Tampa prekonala Islanders, predĺženie rozhodol Garrison

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 1:2 po predĺžení (Stav série: 1:3)

Ďalší nesmierne dôležitý krok smerom k postupu do finále Východnej konferencie urobili hráči Tampa Bay Lightning, ktorí zvládli aj druhý duel na ľade New York Islanders a po výhre 2:1 v predĺžení odskočili do trháku 3:1 na zápasy.

Rozhodujúci moment duelu prišiel hneď v druhej minúte predĺženia, kedy sa napriahol obranca Jason Garrison a mimoriadne tvrdou strelou prekonal domáceho gólmana Thomasa Greissa.

"Jason má delovú ranu," uviedol tréner hosťujúceho tímu Jon Cooper. "Našou úlohou je dostať puk do pozície, odkiaľ môže páliť. To sa nám podarilo a bola z toho takáto raketa."

Islanders pritom odštartovali bitku dobre, už v 5. minúte zužitkoval presilovú hru Kyle Okposo a poslal svoj tím do dôležitej výhody.

Do konca riadneho hracieho času ju ale domáci tím neudržal. Tampa si s vyrovnaním dala na čas, ale dočkala sa. V 48. minúte Tyler Johnson presne našiel Nikitu Kucherova, ktorý zobral Greissovi nepriestrelnosť.

V predĺžení potom Lightning dokonali obrat, keď na kľúčový gól Jasona Garrisona prihrali obaja českí hráči v službách Tampy Bay Andrej Šustr a Ondřej Palát.

Piaty duel série je na programe v nedeľu na ľade Tampy Bay.