Tampa je v ďalšom kole. Hossov gól pomohol Chicagu

Pozrite sa na štvrtkové zápasy play off NHL.

Tampa Bay - Detroit 1:0 (konečný stav série: 4:1)

Hráči Tampa Bay Lightning ako prví oslavujú postup do druhého kola bojov o Stanley Cup. Na svojom ľade totiž prekonali celok Detroit Red Wings 1:0 a celú sériu ovládli 4:1 na zápasy.

"Ich najlepší hráči boli bohužiaľ výraznejší, než naši najlepší hráči," ľutoval kapitán Detroitu Henrik Zetterberg. "Mali sme byť oveľa produktívnejší, čo platí aj pre mňa."

V piatom dueli série dlho dominovali obe obrany a brankári. Predovšetkým domáci Ben Bishop. Aj keď Red Wings mali výraznú streleckú prevahu, z gólu sa radovať nemohli.

Ben Bishop totiž pochytal všetkých 34 streleckých pokusov súpera a oslávil už štvrté čisté konto v play off.

Na druhej strane naopak Tampe Bay stačila jediná akcia, ktorá rozhodla o ich triumfe i následnom postupe.

Čisté svedomie nemôže mať hosťujúci gólman Petr Mrázek, ktorý v závere za bránkou odohral puk príliš slabo, zmocnil sa ho Ryan Callahan, po ktorého prihrávke rozsekol zápas útočník Alex Killorn.

V drese Red Wings odohral útočník Tomáš Tatar 16 minút, pripísal si ale len jednu strelu na bránku.

NY Rangers - Pittsburgh 0:5 (stav série: 1:3)

Na jednoznačnú záležitosť sa zmenil štvrtý duel série úvodného kola play off medzi New York Rangers a Pittsburgh Penguins.

Hostia zvíťazili na ľade svojho súpera vysoko 5:0 a v sérii hranej na štyri víťazné zápasy sú v trháku 3:1.

Hlavnou hviezdou duelu bol ruský útočník Evgeni Malkin, ktorý si dohromady zapísal štyri body za dva góly a rovnaký počet asistencií.

"Cítim sa o poznanie lepšie," uviedol Evgeni Malkin, ktorý sa po zranení vrátil do zostavy Penguins až v priebehu série. "Znovu začínam hrať o trochu lepšie, získavam sebavedomie. Naša formácia neodohrala vôbec zlý zápas."

Dôležitou postavou Penguins bol aj mladý gólman Matt Murray, ktorý pochytal všetkých 31 streleckých pokusov Rangers a zapísal si čisté konto.

Piaty zápas série je na programe v sobotu, výhodu domáceho prostredia budú mať za stavu 3:1 na zápasy Penguins.

Nashville - Anaheim 1:4 (stav série: 2:2)

Hráči Anaheim Ducks sa definitívne vrátili do série úvodného kola play off proti Nashville Predators.

Na ľade svojho súpera totiž zvíťazili presvedčivo 4:1 a v sérii vyrovnali krok na 2:2 na zápasy.

"Pre nás bolo dôležité, aby sme celý zápas zostali pokojní," vysvetlil hosťujúci útočník Nate Thompson. "Vedeli sme, že sú doma a pôjdu do nás. Ale hrali sme vlastnú hru a to rozhodlo."

Ducks mohli ťažiť z vynikajúceho vstupu do zápasu. Už v 2. minúte sa presadil kapitán Ryan Getzlaf a zaistil pre svoj tím ukľudnenie.

Predators ale nesklonili hlavy a v polovici duelu vyrovnali, keď sa po prihrávke Colina Wilsona presadil Mike Fisher. To ale bolo zo strany domácich všetko.

Ďalšie góly už strieľali len hostia. A do konca strednej tretiny stihli hneď dva. Najprv sa v 38. minúte presadil Nate Thompson, ktorému nabil Rickard Rakell. Definitívnu podobu výsledku dal v tretej časti Andrew Cogliano.

St. Louis - Chicago 3:4 po predĺžení (stav série: 3:2)

Na hrane vyradenia laborovali hráči Chicago Blackhawks, ktorí išli do šiesteho duelu série proti St. Louis Blues s mankom 1:3 na zápasy.

Odchádzanie šampiónov sa ale zatiaľ nekoná. Blackhawks totiž zvíťazili v neuveriteľne dramatickom dueli na ľade Blues 4:3 po druhom predĺžení a udržali sa v sérii.

Rozhodujúci moment prišiel až v 83. minúte, kedy sa po prihrávke Richarda Pánika presadil hviezdny Patrick Kane a zaistil tak svojmu tímu kľúčové víťazstvo.

Za Chicago odohral útočník Marián Hossa takmer 25 minút a strelil jeden gól, jeho mladší spoluhráč Richard Páník si počas 21 minút pripísal jednu asistenciu.

Séria sa tak za stavu 3:2 pre St. Louis presúva do Chicaga, šiesty duel je na programe v sobotu v United Center.