Kuch_Bob_Jagr

Počas sezóny 2017-18 vám NHL.com/sk každý piatok prinesie rebríček Super 10 - prehľad najsilnejších tímov ligy podľa aktuálnej situácie, celkovej kvality a momentálnej formy. Ponúka iný obraz ako klasická tabuľka, sleduje trendy a silu mužstiev podľa posledných výsledkov, schopnosti bojovať proti iným dobrým tímom, formy opôr a ďalších faktorov.

1. Tampa Bay Lightning (16-3-2; 34 bodov)Pred týždňom: 1.
Jasný kráľ prvej štvrtiny sezóny sa neplánuje zastaviť. V NHL sa spievajú ódy na prvý útok so Stevenom Stamkosom a Nikitom Kucherovom, ale skvelo hrá aj druhá lajna s Ondřejom Palátom, Yannim Gourdem a Braydenom Pointom: v posledných 15 zápasoch dala 16 gólov a nazbierala 36 bodov.

2. St. Louis Blues (16-5-1; 33 bodov)Pred týždňom: 4.
Utorkových osem gólov do siete Edmonton Oilers bolo len dokreslením pohody, v ktorej sa najlepší tím Západnej konferencie aktuálne nachádza. Ťahá ho prvá trojka Braydena Schenna, ktorý prišiel v lete v trejde z Philadelphia Flyers. Alex Pietrangelo je s bilanciou 7+13 najproduktívnejším bekom ligy a zatiaľ najvážnejším kandidátom na Norris Trophy. Okrem toho sa ďalší silný obranca Jay Bouwmeester vrátil do hry po zranení.

Schenn_STL_celebrates

3. Columbus Blue Jackets (14-7-1; 29 bodov)Pred týždňom: 6.
Columbus sa s blížiacou sa zimou rovnako ako pred rokom radí k najsilnejším tímom NHL. Vyhral päť zápasov za sebou a vyšvihol sa na čelo Metropolitnej divízie. Základom je pevná defenzíva - menej gólov než Blue Jackets (53) ich v novej sezóne dostali len Los Angeles Kings (52). Do veľkej miery za tým stojí Sergei Bobrovsky, ktorý inkasoval v posledných troch dueloch len dvakrát z 90 striel!

4. Winnipeg Jets (13-5-3; 29 bodov)Pred týždňom: 3.
Jets pokračujú v dosť nečakanej krasojazde, ktorá ich vyniesla až na druhé miesto v Západnej konferencii. Vyhrali sedem z posledných 10 zápasov vrátane skalpu Kings v stredajšom dueli. Zaujímavé je, že väčšinou vyhrávajú prvé a tretie tretiny, zatiaľ čo druhé sa im nedaria. Zvládajú však závery vyrovnaných súbojov.
5. Toronto Maple Leafs (14-8-1; 29 bodov)Pred týždňom: 2.
Toronto tento týždeň dvakrát prehralo: raz po 60 minútach, raz po nájazdoch. Ale tím mal medzi 5. a 19. novembrom sériu siedmich výhier v rade a okrem Austona Matthewsa sa na 20 bodov dostal už aj Nazem Kadri. Brankár Frederik Andersen sa rozchytal do veľkej pohody, v posledných piatich dueloch lapil 177 zo 182 striel.

6. Nashville Predators (13-6-2; 28 bodov)Pred týždňom: 10.
Finalista Stanley Cupu sa rozohráva do formy, ktorá sa pomaly blíži k tej z posledného play off. Nashville vyhral tri zápasy v rade a osem z posledných desiatich. Úspech vychádza ako obvykle zo silných zadných radov, obranca Mattias Ekholm dal za posledných päť zápasov štyri góly, čo je viac ako za celú minulú základnú časť.
7. New York Rangers (11-9-2; 24 bodov)Pred týždňom: 8.
Rangers sú v Metropolitnej divízii stále až šiesti, ale za to môže skôr ich katastrofálny štart, ktorý je však už dávno preč. Tím z Manhattanu naposledy vyhral dva zápasy za sebou a osem z posledných desiatich a jeho 72 strelených gólov je štvrté najvyššie číslo v celej lige. Brankár Henrik Lundqvist má v posledných troch dueloch úspešnosť 96,8 percenta.

8. New Jersey Devils (12-5-4; 28 bodov)Pred týždňom: 9.
Devils stále vedú Metropolitnú divíziu a keby vyhrávali v predĺženiach a nájazdoch (bilancia 2-4), boli by na tom ešte lepšie. Tím zbiera body predovšetkým na klziskách súperov, s bilanciou 7-2-2 je v tom tretím najlepším celkom NHL po Tampe a Vancouver Canucks. Do zostavy sa vrátil Pavel Zacha, ktorý bol v sérii piatich zápasov štyrikrát náhradníkom.
9. Los Angeles Kings (12-8-2; 26 bodov)Pred týždňom: 5.
Kings márne spomínajú na skvelý štart, z posledných šiestich zápasov vyhrali len raz. Avšak s priemerom 2,36 inkasovaného gólu na zápas stále patria k elite NHL, majú druhé najlepšie oslabenie v lige (89,3 percenta) a väčšinu zápasov (päť z posledných šiestich porážok) prehrávajú len o gól. Koncom novembra ich čaká ľahší žreb.
10. Calgary Flames (12-8-1; 25 bodov)Pred týždňom: mimo top 10
Brankár Mike Smith a center Johnny Gaudreau, ktorý až do prehry 0:1 po predĺžení v Columbuse bodoval v 10 štartoch za sebou (8+11), ťahajú Flames nahor. Calgary na tripe bodovalo trikrát po sebe, vyhralo sedem z posledných 10 duelov a do konca novembra má pred sebou troch zo štyroch súperov, ktorí sú v tabuľke pod ním.

Vypadli z top 10: Pittsburgh Penguins