Richard Pánik si pripísal už siedmy gól v sezóne

Pánik sa strelecky presadil už po jedenástich sekundách, Chicago porazilo Dallas

Autor NHL.com/SK / NHL.com

Richard Pánik opäť ukázal, že v tejto sezóne je v skvelej forme. Na ľade Dallas Stars sa presadil už po jedenástich sekundách zápasu a Chicago Blackhawks si aj vďaka jeho príspevku pripísalo už piatu výhru v rade. Mimoriadne úspešný duel má za sebou Peter Budaj, ktorý pri výhre Los Angeles Kings 5:0 proti Calgary Flames vychytal čisté konto a zapísal si 24 úspešných zákrokov. Kvôli zraneniu nedokončil duel Floridy s Washingtonom veterán Jaromír Jágr. Po 12 zápasoch sa dočkal gólu Tomáš Plekanec, ktorého zásah v oslabení výrazne pomohol celku Montreal Canadiens k víťazstvu nad tímom Philadelphia Flyers.

Montreal Canadiens - Philadelphia Flyers 5:4

Z drvivej porážky 0:10 na ľade tímu Columbus Blue Jackets sa bleskovo otriasli hráči Montreal Canadiens, ktorí na svojom ľade pretlačili tím Philadelphia Flyers 5:4.

Na výhre kanadského tímu sa podieľal aj český útočník Tomáš Plekanec, ktorý udrel v oslabení a v dvanástom dueli sezóny oslávil svoj prvý presný zásah.

"Myslím si, že sme predviedli dobrý hokej," vyhlásil kapitán Philadelphie Claude Giroux. "Aj keď to výsledkovo nedopadlo, môžeme mať zo seba dobrý pocit."

V drese Flyers si pripísal dve asistencie český útočník Jakub Voráček, gólman Michal Neuvirth potom inkasoval zo 17 striel päť gólov.

Washington Capitals - Florida Panthers 4:2

Hráči tímu Washington Capitals porazili na svojom ľade celok Florida Panthers 4:2 a oslávili už piate víťazstvo za sebou.

Dva góly domácich strelil útočník T.J. Oshie, kapitán Alex Ovechkin pridal gól a prihrávku. V drese Panthers odstúpil už v priebehu prvej tretiny útočník Jaromír Jágr, ktorý utrpel bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela.

Colorado Avalanche - Minnesota Wild 1:0

Jediný gól rozhodol o výhre tímu Colorado Avalanche nad celkom Minnesota Wild. Postaral sa oň v čase 50:23 útočník Gabriel Landeskog.

Švédsky reprezentant využil presilovú hru a zaistil svojmu tímu po dvoch prehrách vytúžený úspech. Hlavnou hviezdou zápasu sa stal gólman Avalanche Calvin Pickard, ktorý si pripísal 32 úspešných zákrokov.

Boston Bruins - New York Rangers 2:5

Po troch výhrach v rade našli premožiteľa hráči Boston Bruins, ktorí na svojom ľade podľahli tímu New York Rangers vysoko 2:5.

V drese domácich sa strelecky presadil český útočník David Pastrňák, jeho siedmy gól v sezóne ale v závere len korigoval konečné skóre. Hviezdou duelu sa stal hosťujúci krídelník Derek Stepan, ktorý ku gólu pripojil aj dve prihrávky.

Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils 4:1

Úlohu favorita potvrdili hráči Tampa Bay Lightning, ktorí na svojom ľade porazili tím New Jersey Devils 4:1. Hostia sa síce zásluhou gólu Damona Seversona z 15. minúty ujali vedenia, to ale z ich strany bolo všetko. Lightning vývoj duelu dokonale otočili, gólom a prihrávkou ho riadil elitný obranca Victor Hedman.

Toronto Maple Leafs - Vancouver Canucks 6:3

Dobrú formu z posledného obdobia potvrdil celok Toronto Maple Leafs, ktorý na svojom ľade v kanadskom derby prestrieľal tím Vancouver Canucks 6:3.

Toronto si už v prvej tretine vypracovalo náskok, ktorý v ďalšom priebehu duelu ešte zvýšilo. Po troch kanadských bodoch nazbierali v drese Maple Leafs útočníci Tyler Bozak a James Van Riemsdyk. Canucks utrpeli už ôsmu porážku v rade.

Dallas Stars - Chicago Blackhawks 2:3

Vo víťaznom ťažení pokračujú hráči tímu Chicago Blackhawks, ktorí porazili celok Dallas Stars na jeho ľade 3:2 a oslávili už piaty úspech v rade.

Siedmym gólom v sezóne otvoril skóre duelu už po 11 sekundách hry slovenský útočník Chicaga Richard Páník. Víťazný gól potom zaobstaral v čase 27:40 hviezdny kanonier Patrick Kane.

San Jose Sharks - Pittsburgh Penguins 0:5

Na jasnú záležitosť sa zmenila repríza posledného finále Stanley Cupu medzi San Jose Sharsk a Pittsburgh Penguins. Hostia svojho súpera deklasovali 5:0 a potvrdili výbornú formu.

Penguins sa mohli tradične spoľahnúť na príspevok kapitána Sidneyho Crosbyho, ktorý strelil dva góly. V bránke sa činil gólman Matt Murray, ktorý vytiahol 32 úspešných zákrokov.

1. Otáznik nad Jágrom

Len 4:20 minúty odohral v súboji s Washingtonom útočník Floridy Jaromír Jágr. V priebehu prvej tretiny kvôli bližšie nešpecifikovanému zraneniu v dolnej časti tela zo zápasu odstúpil.

2. Mladíci v ráži

Skvelý vstup do sezóny zažívajú útočníci Richard Pánik a David Pastrňák. Obaja sa v sobotnom programe strelecky presadili a zhodne už majú na konte sedem gólov.

3. Canucks tápajú

Sezónu rozbehol nádejne, v poslednom období sa ale Vancouver trápi. Na ľade Toronta utrpel už ôsmu porážku za sebou.

Hviezdy večera:

1. Matt Murray (PIT): 0 inkasovaných gólov, 32 zákrokov

2. Calvin Pickard (COL): 0 inkasovaných gólov, 32 zákrokov

3. Derek Stepan (NYR): 1 gól, 2 asistencie, 1 strela

Na čo sa tešiť:

Na programe je šesť zápasov, zaujímavé predstavenie sľubuje predovšetkým odveta medzi Chicagom a Dallasom.