Chara

NHL v pondelok pokračovala štyrmi zápasmi. Zdeno Chára skóroval v dueli Boston Bruins proti Dallas Stars, ktorý domáci vedení slovenským kapitánom síce prehrali 2:3 po predĺžení, ale bodovali už v trinástom stretnutí v rade. Marián Gáborík prihral na jediný gól Los Angeles Kings pri prehre so San Jose Sharks a jeho tím utrpel už štvrtú porážku po sebe.

Boston Bruins - Dallas Stars 2:3 po predĺžení
Duel Bostonu proti Dallasu dospel až do predĺženia a hostia sa nakoniec radovali z triumfu 3:2 po nádhernom góle Tylera Seguina.
Prebiehala tretia minúta nadstavenia, keď sa Seguin v signalizovanej presilovke dostal k puku, krásne sa zbavil dvoch obrancov a prestrelil brankára Antona Khudobina.
"Ja som pritom celý čas rozmýšľal o tom, komu prihrám," usmieval sa po dueli Tyler Seguin. "Nakoniec som vystrelil a som rád, že z toho bol gól."
Dallas mal v priebehu duelu v TD Garden navrch. V rozmedzí piatich minút druhej časti si vytvorili komfortný náskok. Najprv trafil Stephen Johns a po ňom aj Alexander Radulov.
Bruins však nezložili zbrane. Najprv znížil Zdeno Chára, ktorý pridal svoj štvrtý gól v sezóne, strelecky sa presadil prvýkrát od 4. decembra a na záver bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu. Ryan Spooner neskôr vyrovnal po prihrávke Davida Krejčího.
Stars sa nakoniec radovali z výhry po predĺžení. Boston môže tešiť aspoň skutočnosť, že bodoval v trinástom zápase v rade.

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 1:4
Bitka o Kaliforniu vyznela pre San Jose, ktoré zvíťazilo na pôde Los Angeles 4:1 a pripísalo si druhý triumf v rade.
Chris Tierney, Joonas Donskoi a Dylan DeMelo zaznamenali v drese Sharks po dvoch bodoch. Trevor Lewis zaobstaral jediný gól Kings, na ktorý mu prihral Marián Gáborík. Ten si pripísal už 14. bod v 22 odohraných dueloch tohto ročníka.
Brankár San Jose Martin Jones predviedol vynikajúci výkon a zaznamenal dokopy 35 úspešných zákrokov. Kings tak prehrali už štvrtý zápas po sebe a vyrovnali najdlhšiu sériu porážok v tejto sezóne.

Montreal Canadiens - New York Islanders 4:5 po predĺžení
Ani životný výkon českého obrancu Jakuba Jeřábka nestačil Montrealu na úspech, kanadský tím podľahol na domácom ľade New York Islanders 4:5 po predĺžení.
Český bek si pripísal prvé dve asistencie v NHL, na ľade spolu strávil cez devätnásť minút. Po záverečnej siréne boli napriek tomu spokojnejší hostia, ktorí sa mohli oprieť o výborný výkon Johna Tavaresa, autora dvoch gólov.
"Odviedli sme veľa práce, hráčom nemôžem nič vytknúť," konštatoval kouč Canadiens Claude Julien po druhom neúspechu v rade.
Islanders predviedli raketový vstup do zápasu. Už v čase 1:24 udrel Anthony Beauvillier, o päť minút neskôr pridal ďalší zásah produktívny Mathew Barzal.

Canadiens do konca prvej tretiny vyrovnali. Najprv znížil po prihrávke Jeřábka Nicolas Deslauries a Paul Byron potom zaistil vyrovnanie. V zvyšnom priebehu zápasu si oba tímy pripísali po dvoch góloch a išlo sa do predĺženia.
To však trvalo len 101 sekúnd, potom Tavares zužitkoval prihrávku Thomasa Hickeyho a 24. gólom v ročníku zaistil svojmu tímu dôležité víťazstvo.
Montreal sa musel uspokojiť len s bodom, hoci na bránku súpera vyslal neuveriteľných 56 streleckých pokusov. Canadiens tým stanovili klubový rekord pri prehranom dueli. Brankár Islanders Thomas Greiss však za svoj chrbát pustil len štyri puky.
"Thomas bol rozdielovým hráčom," vystrúhal John Tavares poklonu svojmu kolegovi. "Dal nám šancu na výhru, bez neho by sme nemohli uspieť."

Colorado Avalanche - Anaheim Ducks 3:1
Colorado potvrdilo fantastickú formu, keď na svojom ľade pretlačilo Anaheim 3:1 a pridalo už siedme víťazstvo po sebe.
Matt Nieto poslal domácich v čase 9:16 do vedenia, druhý zásah pripojil v polovici zápasu Nathan MacKinnon, ktorý dal jubilejný 20. gól v sezóne.
Ducks síce zásluhou Chrisa Wagnera znížili, to ale bolo z ich strany všetko. Colin Wilson potom v presilovej hre určil konečnú podobu výsledku.
"V takýchto výkonoch musíme pokračovať aj naďalej," vyzval Nathan MacKinnon. "Naša divízia je mimoriadne vyrovnaná, budeme potrebovať každý bod."
Aktuálna víťazná séria Avalanche je najlepšia od sezóny 2005-2006, keď na prelome decembra a januára uspeli osemkrát v rade.

1. Thomas Greiss (NYI): 52 úspešných zákrokov, 4 inkasované góly
2. Mathew Barzal (NYI): 1 gól, 2 asistencie, 1 strela
3. John Tavares (NYI): 2 góly, 5 striel, 22:37 čas na ľade