Mike_Sullivan_up_close

Tréner Mike Sullivan sa s Pittsburgh Penguins dohodol na predĺžení zmluvy o štyri roky. Nový kontrakt začne platiť v budúcej sezóne a vyprší v ročníku 2023-24.

"Mike odviedol s tímom skvelú prácu, v štyroch sezónach sme mali viac ako 100 bodov," povedal generálny manažér Penguins Jim Rutherford. "Je schopnosti dokazuje aj obhajoba Stanley Cupu, čo je v tejto ére unikát. Jeho inštinkty v riadení tímu boli pôsobivé na ľade aj mimo neho."
Sullivan mal v štyroch sezónach s Penguins bilanciu 174-92-34 a vždy sa s tímom dostal do play off. Klub najal päťdesiatjedenročného trénera 12. decembra 2015, keď nahradil Mikea Johnstona. Vo zvyšku základnej časti mal s Penguins bilanciu 33-16-5 a následne vyhral Stanley Cup.
Sullivanových 300 odtrénovaných zápasov a 174 výher ho v obidvoch kategóriách zaraďuje na tretie miesto v histórii pittsburského klubu.

"Mike sa predviedol ako vynikajúci líder nášho tímu," povedal prezident Penguins David Morehouse. "Naša dôvera v jeho osobu sa zvyšovala od chvíle, keď vo svojich prvých dvoch sezónach na poste kouča získal dva Stanley Cupy. Mike má mentalitu šampiónov a je tím správnym mužom pre náš tím, klub aj pre mesto Pittsburgh."