Zostrih: Vasilevskij vychytal Tampe druhú výhru

Hokejisti tímu Tampa Bay Lightning urobili druhý krok smerom k postupu do druhého kola play off NHL. Lightning v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili na ľade Florida Panthers 3:1 a v celej sérii vedú 2:0 na zápasy. Útočník Ondrej Palat sa pod výhru Lightning podpísal gólom a asistenciou, brankár Andrei Vasilevskiy inkasoval len raz z 33 striel. Hráči Pittsburgh Penguins a Vegas Golden Knights vďaka tesným výhram svoje série vyrovnali.

Florida Panthers - Tampa Bay Lightning 1:3 (stav série 0:2)
Druhé floridské derby sa začalo vydareným nástupom Lightning. V piatej minúte otvoril skóre kapitán Steven Stamkos a v 15. minúte zvýšil náskok Palát.
Neskôr sa ukázalo, že ten gól bol aj víťazný. Mason Marchment v druhom dejstve síce znížil, ale 85 sekúnd pred koncom po prihrávke Paláta poistil výhru Lightning Yanni Gourde, ktorý trafil do prázdnej bránky.

Stamkos otvoril skóre na ľade Floridy

Palát si pripísal už 33. gól v drese Lightning vo vyraďovacích bojoch a v historickom poradí sa tak dotiahol na druhého Martina St. Louisa. Prvý je Nikita Kucherov (38).
Druhým veľkým hrdinom víťazného tímu bol brankár Vasilevskij, ktorý si na ľade haly BB&T Center pripísal 32 úspešných zákrokov.
"Bol neskutočný," ocenil Stamkos. "Vieme, že je najlepší brankár na svete. Dnes to znova dokázal a mal na našej výhre veľkú zásluhu."
Za Floridu chytal Chris Driedger, ktorý v play off debutoval presne na svoje 27. narodeniny. Zastavil 26 pokusov hostí. Panthers hrali bez centra Sama Bennetta, ktorý dostal trest na jeden zápas.
Tampa Bay v sérii hranej na štyri víťazstvá vedie 2:0. To je výhoda, ktorú tímy v histórii NHL dokázali dotiahnuť k postupu v 86,6 percentách prípadov (330-51). V minulom ročníku sa to v prvom kole podarilo všetkým štyrom tímom, ktoré si takýto náskok vypracovali.
Pittsburgh Penguins - New York Islanders 2:1 (stav série 1:1)
Penguins vykročili za vytúženým vyrovnaním série veľmi odhodlane. Prvú tretinu vyhrali na strely medzi tyčky 19:13 a svoju prevahu premietli aj do skóre.
Vytvorili si totiž dvojgólový náskok, ktorý bol nakoniec rozhodujúci. Už v čase 3:22 otvoril skóre Bryan Rust, na začiatku 14. minúty zvýšil Jeff Carter. Islanders potom dokázali len znížiť, keď sa v 35. minúte presadil Josh Bailey.
Aj keď spolu padli len tri góly, hráči oboch tímov sa činili a pomer striel na konci zápasu znel 45:38 pre domácich. Prvou hviezdou zápasu sa teda stal brankár víťazov Tristan Jarry.

Zostrih: Carter a Jarry priviedli Penguins k triumfu

Vegas Golden Knights - Minnesota Wild 3:1 (stav série 1:1)
Favorizovaní domáci v prvom zápase narazili, keď napriek veľkej prevahe vyšli strelecky naprázdno a prehrali 0:1 po góle v predĺžení. Ani druhá bitka série sa pre nich nezačala najlepšie, keď na začiatku 33. minúty inkasovali ako prví z hokejky Matta Dumbu.
O päť minút neskôr bolo všetko inak. Domácim najprv stačilo len 18 sekúnd na vyrovnanie, o ktoré sa postaral Jonathan Marchessault. Brankár hostí Cam Talbot tak v sérii prvýkrát inkasoval po 95 minútach a 45 sekundách. V 38. minúte dokonal obrat Alex Tuch.
V treťom dejstve Golden Knights dokázali vzdorovať snahe Wild o vyrovnanie a podarilo sa im to až do úplného záveru. Domácich definitívne upokojil Tuch, ktorý sa 51 sekúnd pred koncom presadil druhýkrát v zápase.

Zostrih: Tuch priviedol Vegas k výhre nad Minnesotou

Slováci v akcii
Erik Cernak (Tampa Bay Lightning): 0+0, 2 strely, bilancia +1, čas na ľade 18:56, 1 blok, 2 trestné minúty