Hokejisti Tampa Bay Lightning v 2. kole play off vo Východnej konferencii aj druhýkrát vyhrali v TD Garden, keď porazili domácich Boston Bruins 4:3 po predĺžení. Dan Girardi rozhodol v čase 63:18.

Bruins tak po drvivej výhre 6:2 v úvodnom dueli celej série na ľade Lightning neuspeli tretíkrát za sebou. Ich porážku neodvrátil ani gól českého útočníka Davida Pastrňáka, ktorý otvoril strelecký účet na strane domácich.
Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 3:4 po predl. (stav série: 1:3)
Pre Bruins je porážka o to bolestivejšia, že sa im na určitý čas podarilo otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúci duel, v ktorom po úvodnej desaťminútovke prehrávali 0:2.
Brayden Point v piatej minúte otvoril skóre, potom sa úplne prvýkrát v sérii bodovo presadil Nikita Kucherov. So 100 bodmi tretí najproduktívnejší hráč základnej časti zvýšil v presilovke a skóroval šiestykrát v tohtoročnom play off.
Na číslo šesť sa v počte streleckých zárezov dostal rovnako v početnej výhode aj Pastrňák, ktorý neuveriteľne presne načasovanou strelou halfvolejom dorazil vysoko odrazený puk do vzduchu.
Patrice Bergeron v nástupe do druhej časti po veľmi peknej súhre s Toreym Krugom vyrovnal a keď potom v 47. minúte presným tečom zakončil ponuku od Brada Marchanda, ktorý vyrazil do útoku v oslabení, Bruins mali navrch. Dvojgólový Bergeron tak má v tomto play off rovnako na konte šesť gólov.
"Ten obrat sme si skvele vybojovali," povedal obranca Bruins Charlie McAvoy. "Naša kabína má veľkého ducha. Neustále bojujeme a cítime, že máme vždy šancu. Ale dnes to bolo naozaj s nešťastným koncom, naozaj to bolí."
Lenže Lightning otočka nedostala do kolien a sami predviedli ešte jednu. V končiacej sa 53. minúte vyrovnal Steven Stamkos a tečujúci Girardi hneď v úvode predĺženia jednoručne rozhodol špičkou hokejky.
"Bol to dôležitý gól, ale aj keď to hovorím, toto nie je o jednom hráčovi," zdôraznil Stamkos. "V play off nie sme kvôli bodom a gólom, ale aby sme vyhrali zápasy na ceste za Stanley Cupom," dodal v komentári k vyrovnávajúcemu gólu na 3:3.
Lightning výhrou potvrdili pozíciu historicky najlepšieho tímu ligy v predĺžených zápasoch play off na štadiónoch súperov, kde zvládajú doviesť do úspešného konca tri zo štyroch takýchto stretnutí. Ich celková úspešnosť v predĺžení v bitkách o Stanley Cup je 65,2 procenta, druhá najlepšia za New York Islanders (67,3%).
Ale všetko mohlo byť inak, keby Andrej Vasilevskiy nedokázal po polminúte predĺženia vykryť nebezpečnú Pastrňákovou strelu z kruhu na vhadzovanie.
Girardi mal potom viac streleckého šťastia. "Dostal som sa do dobrej pozície v súboji s protihráčom a Killorn tam potom poslal super prihrávku," opísal Girardi rozhodujúci zásah Girardi. "Puk sa mi šťastne odrazil od hokejky."
Teraz hráč všetko do kariet Lightning, ktorí v play off ešte nikdy nepremárnili vedenie 3:1 na zápasy a všetkých päť takto rozohraných sérií úspešne uzavreli.
"Ale piaty zápas bude ten najťažší v celej sérii," vytušil útočník víťazov Ryan Callahan. "Je to tak vždy. A môžeme to čakať o to viac, keď budeme mať proti sebe partiu takých skúsených hráčov, ktorí podobné situácie už zažili. Pre nás je dobré, že budeme doma, ale uzavrieť sériu štvrtou výhrou je vždy najťažšie."
Zabrániť sa im v tom bude snažiť aj Zdeno Chára, ktorý vo štvrtom zápase za čas 24:29 stihol rozdať šesť hitov, zablokovať dve strely, ale odsedel si aj dve minúty na trestnej lavici.
Ďalší zápas: Nedeľa 6. mája (21:00 SELČ) v Amalie Arene v Tampe.