Súhrn: Tatar asistenciou pomohol k výhre

Súhrn nedeľných zápasov NHL: Slovenský útočník sa podieľal na víťaznom góle Detroitu v predĺžení na ľade Rangers

Autor NHL.com/sk

Útočník Tomáš Tatar asistoval pri víťaznom góle Detroit Red Wings, ktorí v nedeľu uspeli na ľade New York Rangers 3:2 po predĺžení. David Pastrňák prihrávkou nezabránil porážke Boston Bruins 1:4 v dueli na ľade Buffalo Sabres, ktorí tak pokazili debut forvadovi Rickovi Nashovi v novom pôsobisku po príchode z New York Rangers.

Andrej Sekera sa aj v druhom zápase po návrate po zranení tešil z výhry, Edmonton Oilers porazili Anaheim Ducks 6:5 po nájazdoch. Richard Pánik z Arizona Coyotes vynechal už druhý zápas kvôli zraneniu v dolnej časti tela.

New York Rangers - Detroit Red Wings 2:3 po predl.

Tatar sa zapojil do akcie, po ktorej obranca Trevor Daley usmernil prihrávku Fransa Nielsena za Henrika Lundqvista a rozhodol 5,6 sekundy pred koncom predĺženia. Dvadsaťsedemročný slovenský útočník si pripísal 28. bod v sezóne, ktoré nazbieral za 16 gólov a 12 prihrávok.

Red Wings nadviazali na sobotnú výhru nad Carolina Hurricanes (3:1) a vo Východnej konferencii strácajú päť bodov na pozície do play off.

Rangers majú po siedmej porážke za sebou sedembodové manko na druhú divokú kartu, ktorú držia Columbusu Blue Jackets. Pri oboch góloch Rangers asistoval útočník Ryan Spooner, ktorý prišiel v rámci výmeny za Nasha.

Buffalo Sabres - Boston Bruins 4:1

Pastrňák v 24. minúte nabil na pravý kruh Charliemu McAvoyovi, ktorý znížil na 1:2, ale Bruins sa už znovu v zápase neradovali. Dvadsaťjedenročný český útočník vylepšil svoju bilanciu v sezóne na 55 bodov za 22 gólov a 33 asistencií z 60 zápasov.

Bruins získali Nasha v deň zápasu a tridsaťtriročný kanadský útočník sa zaradil do druhej formácie k Davidovi Krejčímu a Jakeovi DeBruskovi. V dueli nebodoval a pripísal si päť striel na bránku.

"Hral dobre. Vyhrával súboje o puk, chodil do brány a mal niekoľko striel. Je v tom silný. Bude to pre nás vítaná posila," povedal tréner Bruins Bruce Cassidy. Nash nastúpil prvýkrát od 18. februára, pretože kvôli predpokladanej výmene za Rangers v posledných dueloch nehral.

"Na ľade som sa cítil dobre. Párkrát som sa dostal k zakončeniu a trafil som tyč. Myslím, že sme si so spoluhráčmi v útoku sadli a strávili sme veľa času v súperovom pásme," opisoval svoje pocity Nash.

Zdeno Chára si za takmer 24 minút na ľade pripísal si jednu strelu, tri hity a odsedel si aj dve minúty na trestnej lavici.

Nashville Predators - St. Louis Blues 4:0

Brankár Pekka Rinne sa podpísal pod výhru Predators 27 úspešnými zákrokmi, pripísal si šiestu nulu v sezóne a celkovo 49. v kariére v NHL. Minuloročný finalista Stanley Cupu Nashville sa vďaka štvrtému víťazstvu za sebou posunul na čelo Centrálnej divízie o dva body pred Winnipeg Jets.

"Dali sme štyri góly, ale mali sme oveľa viac šancí a vyzeralo to dobre. Najdôležitejšie bolo, že sme odviedli skvelú prácu v defenzíve a veľa sme im toho nedovolili," povedal Rinne. Blues prehrali šiestykrát v rade a rovnako ako v piatok proti Winnipegu (0:4) vyšli strelecky naprázdno.

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 5:6 po nájazdoch

Ducks nepomohol k víťazstvu ani prvý hetrik v kariére útočníka Rickarda Rakella, ktorý dokázal dvoma gólmi v priebehu 14 sekúnd v poslednej minúte riadneho hracieho času vymazať dvojgólový náskok Oilers.

Tí oslavovali vďaka víťaznému gólu kapitána Connora McDavida v tretej sérii rozstrelu. Rozhodol potom, ako pred tým na druhej strane neuspel český forvard Ondřej Kaše.

McDavid si v zápase pripísal aj tri asistencie. Ale najproduktívnejším hráčom zápasu bol Ryan Getzlaf na strane Ducks, ktorý zaznamenal štyri body za gól a tri prihrávky.

Obranca Andrej Sekera naskočil na druhý duel po návrate po zranení, predtým vynechal sedem zápasov kvôli problémom v hornej časti tela. V nedeľu odohral v Anaheime viac ako 21 minút, trikrát vystrelil na bránku a zblokoval dve strely.

Minnesota Wild - San Jose Sharks 3:2 po predl.

Útočník Jared Spurgeon zariadil víťazstvo Wild 12 sekúnd pred koncom nadstavenia a Minnesota sa radovala zo štvrtej výhry za sebou. Domáci predviedli dokonalý obrat, keď ešte krátko pred záverom druhej tretiny prehrávali po góloch Joakima Ryana a Chrisa Tierneyho 0:2.

Štyridsaťjedenročný veterán Matt Cullen v čase 39:16 znížil a Eric Staal v 56. minúte vymazal stratu. "Bolo dôležité, že sme sa držali našej taktiky. Zlepšujeme sa a rastie nám sebavedomie. To je v tejto fáze sezóny dôležité," vyhlásil Cullen.

Arizona Coyotes - Vancouver Canucks 1:3

Canucks vyhrali súboj najhorších tímov Západnej konferencie vďaka dvom gólom útočníka Daniela Sedina a 41 úspešným zákrokom Jacoba Markstroma. Vancouver zabral po dvoch porážkach, ale na play off stráca priepastných 18 bodov.

V bránke Coyotes debutoval Darcy Kuemper, ktorého Arizona získala 21. februára z Los Angeles Kings. Kuemper 24 zákrokmi neodvrátil ešte len druhú porážku svojho nového tímu z posledných siedmich duelov.

Richard Pánik vynechal druhý zápas kvôli problémom v dolnej časti tela. Jeho stav sa bude posudzovať deň po dni.