Smith strelil víťazný gól v druhom predĺžení

Hokejisti Boston Bruins a Washington Capitals aj v treťom zápase série predviedli poriadnu drámu, ktorá sa opäť skončila po predĺžení. Tentoraz dokonca až po druhom. Bruins po porážke v úvodnom zápase vyhrali druhýkrát za sebou a otočili stav série na 2:1. Na priebežných 2:0 zvýšili hráči Carolina Hurricanes, ktorým sa doma aj druhýkrát podarilo poraziť Nashville Predators.
Rovnako ako Carolina má na svojej strane vedenie aj ďalší z hlavných ašpirantov na zisk Stanley Cupu: Colorado Avalanche po boji porazili St. Louis Blues 6:3. Kanadský súboj Edmonton Oilers a Winnipeg Jets bol ešte len prvý v sérii a Jets v ňom zdolali domácich Oilers 4:1.

Boston Bruins - Washington Capitals 3:2 po predĺ. (stav série 2:1)
Po bezgólovej prvej tretine sa Capitals v druhej dostali dvakrát do vedenia. Na úvodný zásah Alexandra Ovečkina v presilovke už po 56 sekundách odpovedal Taylor Hall. Jednu asistenciu si pripísal aj neskorší hrdina Craig Smith.
Nic Dowd síce vrátil tesný náskok na stranu hostí, ale Brad Marchand v 52. minúte aj vďaka početnej výhode opätovne vyrovnal. Aj po presune série do TD Garden sa tak predlžovalo.
Prvá nadstavená dvadsaťminútovka rozuzlenie nepriniesla, ale v 86. minúte to prišlo. Za vlastnou bránkou zaváhali Ilya Samsonov a obranca Justin Schultz, Smith to okamžite využil na získanie puku a po rýchlej otočke okolo bránky rozhodol.
Samsonov napriek tomu v prvom štarte od 1. mája predviedol veľmi dobrý výkon a pripísal si 40 úspešných zákrokov. Tuukka Rask prispel k víťazstvu 35 zákrokmi.
Zápas číslo 4 sa hrá v piatok. Tím, ktorý za stavu 1:1 v sérii vyhral tretí duel, v histórii postúpil do ďalšieho kola play off v 67,6 percentách prípadov (223-107) - v úvodnom kole minulého ročníka bola úspešnosť tímov 3-1.
Carolina Hurricanes - Nashville Predators 3:0 (stav série 2:0)
Alex Nedeljkovic v bránkovisku zažiaril a Hurricanes si po výsledku úvodného zápasu (5:2) vďaka trojgólovému rozdielu pripísali ďalšiu výhru.
Cesta za nej však bola ťažšia, ako sa pri pohľade na konečný stav zdá. Sebastian Aho v prvej tretine otvoril skóre, ale výhru zaistil svojím druhým gólom večera až počas hry Predators bez brankára 53 sekúnd pred koncom. Warren Foegele potom zavŕšil výsledok.
Nedeljkovic vo svojom druhom štarte v play off vychytal prvé čisté konto, na ktoré potreboval 32 zákrokov a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu.

Aho v presilovke zaistil Caroline vedenie

Edmonton Oilers - Winnipeg Jets 1:4 (stav série 0:1)
Oilers a Jets otvorili sériu úvodným duelom, ktorý sa lepšie vydaril Winnipegu. Aj preto, že sa hosťom na ľade arény Rogers Place podarilo ubrániť hlavné úderné duo domácich v zložení Connor McDavid - Leon Draisaitl, ktoré si v základnej časti pripísalo spolu 189 bodov.
Ani jeden z dvoch najproduktívnejších hráčov dlhodobej fázy NHL v celej lige tentoraz nebodoval. Kapitán McDavid pritom skončil základnú časť osemzápasovou bodovou sériou, počas ktorej si pripísal ohromujúcich 21 bodov (5+16). Svoju bilanciu si tak vylepšil na 105 bodov z 56 zápasov za 33 gólov a 72 asistencií.
Viac ako 28 minút sa hralo bez gólov a potom sa presadil Jesse Puljujärvi. Už o dve a pol minúty neskôr však zareagoval Tucker Poolman a vyrovnal. Hostia o svojej výhre rozhodli v posledných 11 minútach, keď sa postupne presadili Dominic Toninato, Kyle Connor a Blake Wheeler.
Connor a Wheeler si okrem gólu pripísali aj prihrávku. Dva body za dve asistencie mali na konte aj Nate Thompson a Mark Scheifele. Brankár Connor Hellebuyck prispel k cennému víťazstvu 32 zákrokmi.
Colorado Avalanche - St. Louis Blues 6:3 (stav série 2:0)
Avalanche nadviazali na víťazstvo 4:1 v úvodnom strete série. Zaujímavej koncovke však spočiatku nič nenasvedčovalo. Už po 35 sekundách Joonas Donskoi poslal favorita do vedenia. V 19. minúte Nathan MacKinnon využil presilovku a Donskoi tiež v početnej výhode svojím druhým gólom upravil stav už na 3:0.
Sammy Blais však v 37. minúte oživil nádeje hostí a po presilovkovom góle Braydena Schenna bol rozdiel v polovici tretieho dejstva dokonca len jednogólový.
Pred polovicou 56. minúty dal síce MacKinnon svoj druhý gól večera, ale ubehlo len 15 sekúnd a Mike Hoffman kontroval. Brandon Saad a MacKinnon však v závere domácich upokojili, takže MacKinnon sa v play off mohol radovať z hetriku.
Slováci v akcii
Zdeno Chara (Washington Capitals): 0+0, 2 strely, 1 hit, bilancia 0, 1 blok, 2 trestné minúty, čas na ľade 20:07