marchand

Bitky o Stanley Cup v noci na utorok pokračovali tromi duelmi. Boston Bruins okamžite zareagovali na úvodnú prehru s Washington Capitals, v druhom zápase série porazili Washington Capitals 4:3 po predĺžení a vyrovnali tak stav série na 1:1. Rozhodujúci gól dal Brad Marchand a Zdeno Chara tak proti svojmu bývalému tímu utrpel prvú porážku v play off.

Hokejisti Carolina Hurricanes predviedli víťazný vstup do play off, keď na svojom ľade zdolali Nashville Predators 5:2 a v sérii sa tak dostali do vedenia 1:0 na zápasy. Spokojnosť môže panovať aj v kabíne mužstva Colorado Avalanche, ktoré porazilo St. Louis Blues 4:1 a v sérii tiež vedie. Útočníci Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog sa blysli tromi bodmi.
Washington Capitals - Boston Bruins 3:4 po predĺ. (stav série: 1:1)
Hokejisti Boston Bruins zareagovali na úvodnú porážku v najkratšom možnom čase. V noci na utorok dokázali uspieť na ľade Washington Capitals 4:3 po predĺžení a vyrovnali stav série na 1:1 na zápasy.
Hrdinom duelu sa stal útočník Brad Marchand, ktorý po 39 sekundách predĺženia pretavil na rozhodujúci gól akciu, na ktorej začiatku stál David Krejci. Brankár domácich Craig Anderson tvrdú strelu nedokázal zneškodniť.

Zostrih: Marchand vystrelil výhru Bruins

"Na hráčoch som cítil, že si uvedomujú dôležitosť tohto duelu," pochvaľoval si tréner hostí Bruce Cassidy. "Potrebovali sme hrať oveľa lepšie ako v prvom zápase a podarilo sa nám to."
Boston vstúpil do duelu lepšie, v prvej tretine sa hneď dostal do vedenia. Na góly Jakea DeBruska a Patricea Bergerona, ktorému prihral David Pastrnak, však odpovedali domáci T.J. Oshie a Garnet Hathaway.
V čase 47:04 ten istý hráč prvýkrát poslal Washington do vedenia, ale tentoraz zareagovali Bruins. Konkrétne Taylor Hall, ktorý vyrovnal necelé tri minúty pred záverečnou sirénou.
"Bojovali sme úplne do konca. Nevzdali sme sa, čo bolo veľmi dôležité," vyhlásil Hall. "Získali sme pre seba výhodu domáceho prostredia a to je pred zápasmi v Bostone skvelý pocit."
V predĺžení sa domáci hráči ani nestihli poriadne rozhliadnuť. Marchand nekompromisne zamieril, takže séria sa presúva do TD Garden za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.
"Bol to vyrovnaný zápas s mnohými šancami," zhodnotil tréner domácich Peter Laviolette. "Hráči nechali na ľade úplne všetko, nemám im čo vyčítať. Súper mal tentoraz viac šťastia, ale séria bude ešte dlhá."
Pre Capitals je veľkou nepríjemnosťou fakt, že v polovici zápasu prišli o dôležitého útočníka Larsa Ellera, ktorého z akcie vyradilo bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela.

Marchand v predĺžení rozhodol o výhre Bruins

Carolina Hurricanes - Nashville Predators 5:2 (stav série: 1:0)
Hráči tímu Carolina Hurricanes zažili vydarený vstup do vyraďovacích bojov, keď v domovskej PNC Arene porazili Nashville Predators 5:2 a v sérii sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.
Tím z Raleigh o svojom triumfe rozhodol v tretej časti, keď súperovi nastrieľal tri góly. Remízový stav prelomil 2:2 v čase 42:26 po prihrávke Martina Nečasa útočník Nino Niederreiter, ďalšie góly pridali Jordan Staal a počas power play hostí aj Andrei Svechnikov.
"Myslím si, že celý náš tím do posledného hráča podal vynikajúci výkon," zdôraznil Staal. "Držali sme sa svojho herného plánu a nakoniec sme za to boli odmenení. Teraz v tomto trende musíme pokračovať."
Predators pritom vstúpili do zápasu výborne, v čase 12:14 udrel Filip Forsberg a zaistil svojmu tímu vedenie. Po necelých dvoch minútach však odpovedal Teuvo Teravainen a do šatní sa po úvodnom dejstve išlo za nerozhodného stavu.
V druhej tretine pridali obidva tímy jeden gól, len si prehodili poradie. Najprv sa presadil veterán Staal a potom na druhej strane vyrovnal Erik Haula.

Zostrih: Staal priviedol Carolinu k výhre

"Jordan odohral výborný duel," pochvaľoval si tréner domácich Rod Brind´Amour. "Do každého striedania dal úplne všetko, bol dôrazný a agresívny. Vieme, že sa naňho môžeme v akejkoľvek situácii spoľahnúť. Preto je naším lídrom."
V záverečnej tretine však Nashville stratil dych a na Alexa Nedeljkovica medzi tromi tyčami už recept nenašiel. Brankár domácich zakončil zápas s 22 úspešnými zákrokmi, hosťujúci Juuse Saros ich nazbieral 33.
"Veľa vecí sa nám v zápase podarilo, ale za stavu 2:2 sme bohužiaľ nedokázali strhnúť duel na svoju stranu," mrzelo trénera hostí Johna Hynesa. "Musíme si ten duel dôkladne rozobrať a adekvátne naň zareagovať."

Niederreiter zužitkoval prihrávku Nečasa

Colorado Avalanche - St. Louis Blues 4:1 (stav série: 1:0)
Hokejisti tímu Colorado Avalanche splnili úlohu jasného favorita, keď na svojom ľade presvedčivo porazili St. Louis Blues 4:1 a za očakávaným postupom tak vykročili správnou nohou.
Hlavnou hviezdou sa stal uzdravený elitný útočník Nathan MacKinnon, ktorý naskočil prvýkrát od 10. mája. Konto súpera zaťažil dvomi gólmi a asistenciou. Podobný zápis do štatistík zvládol aj kapitán Gabriel Landeskog. Švédsky reprezentant ku gólu pridal aj dve prihrávky.

Zostrih: MacKinnon priviedol Colorado k triumfu

Blues mali pritom dlho reálnu nádej na úspešný výsledok, pretože na gól Caleho Makara v úvodnej časti v čase 36:31 odpovedal Jordan Kyrou. Viac však šampióni z roku 2019 nezvládli.
V Ball Arene boli navyše prakticky pod sústavným tlakom. Domáci svojho soka prestrieľali v pomere 49:23 a nebyť výborne chytajúceho brankára Jordana Binningtona, ktorý si pripísal 46 úspešných zákrokov, bol by rozdiel v skóre ešte výraznejší.

MacKinnon trafil do rohu bránky Binningtona

Slováci v akcii
Zdeno Chara (Washington Capitals): 0+0, bilancia 0, 1 hit, 1 blok, čas na ľade 12:53