Tampa zdolala Pittsburgh, je krok od postupu

Mimoriadne dôležitý krok smerom k postupu do finále Stanley Cupu urobili hráči Tampa Bay Lightning, ktorí v piatom zápase série finále Východnej konferencie zvíťazili na ľade Pittsburgh Penguins 4:3 po predĺžení.

O rozhodujúci gól sa postaral už po 53 sekundách predĺženia Tyler Johnson, od ktorého sa puk odrazil po dôraznej strele obrancu Jasona Garrisona.

Johnson týmto zásahom zaznamenal historicky najrýchlejší gól v predĺžení play off v klubovej histórii. Doteraz patril Bradovi Richardsovi, ktorý sa v roku 2004 presadil po 65 sekundách.

V priebehu duelu pritom mali väčšinou navrch domáci Penguins. Sekundu pred koncom úvodnej tretiny poslal Pittsburgh do vedenia obranca Brian Dumoulin, v úvode druhej časti pripojil ďalší zásah Patric Hornqvist.

Tampa sa ale dokázala otriasť. Najprv znížil v 34. minúte po prihrávke Andreja Šustra Alex Killorn, o minútu neskôr potom dokonca vyrovnal Nikita Kucherov.

Do šatní išli napriek tomu spokojnejšie domáci, postaral sa o to Chris Kunitz, ktorý nepohrdol ponukou dobre hrajúceho Evgeniho Malkina.

V tretej časti sa Penguins zamerali na bránenie tesného náskoku, väčšiu aktivitu vykazovali hostia. A mali aj veľké šance. Tyler Johnson trafil v samotnom závere tyč, v 37. minúte už Tampa oslavovala vyrovnanie.

Johnson po prihrávke Ondřeja Paláta vystrelil na bránku Penguins, gólman Marc-Andre Fleury, ktorý nastúpil v sérii prvýkrát od začiatku, puk len vyrazil k Nikitovi Kucherovovi, ktorý bleskovo obkrúžil bránku a vyrovnal.

Duel tak dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o triumfe a trháku Lightning fantasticky hrajúci Johnson