Tampa je vo finále konferencie, Bishop má nulu

Hráči Tampa Bay Lightning porazili na svojom ľade New York Islanders 4:0 a po celkovom triumfe 4:1 na zápasy oslavujú postup do finále Východnej konferencie. Celok z Floridy doňho preskočil znovu po roku.

Duel číslo päť zverenci trénera Jona Coopera ovládli úplne jednoznačne. Už počas prvej tretiny si vypracovali nádejný náskok, ktorý v ďalšom priebehu duelu ešte navýšili.

Skóre otvoril v 14. minúte obranca Viktor Hedman, druhý zásah pripojil krátko pred úvodnou sirénou dôrazný útočník Brian Boyle.

Islanders nestíhali a často si museli pomáhať faulmi. Toho sa v úvode druhej tretiny dopustil aj obranca Travis Hamonic, jeho chybu potrestal svojím druhým gólom v zápase znovu Hedman.

Definitívnu podobu výsledku stanovil v 45. minúte produktívny útočník Nikita Kucherov, ktorý strelil už deviaty gól v tohtoročnom play off. Hrdinom Tampy bol gólman Ben Bishop, ktorý si pripísal 28 úspešných zákrokov.

Lightning znovu po roku preskočili do finále Východnej konferencie, na súpera však musia čakať. Bude ním jeden z dvojice Pittsburgh Penguins - Washington Capitals.