Brock Boeser (3+1), Elias Pettersson (1+3) a Quinn Hughes (0+3).
Boeser si svoj hetrik rozložil pekne do všetkých troch tretín a presadil sa v dôležitých fázach zápasu. Najprv v 18. minúte v presilovke odpovedal na úvodný gól Jeffa Cartera, po ňom potom ešte 26 sekúnd pred prvou sirénou potrestal nedisciplinovanosť Kings Bo Horvat.
Adrian Kempe v polovici zápasu vyrovnal, ale Boeser ešte v druhej tretine vrátil vedenie na stranu Canucks a potom ho aj 55 sekúnd po začiatku tretej tretiny aj zvýšil. Ďalšiu početnú výhodu potom využil aj Pettersson a druhý gól večera v podaní Cartera už potom hostí nijako neohrozil.

Boeser hetrikom riadil výhru Canucks

Blues zdolali Wild
Obhajcom Stanley Cupu St. Louis Blues sa síce v poslednom čase proti Minnesota Wild pred vlastnými fanúšikmi veľmi nedarilo, ale tentoraz bolo všetko inak. Sériu troch domácich porážok so stredajším súperom vystriedala tesná výhra 2:1.
Kým Wild tretíkrát z posledných štyroch duelov nebodovali a neprepadli sa na dno Západnej konferencie len vďaka tomu, že neúspešní boli aj Kings. Blues sa tešili zo štvrtej výhry z piatich posledných zápasov.
Na začiatku tretej tretiny rozhodol Alex Pietrangelo, ktorý si pri prvom góle pripísal aj asistenciu. Brankár Jordan Binnington prispel 35 zákrokmi.
Wild zatiaľ odohrali 13 duelov, z toho deväť v arénach súperov, ale vyhrali len raz a v ďalších ôsmich dueloch nebodovali. "Je to niečo, čo mi samozrejme robí starosti," pritakal kouč porazených Bruce Boudreau. "Ale je jedno, či je to doma, alebo vonku. Bilancia 1-8 skrátka nie je dobrá."
Draisaitl preskočil Pastrňáka
Leon Draisaitl mal hlavný podiel na víťazstve Edmonton Oilers v Nationwide Arene nad domácimi Columbus Blue Jackets 4:1. Pod výhru sa podpísal dvomi gólmi a jednou asistenciou. Oilers sú tak po dvoch zápasoch bez bodu opäť na čele Západnej konferencie.
V drese víťazov sa gólovo presadili aj James Neal, ktorý skóroval už jedenásty raz v sezóne. Pridal sa k nemu aj Jujhar Khaira, Ryan Nugent-Hopkins si pripísal dve asistencie a brankár Mike Smith 23 zákrokov. Za domácich znížil až za stavu 0:4 Zach Werenski.
Draisaitl sa vďaka trom zápisom dostal na 25 bodov, takže má o jeden viac ako český útočník David Pastrnak z Boston Bruins a prevzal od neho prvé miesto v produktivite cele ligy. S 12 gólmi sú spoločne na čele poradia najlepších kanonierov.
Tréner Edmontonu Dave Tippett však pripomenul ešte jeden dôležitý moment Draisaitla v zápase, ktorým bolo 107 dlhé oslabenie troch proti piatim počas druhej tretiny. "Každý vidí jeho góly, ale dnes bolo veľmi dôležité aj ubránenie toho oslabenia. V ňom totiž odviedol sakramentsky dobrú prácu."
MacKinnon ide ďalej
Colorado Avalanche síce po tvrdej bitke s Florida Panthers prehrali 3:4 po predĺžení, ale ich ťahúň Nathan MacKinnon si dokázal udržať bodovú sériu, ktorá trvá od začiatku sezóny.
Dvadsaťštyriročný Kanaďan bodoval aj v dvanástom zápase, keď si pripísal gól a asistenciu, takže má teraz na konte 17 bodov za sedem gólov a 10 prihrávok.
Hlavnou hviezdou duelu však bol forvard hostí Jonathan Huberdeau, ktorý v čase 58:30 najprv vyrovnal a po 29 sekundách predĺženia aj rozhodol.