Súhrn: Chára asistoval pri vysokej výhre Bruins

Slovenský obranca asistoval a pridal svoj 10. bod v sezóne, Pastrňák bodoval už v 12. zápase v rade a Bruins s prehľadom zdolali Blue Jackets 7:2

Autor NHL.com/sk / NHL.com/sk

Zdeno Chára si v pondelok pripísal svoj 10. bod v sezóne, keď sa asistenciou podieľal na kanonáde Boston Bruins v zápase proti Columbus Blue Jackets. Bruins sa po dvoch porážkach tešili z výhry 7:2 pred svojimi fanúšikmi. Jednou prihrávkou pomohol aj David Pastrňák, ktorý predĺžil svoju bodovú sériu na dvanásť zápasov, čo je zatiaľ rekord tejto sezóny. Los Angeles Kings s Mariánom Gáboríkom ovládli duel na ľade Philadelphia Flyers 4:1.

Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 7:2

Chára sa v prvej tretine podieľal na zásahu Brada Marchanda, ktorý v 15. minúte naštartoval Bruins úvodným gólom zápasu. Slovenský obranca bodoval v druhom dueli v rade a aktuálne má na konte desať bodov za tri góly a sedem asistencií z 31 zápasov sezóny.

Pastrňák v 58. minúte asistoval pri góle Patricea Bergerona, ktorý zvýšil už na 6:1. Za dvanásť zápasov si pripísal 14 bodov za päť gólov a deväť asistencií a drží najdlhšiu sérii tejto sezóny NHL. Druhý najproduktívnejší český hráč v súťaži na konte 31 bodov za 15 gólov a 16 prihrávok.
Jake DeBrusk a Danton Heinen pomohli Bruins k úspechu zhodne troma bodmi za gól a dve asistencie.

"Samozrejme to chceme v tejto budove urobiť súperom čo najťažšie a kontrolovať priebeh zápasu. Bolo dôležité, že sme dali prvý gól. Je vždy výhodné, hlavne doma, keď musí súper doháňať stratu," povedal kouč Bruins Bruce Cassidy, ktorého tím zabral po dvoch porážkach.

V zostave Bruins chýbal útočník David Krejčí, ktorý pre zranenie v hornej časti tela vynechá aj utorkový zápas na ľade Buffalo Sabres. V tejto sezóne vynechal kvôli zdravotným problémom už 13 duelov.

Philadelphia Flyers - Los Angeles Kings 1:4

Jakub Voráček v 19. minúte v presilovej hre svojím ôsmym gólom v sezóne znížil na 1:2. Z pravého kruhu prekonal Jonathana Quicka, ktorý predtým vyrazil strelu Claudea Girouxa, ale na dorážku najproduktívnejšieho Čecha v súťaži už nestačil. Voráček má na celkovo na konte 41 bodov z 33 duelov a posunul sa na tretie miesto kanadského bodovania.

Zápas však ovládli Kings, ktorým pred Voráčkovým gólom zaistili dvojgólový náskok Alec Martinez a Trevor Lewis. Adrian Kempe a Tyler Toffoli v tretej tretine spečatili výsledok.

Marián Gáborík odohral tesne pod 13 minút, nepremenil tri strely na bránku a pripísal si jeden hit. Od svojho sezónneho debutu 24. novembra odohral 13 duelov, v ktorých nazbieral osem bodov za päť gólov a tri prihrávky.

"Bol to vyrovnaný zápas. Oni nerobili žiadne chyby. Mali sme nejaké šance, hlavne v druhej tretine, ale nepremenili sme ďalšie presilovky. Myslím, že v nich sme si prehrali zápas," uviedol Voráček.

Los Angeles síce inkasovalo pri presilovkách súperov v šiestom zápase za sebou, ale s 86,5 percentami v úspešnosti oslabení je stále najlepším tímom ligy.

New Jersey Devils - Anaheim Ducks 5:3

New Jersey otočilo zápas v tretej tretine. Najskôr Jesper Bratt vyrovnal a v 56. minúte rozhodol Stefan Noesen, ktorý ešte v závere do prázdnej bránky zavŕšil výsledok svojím druhým gólom v zápase.

Jeden gól Devils strelil aj český forvard Pavel Zacha, ktorý v 39. minúte asistoval pri góle Milesa Wooda a bodoval v druhom dueli za sebou.
Adam Henrique, ktorého Ducks získali 30. novembra práve od Devils, si pri návrate do New Jersey pripísal gól a asistenciu.

Edmonton Oilers - San Jose Sharks 5:3

Oilers si ustrážili náskok a uspeli v treťom z posledných štyroch stretnutí. Ryan Strome sa to zaslúžil dvoma gólmi, z ktorých ten prvý bol aj jubilejný 10000. zásah v histórii Oilers. Patrick Maroon a Ryan Nugent-Hopkins zaznamenali gól a asistenciu, Leon Draisaitl si pripísal dve prihrávky.

Za porazených strelil jeden gól český útočník Tomáš Hertl, ktorý v 29. minúte z pravého kruhu prekonal Cama Talbota strelou do ľavého horného rohu a znížil na 2:3. Presadil sa po dvoch zápasoch a vylepšil svoju bilanciu v sezóne na 19 bodov.

Colorado Avalanche - Pittsburgh Penguins 4:2

Penguins sa v poslednom období nedarí a pripísali si už štvrtú prehru z posledných piatich duelov. Pod úspech Avalanche proti víťazovi Stanley Cupu z uplynulých dvoch sezón sa dvoma gólmi podpísal Tyson Barrie.

"Súper nás prekonal, v druhej tretine výrazne. Myslím, že bol hladnejší po úspechu než my. Boli sme veľmi nedisciplinovaní, v druhej tretine sme dostali tri alebo štyri tresty. Avalanche skrátka boli lepší ako my," uviedol tréner Penguins Mike Sullivan.