pav_0124021

Dallas Stars po piatkovej sedemgólovej kanonáde opäť porazili Nashville Predators a vďaka tentoraz oveľa tesnejšiemu triumfu 3:2 majú po dvoch dueloch plný počet bodov. Znova za to mohli poďakovať presilovým hrám, v ktorých strelili všetky tri góly. Obranca Andrej Sekera tak bol aj v druhom štarte v ročníku na strane víťazov.

Zdeno Chara a Richard Panik tesne neuspeli, ich Washington Capitals prehral s Buffalo Sabres po samostatných nájazdoch. Za Chicago Blackhawks zažiaril nováčik Pius Suter, ktorý nastrieľal Detroit Red Wings hetrik. Edmonton Oilers zdolali Winnipeg Jets aj vďaka Leonovi Draisaitlovi, ktorý trafil sekundu pred koncom zápasu.
Zápas večera: Stars aj druhýkrát zdolali Predators, blysol sa Pavelski
Stars potvrdili úspešný vstup sezóny. Po piatkovom štarte 7:0 proti Predators toho istého súpera porazili znova, tentoraz 3:2.
Skvelú formu po oneskorenom vstupe do sezóny kvôli pozitívnym testom na koronavírus v tíme má aj útočník Joe Pavelski. Na piatkovom triumfe sa podieľal štyrmi bodmi a za dva góly a rovnaký počet asistencií. V nedeľu bol pri všetkých štyroch góloch svojho tímu - jeden dal a na dva prihral.

Pavelski v presilovke pridal tretí bod v zápase

Stars sa opäť mohli spoľahnúť na svoje presilovky. V piatok v nich dali päť gólov zo siedmich a v nedeľu mali o jedného hráča na ľade viac vo všetkých troch prípadoch. Okrem Pavelskiho sa na všetkých troch góloch podieľal aj Roope Hintz, ktorý raz skóroval a dvakrát asistoval.
"Na presilové hry sme sa sústredili aj po minuloročnom návrate do hry (Stars padli až vo finále s Tampa Bay Lightning)," povedal Pavelski. "Pracovali sme na nich každý deň a po štarte tohtoročných prípravných kempov to nebolo iné."
Viktor Arvidsson si pripísal dve asistencie za Predators, ktorí prehrali tretí duel v rade a strelili v nich len štyri góly.
Slováci v akcii
1. Andrej Sekera (Dallas Stars): Aj po druhom zápase Stars v sezóne sa mohol radovať. Bek z Bojníc proti Predators znova odohral viac ako 17 minút, v priebehu ktorých si pripísal dva hity a tri bloky.
2. Richard Pánik (Washington Capitals): Vo štvrtom dueli Capitals proti Sabres v sezóne nepremenil dva strelecké pokusy a rozdal štyri hity. Na ľade strávil necelých 12 minút.
3. Zdeno Chára (Washington Capitals): Najstarší hráč ligy v predlžovanom zápase proti Buffalu odohral 22 minút a 37 sekúnd, čo bol tretí najvyšší čas z celého tímu. Skončil s jedným plusovým bodom, dvomi blokmi a dvomi hitmi. Dostal aj jeden menší trest, na ktorý Capitals doplatili gólom.
Tri hviezdy
1. Pius Suter (Chicago Blackhawks): V šiestom zápase v NHL sa dvadsaťštyriročný Švajčiar dočkal premiérového gólu a nakoniec stihol hetrik. Vyslal päť striel a mal dva kladné body v bilancii plus/mínus.

Suter nastrieľal prvý hetrik

1. Joe Pavelski (Dallas Stars): Na štarte sezóny 2019-20 mal po príchode zo San Jose zo siedmich zápasov len jednu asistenciu, ale teraz ukazuje, že v zostave Stars sa zabýval. V úvodnom dueli sezóny mal bilanciu 2+2 a v druhom pridal ďalší gól a dve prihrávky.
    3. Anze Kopitar (Los Angeles Kings): Pripísal si tri body za gól a dve asistencie. Jeho gól bol v St. Louis nakoniec aj víťazný. Potvrdil formu a v posledných štyroch dueloch nazbieral osem bodov (1+7).
    Hláška večera
    "Keď dáte dva góly, tak dobre viete, čo by ten ďalší znamenal. Som šťastný, že to vyšlo."
    Pius Suter, útočník Chicaga po prvom góle a premiérovom hetriku v NHL
    Ďalšie zápasy
    Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 6:2
    Útočník Chicaga Suter sa stal hrdinom dňa. Vo svojom šiestom zápase v NHL nielen prvýkrát skóroval, ale rovno nastrieľal aj hetrik. V prvých piatich dueloch mal na konte jednu asistenciu. V piatej minúte sa presadil z dorážky a dal prvý gól v najlepšej lige na svete. Potom sa presadil v presilovej hre a hetrik zavŕšil v 53. minúte strelou z ľavého kruhu.
    "Po prvom góle to bolo ľahšie. Po druhom to bolo také: 'Áno, teraz musím dať ten tretí.' Hlavne keď sme druhý dali takto rýchlo. Mal som nejaké ďalšie šance a podarilo sa to. Je to skvelý pocit. Užil som si to a získal som sebavedomie. Hádam je to začiatok niečoho ďalšieho," vyhlásil Suter, ktorému raz prihral Patrick Kane a raz Dominik Kubalík.
    New Jersey Devils - New York Islanders 2:0
    Presne minútu pred koncom prvej tretiny Pavel Zacha z dorážky prekonal Iľju Sorokina a poistil tretie víťazstvo Devils z posledných štyroch duelov. New Jersey odplatilo Islanders porážku 1:4 z New Yorku. Gólman Scott Wedgewood vychytal vďaka 28 zákrokom tretiu nulu v kariére a v NHL si pripísal prvú výhru od 13. februára 2018, keď chytal za Arizona Coyotes.
    Skóre otvoril v čase 17:00 v presilovej hre Jack Hughes. Pri oboch góloch asistoval Ty Smith a stal sa tak šiestym obrancom v histórii, ktorý bodoval v každom z prvých piatich zápasov sezóny NHL.
    Minnesota Wild - San Jose Sharks 3:5
    Sharks odplatili Wild piatkovú porážku 1:4 na vlastnom ľade. Rozhodujúci gól strelil Brent Burns, ktorý sa po prihrávke Tomáša Hertla prešmykol cez obranu a bekhendovým zakončením získal San Jose vedenie 4:3.

Burns trafil po sólovej akcii

Washington Capitals - Buffalo Sabres 3:4 po nájazdoch
Sabres na štvrtý pokus v sezóne prvýkrát zdolali Capitals. Duel dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých sa presadil len Jack Eichel. V bránke Washingtonu sa opäť predstavil český brankár Vítek Vaněček, ktorý si pripísal 45 zákrokov a všetky štyri góly inkasoval v oslabení.
Calgary Flames - Toronto Maple Leafs 2:3
Maple Leafs potvrdili vydarený vstup do sezóny štvrtou výhrou z piatich duelov a tromi asistenciami sa pod ňu podpísal obranca Morgan Rielly. Víťazný gól strelil Auston Matthews, ktorý sa vrátil do zostavy po jednozápasovej pauze spôsobenej zranením v hornej časti tela.
"Posledné dva dni som cítil zlepšenie. Skúsil som to na ľade trochu skôr, otestoval som to a bolo to fajn," komentoval Matthews svoj návrat. Vďaka gólu proti Calgary sa mu už podarilo skórovať proti všetkým 30 súperom z aktuálneho pelotónu NHL.
Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights 0:1
Coyotes sa v piatok stali prvými premožiteľmi Golden Knights v sezóne, ale v ďalšom vystúpení v Gila River Arene už Vegas na výsledok 2:5 odpovedali. Jediný gól v zápase strelil v čase 59:17 William Karlsson.
Gólman Marc-Andre Fleury si vďaka 16 úspešným zákrokom v treťom vystúpení v sezóne udržal čisté konto. Celkovo to bola jeho 62. nula v NHL.

Karlsson strelil jediný gól proti Coyotes

Pittsburgh Penguins - New York Rangers 3:2
Jake Guentzel rozhodol v čase 58:29 svojím jubilejným 100. gólom v NHL. Dvadsaťšesťročný útočník si polepšil na 205 bodov z 249 duelov. Kapitán Penguins Sidney Crosby si pripísal dve asistencie.
Český forvard Filip Chytil zápas nedohral rovnako ako útočník Penguins Evan Rodrigues, s ktorým sa v polovici zápasu zrazil.
Anaheim Ducks - Colorado Avalanche 3:1
Ducks uspeli predovšetkým vďaka brankárovi Johnovi Gibsonovi, pretože na strely v zápase prehrali 15:33. V šiestom dueli v sezóne tak pridali druhú výhru v rade.

Rakell sa presadil po prihrávke Getzlafa

St. Louis Blues - Los Angeles Kings 3:6
Kings po vstupe do sezóny s tromi porážkami, aj keď dve z nich boli až po predĺžení, vyhrali druhý z posledných troch duelov. Tromi bodmi za gól a dve asistencie zažiaril v drese víťazov kapitán Anže Kopitar.
Winnipeg Jets - Edmonton Oilers 3:4
Víťazstvo Oilers vystrelil menej ako sekundu pred koncom Leon Draisaitl, ktorý si v zápase pripísal aj asistenciu. Kapitán Connor McDavid pomohol k úspechu Edmontonu tromi prihrávkami.