V sobotu sa okrem duelu pod holým nebom medzi Jets a Flames (Winnipeg uspel 2:1 po predĺžení) odohralo ďalších 8 zápasov. Zo Slovákov ako jediný bodoval Tomas Tatar, ktorý asistoval pri výhre Montrealu v zápase proti Torontu. Z triumfu sa radoval aj Zdeno Chara, Boston v repríze jarného finále porazil Blues 3:0. Čisté konto vychytal Tuukka Rask.

Nulu si pripísal aj Petr Mrazek, ktorý nedovolil ani jeden gól Chicagu a Carolina tak ukončila sériu prehier. Nathan MacKinnon síce bodoval v 11. zápase v rade, ale Avalanche doma nestačili na Ducks.
Tatar asistoval proti Torontu
Stret dvoch najslávnejších tímov NHL dopadol lepšie pre Montreal, ktorý vo svojej domovskej aréne Bell Centre pretlačil Toronto 5:2 a uťal minisériu dvoch porážok v rade.
Prispel k tomu aj Tatar, ktorý sa podieľal hneď na prvom góle zápasu. V ôsmej minúte úvodnej tretiny prihral Brendanovi Gallagherovi a pridal svoju piatu asistenciu v sezóne. Okrem toho má po 11 dueloch na konte aj tri góly.
Canadiens rozhodli o svojom úspechu počas skvelej záverečnej tretiny, v ktorej svojmu súperovi nastrieľali tri góly. Zažiaril predovšetkým útočník Jonathan Drouin, autor dvoch gólov.
"V tejto lige sa nedostanete do veľkého množstva šancí, preto som si dal záležať, aby som ich premenil. Podarilo sa mi to, takže som spokojný," radoval sa Drouin.
Montreal mohol ťažiť z dobrého vstupu do zápasu, po 13 minútach hry viedol už o dva góly. Najprv po Tatarovej prihrávke trafil Gallagher a po ňom aj Drouin.
Hostia sa však do zápasu dokázali vrátiť. Ešte v úvodnej tretine zariadil zníženie Jake Muzzin a v úvode druhej časti vyrovnal skóre Andreas Johnsson.
V záverečnom dejstve sa však Toronto zaseklo, ďalšie góly už pridal len Montreal. Okrem Drouina sa presadili aj Joel Armia a Nick Suzuki.
"Musíme oceniť, že súper hral najmä dozadu veľmi dobre," uznal útočník Maple Leafs Auston Matthews. "My sme začali veľmi zle, dopustili sme sa mnohých zbytočných chýb."
Mrázek vynuloval Chicago
Hráči Caroliny ukončili sériu troch porážok v rade, keď v rámci sobotného programu pred zrakmi svojich fanúšikov porazili Chicago 4:0.
Hlavou hviezdou zápasu sa stal brankár Petr Mrázek, ktorý pochytal všetkých 32 streleckých pokusov súpera a pridal druhú nulu v sezóne. V NHL ich má na konte už 20.

Mrázek neinkasoval a vychytal výhru 4:0

Hráči Blackhawks ostreľovali českého reprezentanta ze všech možných pozícií, ale on nepustil za chrbát ani jeden puk. Chicagu nepomohli ani tri presilové hry.
"Mrázek bol fenomenálny. V prvej tretine predviedol niekoľko skvelých zákrokov, vďaka ktorým sa dostal do zápasu," ocenil svojho zverenca tréner Hurricanes Rod Brind´Amour. "Má obrovský podiel na našej výhre."
Ofenzívu Caroliny ťahal útočník Andrei Svechnikov, ktorý zažiaril dvomi gólmi. Ďalšie zásahy pridali Nino Niederreiter a Jordan Staal.
Rask ani raz neinkasoval od Blues
V TD Garden sa odohrala repríza jarnej finálovej bitky o Stanley Cup. A fanúšikovia mohli byť spokojní, pretože Bruins na svojom ľade porazili St. Louis 3:0 a predĺžili bodovú sériu už na šesť zápasov.
"Vôbec by som tento duel nedával do súvislosti so súbojom o Stanley Cup," upozornil brankár domácich Tuuka Rask. "Bol to iný zápas, tímy sa dosť zmenili. Chceli sme uspieť a podarilo sa nám to."
Jaroslav Halak sledoval úspech zo striedačky, fínsky brankár Rask sa na triumfe Bostonu podieľal 26 úspešnými zákrokmi a pripojil druhú nulu v sezóne. V kariére ich má na konte už 47.

Pastrňák otvoril skóre v presilovke

Bruins rozdelili svoje góly do všetkých troch tretín. Skóre zápasu otvoril David Pastrnak, ktorý zužitkoval presilovú hru a presadil sa v piatom zápase za sebou.
V druhej časti zvýšil náskok domácich Anders Bjork a definitívnu podobu výsledku potom dal 49 sekúnd pred záverečnou sirénou Brandon Carlo.
"Sme schopní hrať oveľa lepšie," nepochyboval tréner hostí Craig Berube. "Hlavne druhá tretina z našej strany vôbec nebola dobrá. Stratili sme v nej zbytočne veľa pukov."
Zdeno Chara mal bilanciu 3 hity, 3 bloky a 1 strela. V desiatich doterajších zápasoch ročníka dal jeden gól a má dve body v hodnotení plus/mínus.
MacKinnon predĺžil sériu

Hráči Colorada nesplnili úlohu favoritov a v domácom prostredí podľahli Anaheimu 2:5. Aj napriek tomu si udržali pevné postavenie na čele tabuľky Západnej konferencie.
Na strane domácich udrel Nathan MacKinnon, ktorý tak predĺžil svoju bodovú sériu na jedenásť duelov, ale Avalanche to na zisk bodov nestačilo.

MacKinnon bodoval v 11. zápase v rade

Neúspech Avalanche neodvrátil ani gólman Pavel Francouz. Český brankár predviedol 22 úspešných zákrokov, ale inkasoval štyri góly.
Ducks sa mohli spoľahnúť na príspevok obrancu Hampusa Lindholma, ktorý si pripísal tri asistencie. Góly postupne strelili Adam Henrique, Carter Rowney, Joonas Donskoi, Ryan Getzlaf, Max Comtois a Jakob Silfverberg.
Päťgólová tretina Flyers
Zo súboja Philadelphie s Columbusom sa stala poriadna divočina a z konečného triumfu 7:4 sa nakoniec radoval pensylvánsky tím.
Flyers o svojom triumfe rozhodli v záverečnej tretine, ktorú po obrovskom tlaku nakoniec ovládli 5:1. Jednou z hlavných hviezd sa stal aj český útočník Jakub Voracek, ktorý priložil ruku k dielu gólom a dvoma asistenciami.
"Toto víťazstvo sme si zaslúžili," vyhlásil tréner Flyers Alain Vigneault. "Boli sme lepší tím. Po druhej tretine sme si povedali, že tento zápas musíme zvládnuť a nakoniec sa nám to podarilo."
Skóre otvoril Voráček, ktorý následne pripravil aj dva góly pre Jamesa van Riemsdyka. Veľký podiel na úspechu Flyers mal aj útočník Kevin Hayes, ktorý k víťaznému gólu v 55. minúte pridal aj dve prihrávky.
V drese Blue Jackets dvakrát presne pálil Boone Jenner, skórovali aj Pierre-Luc Dubois a Josh Anderson.
Ostatné zápasy: Nashville porazil Tampu, Murray vymazal Dallas
Duel medzi Lightning a Predators dospel až do predĺženia. O výhre hostí 3:2 rozhodol presnou strelou obranca Ryan Ellis. Obranca Erik Cernak za Tampu nazbieral dva strelecké pokusy a štyri hity, útočník Ondrej Palat si pripísal asistenciu.
Porážku utrpel aj ďalší slovenský obranca Andrej Sekera, Dallas po troch doma podľahol Pittsburghu 0:3 a po troch výhrach vyšiel naprázdno. Penguins dali všetky svoje góly v záverečnej tretine, gólman Matt Murray si pripísal 25 úspešných zákrokov a prvú nulu v ročníku.
Zápas Minnesoty proti Los Angeles mal jednoznačný priebeh. Wild svojho soka na domácom ľade zdolali 5:1 a pripísali si tretiu výhru z posledných štyroch zápasov. Matt Dumba dvakrát asistoval.