CHARA

Tomáš Tatar si pripísal asistenciu v zápase Detroit Red Wings proti Philadelphia Flyers, ktorý domáci prehrali 2:3 po predĺžení. Flyers sa radovali už v ôsmom dueli z posledných deviatich.
Boston Bruins si poradili s New Jersey Devils a predĺžili skvelú bodovú sériu na 17 zápasov. Zdeno Chára sa s 1396. zápasmi osamostatnil na štvrtom mieste medzi Európanmi s najvyšším počtom odohraných duelov v histórii ligy. Toronto Maple Leafs zdolali Colorado Avalanche a ukončili ich víťaznú sériu na 10 triumfoch.

Detroit Red Wings - Philadelphia Flyers 2:3 po predl.
Tatar v polovici tretieho dejstva pripravil gól pre Fransa Nielsena, ktorý znamenal vyrovnanie na 2:2. Počas zvyšných minút sa už nikomu nepodarilo skórovať a duel dospel do predĺženia. To však trvalo len 27 sekúnd, potom sa presadil Travis Konecny a rozhodol o triumfe Flyers. Tatar pridal svoj 21. bod v ročníku.
V domácom bránkovisku dostal opäť priestor Petr Mrázek a predviedol 28 úspešných zákrokov. Potom, ako vynuloval strelcov Chicago Blackhawks a New Jersey Devils, však Flyers ukončili jeho nepriestrelnosť po 145 minútach a piatich sekundách.

Jakub Voráček dal svoj deviaty gól v sezóne v presilovke na konci druhej tretiny, počas ktorej Flyers otočili výsledok z 0:1 na 2:1, keď sa dostal k dorážke strely Seana Couturiera a prepálil Petra Mrázka. V tej chvíli už mal na konte prihrávku.
Philadelphia vyhrala osem z posledných deviatich zápasov, Voráček má v drese Flyers na konte už 409 bodov a z hráčov narodených v Európe je v histórii klubu lepší už len Pelle Eklund (452).
Boston Bruins - New Jersey Devils 3:2
Bruins naďalej žiaria. Z 17 zápasov počas úspešného obdobia ich 13 vyhrali. Súčasná bodová séria je ich najdlhšia od začiatku roka 1983. Tímový rekord zápasov bez porážky v riadnom hracom čase je však ešte stále ďaleko - na prelome rokov 1940 a 1941 Bruins bodovali v 23 zápasoch za sebou.
Slovenský obor s kapitánskym "C" na drese v službách Bostonu Chára odohral 1396. zápas v základnej časti NHL a prekonal tak v poradí Európanov Romana Hamrlíka. Pred ním sú už len Jaromír Jágr, Nicklas Lidstrom a Teemu Selanne.
Brad Marchand strelil rozhodujúci gól, David Pastrňák predĺžil svoju bodovú sériu na štyri zápasy, v ktorých si pripísal celkovo tri góly a tri prihrávky

Montreal Canadiens - Colorado Avalanche 4:2
Colorado stratilo skvelú víťaznú sériu, ktorá sa zastavila na čísle 10 a tím z Denveru počas nej prehrával celkovo len minútu a 34 sekúnd. Aj tak ide ale o najdlhšiu šnúru úspechov v lige počas prebiehajúceho ročníka.
Zároveň ide aj o druhú najdlhšiu sériu v histórii. Ešte dlhšia bola tá medzi 10. januárom a 7. februárom 1999, keď Avalanche vyhrali dvanásťkrát za sebou.
Tomáš Plekanec si pripísal prihrávku pri góle Brendana Gallaghera v závere zápasu na 4:1. V historickom prehľade Canadiens tak predstihol Yvana Cournoyera na ôsmej priečke s 968 odohranými zápasmi a zároveň je pätnásty s 369 asistenciami medzi najlepšími nahrávačmi histórie "Habs". Plekancovi chýba jeden bod k méte 600 bodov v základnej časti.

St. Louis Blues - Ottawa Senators 3:0
Brankár Carter Hutton bol hlavnou postavou St. Louis Blues v dueli proti Ottawa Senators. Zaznamenal 25 úspešných zákrokov a svojou druhú nulu sezóny navyše vychytal potom, ako bol počas víkendu odvolaný z bránky v súboji s Arizona Coyotes.

Otvárací a zároveň víťazný gól strelil v 17. minúte Vladimír Sobotka. Využil prihrávku Braydena Schenna, vypálil medzi kruhmi a prekonal Craiga Andersona. Ďalšie góly pridali Vladimir Tarasenko, ktorý pridal gól s číslom 21. v sezóne a neskôr Schenn spečatil výsledok gólom do prázdnej bránky.
Predchádzajúci výsledok 2:5 znamenal pre Blues jedinú porážku za posledné štyri vystúpenia. "Mali sme šatňu plnú nahnevaných a frustrovaných hráčov," prezradil Hutton. "Porozprávali sme sa o sobotnom zápase. Túto ligu je ťažké vyhrať, občas pri tom aj prehráte, ale ide o to, aké tie porážky sú. Neboli sme šťastní z toho, čo sme predviedli. Ale dnes už sme odohrali skvelý zápas."
Výsledky ostatných utorkových zápasov:
Nashville Predators - Tampa Bay Lightning 3:4 po predl.
Dallas Stars - Florida Panthers 6:1
Edmonton Oilers - Buffalo Sabres 0:5
Anaheim Ducks - New York Rangers 6:3
Vancouver Canucks - Los Angeles Kings 6:2
San Jose Sharks - Winnipeg Jets 4:5 po predl.
Vegas Golden Knights - Columbus Blue Jackets 6:3
Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 3:1

Sidney Crosby asistoval vo víťaznom dueli Penguins proti Hurricanes a predĺžil svoju bodovú sériu na osem zápasov. Dobehol tak Jaromíra Jágra medzi najproduktívnejšími hráčmi Penguins v histórii klubu. Obaja majú 1079 bodov, pred nimi je len Mario Lemieux s 1732 bodmi.
Anaheimu sa podarilo nastrieľať šesť gólov proti Rangers aj Vancouveru v súboji s Los Angeles. Hráči Vegas Golden Knights tiež šesťkrát trafili proti Columbus Blue Jackets a výhrou 6:3 potvrdili pozíciu momentálne najlepšieho tímu Západnej konferencie.
Rovnako ako o deň predtým Arizona si druhú výhru po sebe pripísal aj druhý najhorší celok súťaže Buffalo. Sabres sa po prekvapujúcej výhre v Calgary 2:1 po predĺžení presunuli ešte o kúsok severnejšie a deklasovali Edmonton na jeho ľade 5:0, keď stihli nastrieľať všetky góly počas prvých dvoch tretín.
1. Jack Eichel (BUF): 1 gól, 3 asistencie, 5 striel, plus/mínus 1, čas na ľade 15:21
2. Carter Hutton (STL): 25 úspešných zákrokov, druhé čisté konto v sezóne
3. Loui Eriksson (VAN): 2 góly, 1 asistencia, 4 strely, plus/mínus 3, čas na ľade 16:07