Chára dal gól, Boston je v play off

Bruins porazili Lightning a sú v play off, strelecky sa presadil Zdeno Chára

Autor NHL.com/sk / NHL.com

Kapitán Boston Bruins Zdeno Chára priviedol svoj tím výhrou nad Tampou Bay k postupu do play off. Bruins ovládli zápas jasne 4:0 a vo vyraďovacích bojoch si zahrajú prvýkrát od roku 2014. Slovenský obranca strelil svoj desiaty gól v sezóne a bodoval už v treťom dueli v rade. Brankár Jaroslav Halák vychytal výhru nad Predators 2:1 po predĺžení a Islanders stále majú teoretickú nádej na postup. Presadil sa aj Marián Hossa, ktorý si v dueli proti Avalanche pripísal jednu asistenciu, Blackhawks ale prehrali 3:4 po predĺžení.

Boston Bruins - Tampa Bay Lightning 4:0

Na jednoznačnú záležitosť sa zmenil kľúčový súboj o postup do play off. Boston na svojom ľade zostrelil Tampu Bay 4:0 a v dueloch o slávny Stanley Cup nebude chýbať.

Obranca Zdeno Chára sa na víťazstve podieľal jedným gólom, hlavnou hviezdou zápasu sa stal talentovaný útočník David Pastrňák, ktorý pomohol tímu k výhre dvoma zásahmi. Dvoma asistenciami prispel aj ďalší Čech David Krejčí.

"Je to pre mňa niečo nové," prezradil po zápase útočník David Pastrňák. "Som nadšený, že to takto dopadlo. Teraz navyše môžeme zabojovať o čo najlepšie nasadenie do play off."

Bruins otvorili skóre v čase 25:56, keď sa presadil Drew Stafford. Náskok zvýšil v závere druhej časti David Pastrňák, tretí gól pridal v presilovej hre Zdeno Chára. Konečnú podobu výsledku potom stanovil gólom do prázdnej bránky Pastrňák.

Fantastickým výkonom sa v bránke Bruins blysol fínsky gólman Tuukka Rask, ktorý pochytal všetkých 28 streleckých pokusov hráčov Lightning.

Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 1:4

Už len jediný bod chýba hráčom Washingtonu, aby si zaistili zisk Prezidentovej trofeje pre najlepší celok základnej časti. Capitals sa k pocte výrazne priblížili triumfom na ľade Toronta 4:1.

Kanadský klub si v prípade výhry mohol definitívne zaistiť účasť v play off, duel mu ale vôbec nevyšiel. Po dvoch tretinách prehrával už 0:2, v tej tretej inkasoval ďalšie dva góly. V závere už len v presilovej hre skorigoval stav Mitchell Marner.

Ottawa Senators - Detroit Red Wings 2:0

Postavenie na delenej druhej pozícií v tabuľke Atlantickej divízie si udržali hráči Ottawy, ktorí na svojom ľade zdolali Detroit 2:0 a ukončili tak sériu piatich porážok v rade.

O góly kanadského tímu sa postarali Erik Karlsson a Tom Pyatt. Skvelým výkonom sa blysol brankár Craig Anderson, ktorý pochytal všetkých 24 streleckých pokusov súpera.

Nashville Predators - New York Islanders 1:2 po predl.

Aspoň teoretickú nádej na postup do bojov o Stanley Cup naďalej majú hráči New York Islanders, ktorí zvíťazili na ľade Nashvillu 2:1. Ostrovania strácajú tri zápasy pred koncom na Toronto päť bodov.

Do vedenia sa ako prví dostali domáci, keď v čase 27:03 trafil útočník Mike Fisher. Na druhej strane ale najprv vyrovnal Brock Nelson, v druhej minúte predĺženia potom dokonal obrat Thomas Hickey.

Dallas Stars - Arizona Coyotes 3:2 po predl.

Výhodu domáceho prostredia zužitkovali hráči Dallasu, ktorí pred svojimi fanúšikmi pretlačili Arizonu 3:2 v predĺžení a oslávili druhý triumf z posledných troch zápasov.

Hostia sa museli zaobísť bez elitného strelca Radima Vrbatu, ktorého do zápasu nepustilo bližšie nešpecifikované zranenie v dolnej časti tela. Stars si v priebehu prvej tretiny vypracovali dvojgólový náskok, ten ale Coyotes zlikvidovali. V predĺžení potom rozhodol prvým gólom v sezóne Julius Honka.

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 4:1

Bitka dvoch špičkových tímov Východnej konferencie jednoznačne vyznela pre Pittsburgh, ktorý na svojom ľade porazil Columbus 4:1 a v tabuľke Metropolitnej divízie mu odskočil na rozdiel troch bodov.

Ofenzívu Penguins znovu ťahal kapitán Sidney Crosby, ktorý si pripísal dve asistencie. Domáci svoje góly rozdelili do všetkých troch tretín, za hostí vo vlastnom oslabení len znížil Brandon Dubinsky.

Minnesota Wild - Carolina Hurricanes 5:3

Postavenie na druhom mieste tabuľky Západnej konferencie si udržali hráči Minnesoty, ktorí na svojom ľade prestrieľali Carolinu 5:3. Jednou asistenciou sa na výhre podieľal český center Martin Hanzal.

Reprezentačný útočník mal v druhej tretine prsty v góle Charlieho Coylea, ktorý zvýšil na 4:3 pre Wild. V drese hostí zažiaril celkovo troma bodmi za dva góly a jednu asistenciu útočník Jeff Skinner.

Ďalšie utorkové výsledky:

New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 1:0 po predl.

St. Louis Blues - Winnipeg Jets 2:5

Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks 4:3 po predl.

Anaheim Ducks - Calgary Flames 3:1

San Jose Sharks - Vancouver Canucks 3:1

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 6:4

Momenty večera:

1. Bruins v play off

Nadreli sa, dlho to s nimi nevyzeralo dobre, Bruins ale nakoniec v bojoch o Stanley Cup chýbať nebudú. Zaistili si ich domácou výhrou nad Tampou Bay, keď dvakrát trafil David Pastrňák.

2. Capitals sú blízko

Už len jediný bod chýba Washingtonu, aby si definitívne zaistil zisk Prezidentovej trofeje pre najlepší tím základnej časti NHL. Stať sa to môže už v stredu, keď Capitals vyzvú Rangers.

3. Ottawa zdvihla hlavu

Zdalo sa, že výpadok formy môže mať na sezónu Ottawy drvivý dopad, účasť v play off začala byť po piatich prehrách v rade neistá. Senators ale včas zdvihli hlavu a po domácej výhre nad Detroitom sa mohli upokojiť.

Hviezdy večera:

1. Tuukka Rask (BOS): 28 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov

2. Craig Anderson (OTT): 24 úspešných zákrokov, 0 inkasovaných gólov

3. David Pastrňák (BOS): 2 góly, 5 striel

Na čo sa tešiť:

Na programe sú len dva zápasy. Buffalo na svojom ľade privíta Montreal, Washington si v dueli proti Rangers môže zaistiť zisk Prezidentovej trofeje pre najlepší tím základnej časti.