Tretí zápas: Dallas - Vegas 3:2 pp

Vo finále Západnej konferencie play off NHL opäť vedú hokejisti Dallas Stars. Texasania v treťom dueli série porazili Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení. Góly začali padať od konca druhej tretiny. Stars boli dvakrát vo vedení, ale Golden Knights sa vždy podarilo vyrovnať.

V 53. minúte Alex Tuch poslal zápas do predĺženia, lenže Alexandrovi Radulovovi v ňom stačilo len pol minúty na rozhodnutie. Na strane víťazov bol aj slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý mal v zápase jeden kladný bod v hodnotení plus/mínus.
Mladý brankár Jake Oettinger, ktorý si minule v tretej tretine zachytal úplne prvýkrát v NHL, opäť uvoľnil miesto v bránkovisku podstatne skúsenejšiemu Antonovi Chudobinovi. Ten bol v úvodnom dejstve aj oveľa viac zamestnaný ako jeho náprotivok Robin Lehner. Skóre sa však napriek streleckej prevahe Vegas (12-4) nezmenilo.

Radulov v predĺženi rozhodol o výhre Stars

V druhej tretine už bol Dallas oveľa nebezpečnejší. Hneď na začiatku nevyužil svoju príležitosť Jamie Benn a po ňom dvakrát nedokázal nájsť recept na Lehnera ani Joel Kiviranta. Golden Knights boli blízko vedenia po pokuse Marka Stonea, ktorý skončil na brvne.
\[Sledujte posledné novinky o sérii Golden Knights-Stars\]
Ďalšie príležitosti mali Jonathan Marchessault a William Karlsson, ale Chudobin zmenu skóre nepripustil. V tom čase už Golden Knights hrali bez zraneného útočníka Tomáša Noska, ktorý odstúpil pred polovicou zápasu.
Keď sa už zdalo, že skóre ostane aj do druhej prestávky bezgólové, Stars nečakane udreli. Na útočný výlet sa vybral obranca Jamie Oleksiak a v čase 39:43 prekonal Lehnera zakončením do bekhendu, pri ktorom si pomohol aj brankárovým ľavým betónom.
V úvode tretej tretiny mohol zvýšiť Tyler Seguin, ale svoje strelecké prekliatie z posledného obdobia neprelomil. Vzápätí museli Stars minútu hrať s tromi hráčmi. Shea Theodore najprv rozozvučal tyčku, ale po chvíli sa už po svojom siedmom góle v tohtoročnom play off radoval z vyrovnania, ku ktorému mu pomohol aj nechcený teč Radka Faksu.
V 48. minúte vrátil Stars nádej kapitán Benn, ktorý naskočil zo striedačky a šikovnou strelou po ľade medzi betóny prekonal Lehnera. Tyler Seguin si vďaka asistencii pripísal aspoň prvý bod po šiestich zápasoch, v ktorých vyšiel úplne naprázdno. Tesne potom zamieril do kabíny aj zranený Faksa.

Oleksiak otvoril skóre z brejku

V polovici tretej časti, počas ktorej na tom boli hráči Vegas oveľa lepšie (18-4), mohol z otočky vyrovnať William Karlsson, lenže Chudobin bol proti. V 53. minúte sa už Golden Knights dočkali: Tuch vystrelil cez cloniacich hráčov a Stone bol síce mimo bránkoviska v kontakte s Chudobinom, ale rozhodcovia gól uznali aj po preskúmaní na videu a zásah bol pripísaný Markovi Stoneovi.
Neúspešná trénerská výzva Ricka Bownessa Golden Knights okamžite priniesla šancu na dokonanie obratu v podobe presilovej hry. Stars v nej síce zažili veľmi ťažké chvíle, ale skóre hlavne vďaka úžasným zákrokom Chudobina ostalo 2:2.
Zápas zamieril do predĺženia, ktoré sa nečakane rýchlo skončilo. Radulov s pomocou tyčky presnou strelou zápästím z kruhu rozhodol prvou strelou v predĺžení už po 31 sekundách.
"Joe Pavelski to tam urobil výborne. Dostal puk a keď videl, že tam letím, poslal mi ho. Zrazu tam nikto nebol, takže som mohol prejsť do pásma," opísal Radulov.
Hráči Vegas tak stratili aj piaty duel v tohtoročnom play off, v ktorom pokorili hranicu 40 striel medzi tyčky. Z týchto vystúpení majúc celkové skóre 6:17 a raz dokonca vyšli úplne naprázdno.
Tímy, ktoré za stavu 1:1 v sérii vyhrali zápas číslo 3, majú postupovú bilanciu 359-154 (70 percent) vrátane štatistiky (9-1) v úvodných dvoch odohraných kolách tento rok.
Štvrtý zápas finále Západnej konferencie medzi Dallasom a Vegas sa v edmontonskej hale Rogers Place bude hrať v sobotu (nedeľa 2.00 SELČ).