Panik

V priebehu utorkového programu bolo v hre niekoľko vstupeniek do bojov o Stanley Cup, ale nikto nový sa neraduje. Predovšetkým vďaka výhre Florida Panthers, ktorí tesne pretlačili Nashville Predators. Trojica ohrozených mužstiev vo Východnej konferencii tak stále musí byť v strehu.
Tomáš Tatar skóroval za Vegas Golden Knights, ktorí porazili Vancouver Canucks 5:4 po nájazdoch. Presadil sa aj Richard Pánik a pridal už desiaty bod v posledných desiatich zápasoch. Jeho Arizona Coyotes sa radovali z výhry na ľade Calgary Flames.

Vancouver Canucks - Vegas Golden Knights 4:5 po nájazdoch
Vegas sa výhrou po samostatných nájazdoch vo Vancouveri priblížili k prvému miestu v Západnej konferencii, ktorej líder Nashville Predators má o štyri body viac.
Tatar sa presadil v druhej tretine, keď nohou tečoval strelu Shea Theodorea a pridal 20. gól v sezóne. Slovenskému útočníkovi sa podarilo skórovať po piatich zápasoch a dokopy má v tejto sezóne na konte 34 bodov.
Golden Knights síce na začiatku záverečnej tretiny viedli už 4:1, ale Vancouver nastrieľal tri góly v rade a duel dospel do nadstavenia. Shea Theodore potom premenil svoj nájazd vo štvrtom kole rozstrelu a posunul hostí bližšie k čelu Západnej konferencie.

Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 4:0
V súboji o prvenstvo vo Východnej konferencii a výhodnejšiu pozíciu v Stanley Cupe boli prekvapujúco hladko úspešnejší Lightning a to aj bez kapitána Stevena Stamkosa, ktorý zápas vynechal kvôli drobnému zraneniu.
Tampa sa navyše výhrou dostala na 110 bodov a to je nový klubový rekord.
"Pred play off je pekné vychytať nulu," usmieval sa Andrei Vasilevskiy s ôsmym čistým kontom tejto sezóny vo vrecku. "Získali sme sebavedomie a aby sme ho nestratili, v posledných dvoch zápasoch základnej časti musíme hrať rovnako."
David Pastrňák prišiel o šesťzápasovú bodovú sériu a Zdeno Chára zaznamenal dva mínusové body, ale Bruins musí oveľa viac mrzieť potvrdená strata mladého obrancu Brandona Carloa, ktorý bude chýbať do konca sezóny kvôli zlomenému členku.

New Jersey Devils - New York Rangers 5:2
A zase ten Taylor Hall…
Kanadský útočník režíroval dôležitú výhru Devils dvoma gólmi (raz z trestného strieľania) a rovnakým počtom asistencií a je s celkovými 93 bodmi na konte prvým hráčom Devils od sezóny 2008-09, ktorému sa podarilo dostať cez 90.
Ale to v tejto chvíli nerieši. New Jersey stačí v posledných dvoch zápasoch uhrať dva body (alebo počkať na porážku Panthers), aby si zahrali play off. A to je veľké lákadlo.
"Aby som bol úprimný, čím som starší, tým menej ma zaujíma, koľko bodov urobím, alebo čo sám predvádzam," vyhlásil Hall. "Oveľa dôležitejšie pre mňa je, ako môžem pomôcť svojmu tímu a prispieť k úspechu."

Montreal Canadiens - Winnipeg Jets 4:5 po predl.
Carey Price odchytal za Canadiens 557. zápas a dostal sa na čelo historických tabuliek klubu pred legendárneho Jacquesa Plantea.
"Je to veľmi emotívny moment," priznal kanadský gólman. "Nečakal by som to, ale video a tie veľké ovácie k tomu prispeli a chcel by som za to všetkým poďakovať."
Jeho 27 úspešných zákrokov však na výhru nestačilo.
O tej rozhodol v predĺžení Kyle Connor a s 30 gólmi vedie streleckú tabuľku nováčikov. Jets sú navyše ešte len ôsmym tímom v histórii, v ktorého farbách sa cez túto hranicu dostali dvaja nováčikovia po sebe. Naposledy to boli v Pittsburgh Penguins Sidney Crosby a Malkin v sezónach 2005-06 a 2006-07.

Ostatné zápasy:
Columbus Blue Jackets - Detroit Red Wings 5:4 po predl.Florida Panthers - Nashville Predators 2:1Calgary Flames - Arizona Coyotes 1:4San Jose Sharks - Dallas Stars 2:4New York Islanders - Philadelphia Flyers 5:4
Richard Pánik v Calgary otvoril skóre, keď vo štvrtej minúte presne tečoval strelu Kevina Connautona. Z posledných desiatich súbojov má na konte desať bodov za šesť gólov a štyri asistencie. Coyotes vyhrali štvrtý zápas z posledných piatich stretnutí.

Flyers po prehre s Islanders klesli na miesto druhej divokej karty na Východe a sú najohrozenejším mužstvom zo všetkých tímov snažiacich sa o vstupenku do play off. Aby nemuseli čakať na zakopnutie Panthers, potrebujú v posledných dvoch zápasoch aspoň tri body. Matthew Barzal dal za newyorský tím dva góly, na ďalší prihral a je prvým nováčikom v lige od výkonu Evgeniho Malkina v sezóne 2006-07, ktorý nazbieral 80 a viac bodov.
Predators si mohli poistiť titul v Centrálnej divízii, ale po porážke od Panthers, ktorí stále živia nádej na postup do play off na Východe, a výhre Winnipegu si ešte musia počkať.
Viac o téme: [Pánik našiel v púšti bonanzu. Vyťaží ju do dna?]
Henrik Zetterberg sa vďaka trom prihrávkam v súboji s Blue Jackets dostal s 957 bodmi na piate miesto historickej produktivity Red Wings. Artemi Panarin sa v tom istom zápase dostal cez 80 bodov a je to úplne prvýkrát, čo sa to podarilo niekomu z Columbusu. Jeho mužstvo však stále nemá istú účasť vo vyraďovacej časti. K tej im teraz chýba bod.
Stars, predviedli veľký obrat, hoci im už o nič nejde. Po dvoch tretinách prehrávali v San Jose 1:2 a mali na konte len 11 striel, ale nakoniec sa tešili z výhry 4:2 aj vďaka hetriku Jamieho Benna.