Hertl

Chicago Blackhawks sa v nedeľu radovali z druhého triumfu v rade, keď nastrieľali tri góly v záverečnej tretine duelu proti Arizona Coyotes a ovládli súboj na domácom ľade 3:1. Na víťaznom zápase sa dvoma asistenciami podieľal útočník Patrick Kane. Richard Pánik nebodoval už v siedmom zápase po sebe.

San Jose Sharks predviedli silný finiš v zápase proti Minnesota Wild, na ktorom sa gólom a asistenciou podieľal aj český útočník Tomáš Hertl. Porážku však nakoniec neodvrátili a podľahli 3:4 po predĺžení. Brankár Toronto Maple Leafs Curtis McElhinney zažiaril čistým kontom, keď pochytal všetkých 41 striel Edmonton Oilers a priviedol svoj tím k výhre 1:0.
Chicago Blackhawks - Arizona Coyotes 3:1
V United Center padli všetky štyri góly až v tretej tretine. Víťazný gól si pripísal v čase 55:13 Artem Anisimov a Blackhawks sa po predchádzajúcej sérii piatich porážok radovali z druhého víťazstva za sebou. Arizona si pripísala štvrtú prehru v rade.
Bezgólový stav prelomil až v 48. minúte Tommy Wingels a dostal domácich do vedenia. Coyotes síce dokázali vyrovnať vďaka Anthonymu Duclairovi, ale potom rozhodli Anisimov s Nickom Schmaltzom. Obidvom asistoval Patrick Kane, ktorý sa s 781 bodmi osamostatnil na piatom mieste historickej tabuľky produktivity Blackhawks. Doteraz mal na konte 779 bodov, rovnako Doug Wilson.
Dvadsaťdeväťročný Kane, ktorého si Chicago vybralo v roku 2007 ako jednotku draftu, má pred sebou už len Stana Mikitu, Bobbyho Hulla, Denisa Savarda a Stevea Larmera. "Mal som šťastie, že som tu za celé tie roky hral so skvelými hokejistami a mal som dôveru trénerov aj vedenia. Užívam si to a dúfajme, že sa to tu nezastaví a bude to pokračovať," povedal Kane, ktorý s Blackhawks trikrát získal Stanley Cup.
Richard Pánik nebodoval už v siedmom zápase v rade. V nedeľu nepremenil dva strelecké pokusy, odovzdal tri hity a zblokoval dve strely. Na gól už čaká dlhých 21 zápasov.

San Jose Sharks - Minnesota Wild 3:4 po predl.
Hertl skóroval ľahko do prázdnej bránky po tom, ako strela obrancu Dylana DeMela vypadla Alexovi Stalockovi a po nevydarenom štarte zápasu vykresal Sharks šancu na tretiu výhru za sebou. San Jose však obrat nedokončilo a v čase 63:26 rozhodol Nino Niederreiter.
Wild si do 25. minúty vypracovali trojgólový náskok a pri všetkých góloch bol Eric Staal, ktorý si najskôr pripísal asistenciu pri góle Ryana Murphyho v presilovej hre a potom dvakrát skóroval.
Sharks sa vrátili do hry vďaka dvom gólom obrancu Brenta Burnsa v početných výhodách. Burns, ktorý v minulom ročníku nastrieľal v 82 zápasoch 29 gólov, mal doteraz na konte z 28 duelov v ročníku len dva presné zásahy a v nedeľu svoju bilanciu zdvojnásobil.
Pri prvom góle 53 sekúnd pred koncom druhej tretiny mu asistoval aj Hertl, ktorý sa presadil v treťom dueli za sebou a polepšil si na 18 bodov za sedem gólov a 11 asistencií z 29 zápasov.

St. Louis Blues - Buffalo Sabres 3:2 po predl.
Blues sa tešili zo štvrtého víťazstva v rade vďaka Vladimirovi Tarasenkovi, ktorý v čase 64:34 rozhodol po samostatnej akcii. Ruský útočník prekorčuľoval po pravom krídle až pred Robina Lehnera a prekonal ho bekhendom. Zabránil tak obratu Sabres, ktorí v tretej tretine vďaka dvom gólom Evana Rodriguesa vyrovnali na 2:2.
"Snažil som sa natlačiť pred bránku a zakončiť jednoducho, pretože predtým sme mali veľa šancí a nepremenili sme ich. Bol to šťastný gól, ale celkovo si myslím, že naša lajna bola celý zápas lepšia. Mali sme dať viac gólov a zápas nemusel ísť do predĺženia," vyhlásil Tarasenko, ktorý teraz nastupuje vo formácii s Paulom Stastnym a Vladimírom Sobotkom.
St. Louis výborne vstúpilo do zápasu a už po 40 sekundách viedlo vďaka gólu Braydena Schenna. Stastny na konci druhej tretiny zvýšil na 2:0 po Tarasenkovej asistencii.
Blues sa museli zaobísť bez svojho druhého najproduktívnejšieho hráča Jadena Schwartza, ktorý si v sobotnom zápase na ľade Detroit Red Wings (6:1) zranil členok na pravej nohe a bude minimálne šesť týždňov mimo hry. Dvadsaťpäťročný Schwartz si v tejto sezóne pripísal v 30 dueloch 35 bodov za 14 gólov a 21 asistencií.

Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers 1:0
O tretej výhre Maple Leafs v rade a celkovo jedenástej z posledných 15 zápasov rozhodol už v 34. sekunde zápasu Zach Hyman. Hlavnou hviezdou večera sa stal brankár Curtis McElhinney, ktorý pochytal všetkých 41 striel Oilers a pripísal si prvé čisté konto v sezóne.
McElhinney sa dočkal štartu prvýkrát od 25. novembra, keď chytal pri porážke s Washington Capitals (2:4). Nahradil Frederika Andersena, ktorý oddychoval po sobotnej výhre na ľade Pittsburgh Penguins 4:3.
Maple Leafs chýbal kapitán Auston Matthews, ktorý v sobotu v Pittsburghu utrpel zranenie v hornej časti tela po súboji s obrancom Morganom Riellym. Dvadsaťročný kanonier tak vynechal celkovo piaty duel v sezóne. Ale podľa trénera Mikea Babcock by mohol byť v utorok proti celku Philadelphia Flyers späť v zostave.

1. Curtis McElhinney (TOR): 41 úspešných zákrokov, 1. nula v sezóne
2. Vladimir Tarasenko (STL): 1 gól, 1 asistencia, 8 striel
3. Eric Staal (MIN): 2 gól, 1 asistencia, 6 striel