Dowd v predĺžení vystrelil radosť Capitals

Sobotný zápas: Washington na úvod play off zdolal Boston, ale zranil sa mu brankár Vaněček

Autor NHL.com/sk @NHLsvk

Dowdov víťazný teč

Dowd rozhodol tečom Oshieho strely

Nic Dowd zo vzduchu tečoval strelu T.J. Oshieho a zaistil Washingtonu v úvodnom dueli 1. kola play off výhru nad Bostonom 3:2 po predĺžení

• 00:52 •

Hokejisti Washington Capitals zažili úspešný vstup do bojov o Stanley Cup, keď v domácom prostredí zdolali Boston Bruins 3:2 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazné duely sa ujali vedenia 1:0.

Zdeno Chára sa tak proti svojmu bývalému tímu tešil z prvého víťazstva. Brankár Vítek Vaněček musel už v čase 13:10 kvôli bližšie nešpecifikovanému zraneniu odstúpiť.

Washington Capitals - Boston Bruins 3:2 po predĺ. (stav série: 1:0)

Prvá tohtoročná bitka play off sa skončila poriadnou drámou. Výhodu domáceho prostredia nakoniec zužitkovali hráči tímu Washington Capitals, ktorí zdolali Boston Bruins 3:2 po predĺžení a v sérii sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.

Víťazný gól strelil v čase 64:41 útočník Nic Dowd, ktorý šikovne tečoval strelu spoluhráča T.J. Oshieho od modrej čiary.

"Snažil som sa vypáliť čo najtvrdšie," usmial sa Oshie. "Nevidel som puk v bránke, ale potom som si všimol, že sa ku mne blížia spoluhráči zo striedačky. Veľmi sa z tohto víťazstva tešíme."

Duel sa pritom pre Washington začal dosť rozpačito. Síce sa v čase 6:22 zásluhou Toma Wilsona dostal do vedenia, ale o necelých sedem minút neskôr prišiel o Vaněčka. Český brankár sa zranil pri zákroku proti Jakeovi DeBruskovi. Gólu nezabránil a navyše utrpel bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela.

Do bránky domácich sa tak postavil veterán Craig Anderson a nakoniec mal kľúčovú zásluhu na úspechu svojho mužstva. Pripísal si spolu 21 úspešných zákrokov a inkasoval len jeden gól.

"Je to skvelý brankár," vyhlásil Oshie. "Pôsobil veľmi pokojne, dokázal zúročiť všetky svoje skúsenosti. V niekoľkých prípadoch nás skvelo podržal a odviedol vynikajúcu prácu."

Capitals sa druhýkrát v zápase ujali vedenia v čase 28:44, keď sa presadil obranca Brandon Dillon. Ešte do druhej sirény však vyrovnal Nick Ritchie, ktorý v početnej výhode zužitkoval prihrávku Davida Pastrňáka.

Vyrovnaná bitka sa tak dostala až do predĺženia, ktoré presnou strelou ukončil Dowd. Druhý duel série je na programe v noci na utorok opäť v Capital One Arene.

"Pripadalo mi, že sme sa nedokázali poriadne dostať do zápasu. Bolo to cítiť hlavne na našich elitných formáciách. Súper hral veľmi fyzicky a veľa nám nedovolil," uznal tréner hostí Bruce Cassidy.

Slováci v akcii

Zdeno Chára (Washington Capitals): 0+0, 1 strela, 3 hity, 1 blok, bilancia 1, čas na ľade 19:07