Súhrn: Gáborík asistoval, ale Kings bojujú o prežitie

Pozrite sa na súhrn zápasov play off.

San Jose - Los Angeles 3:2 (stav série 3:1)

Brent Burns, Joe Pavelski a Patrick Marleau trafili v presilovkách, San Jose Sharks už druhýkrát doma nepadli, udržali vedenie 3:2 a majú našliapnuté do semifinále Západnej konferencie. V sérii vedú 3:1 na zápasy.

Piaty duel je na programe v Staples Center v LA v piatok.

Burns a Pavelski trafili v druhej tretine, Marleau na začiatku tretej zvýšil na 3:0.

Trevor Lewis a Luke Schenn síce znížili na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnania sa už Kings nedočkali. Pri Schennovom góle si pripísal prvý bod v sérii Marián Gáborík, ktorý v roku 2014 viedol Kings za Stanley Cupom 14 gólmi, ani jedna z jeho troch striel si ale v stredu cestu do siete nenašla.

Philadelphia - Washington 2:1 (stav série 1:3)

Prvýkrát v play off sa Michal Neuvirth postavil do bránky a 31 zákrokmi pomohol poraziť tím, ktorý ho pred desiatimi rokmi draftoval do NHL. Philadelphia Flyers vďaka príspevku českého brankára vyhrali 2:1 nad Washington Capitals. Najlepšie mužstvo základnej časti ale vedie 3:1 na zápasy a ďalšiu šancu ukončiť sériu prvého kola bude mať v piatok vo Verizon Center.

Neuvirth nahradil v bránkovisku chybujúceho Stevea Masona. "Keď nastúpim, budem chytať sebavedomo," povedal dvadsaťosemročný gólman a svoj sľub splnil. V tretej tretine predviedol 12 zákrokov vrátane niekoľkých mimoriadnych.

Vedenie udržal aj pri možnosti Andre Burakovskyho, ľavým betónom potom zlikvidoval šancu Toma Wilsona. Zastavil aj dve strely Alexa Ovechkina.

Neuvirth sa objavil v súbojoch vyraďovacej časti prvýkrát od 23. apríla 2015, kedy v bránke New York Islanders na 11 minút zaskočil za Jaroslava Haláka práve proti Capitals pri prehre 5:1 v piatom zápase úvodného kola Východnej konferencie.

NY Islanders - Florida 1:2 (stav série 2:2)

Prvýkrát v sérii sa v gólových štatistikách objavilo meno Jaromíra Jágra. Český veterán v službách Florida Panthers sa asistenciou podieľal na výhre 2:1 na ľade New York Islanders. Hostia tak v prvom kole Východnej konferencie vyrovnali krok na 2:2.

Jágr v závere druhej tretiny v presilovke prihral na gól Teddymu Purcellovi, keď za bránkou vydoloval puk a predložil ho strelcovi. Pre Jágra to bol 200. bod v play off, stal sa piatym hráčom, ktorý túto métu v NHL dosiahol.

O rozhodujúci gól sa ale postaral sviatočný strelec Alex Petrovic v 10. minúte tretej tretiny, keď sa šikovne uvoľnil a spoza kruhu prekonal Thomasa Greissa v bránke Islanders. Petrovic si v 112 zápasoch základnej časti, ktoré nazbieral počas štyroch sezón v NHL, pripísal len dva góly.

Séria sa teraz vracia do Sunrise na Floridu, kde sa v piatok hrá piaty zápas.

Minnesota - Dallas 2:3 (stav série 1:3)

Aleš Hemský tentokrát nevymýšľal žiadne kľučky, ale všetkou silou udrel do puku. Český útočník Dallas Stars prispel gólom v presilovke k výhre 3:2 na ľade Minnesota Wild.

Tím z Texasu sa v sérii prvého kola play off ujal vedenia 3:1 na zápasy a o svojom postupe do konferenčného semifinále môže rozhodnúť už v piatok v domácej aréne American Airlines Center.

Okrem Hemského trafili za hostí ešte Patrick Eaves a Jason Spezza, Antti Niemi predviedol 28 zákrokov pri svojom prvom štarte v sérii. Prekonali ho len Jason Pominville a Charlie Coyle, brankár Wild Devan Dubnyk mal 19 zásahov.

Víťazná trefa zo Spezzovej hokejky padla v päťgólovej druhej tretine. Stars udržali tesné vedenie v posledných 84 sekundách zápasu, kedy bol kvôli vysokej hokejke vylúčený Antoine Roussel.