ss111516_169

Steven Stamkos môže hokejistom Tampa Bay Lightning chýbať dlhšiu dobu. Kapitán tímu si natrhol postranný meniskus v pravom kolene počas víťazného utorkového zápasu (4:3) na ľade Detroit Red Wings.
"Momentálne vyhodnocujeme možnosti na nápravu a rehabilitáciu," povedal v stredu generálny manažér klubu Steve Yzerman.

Stamkos opustil ľad v prvej tretine po škaredom páde na mantinel. Nemohol sa postaviť na pravú nohu a odkríval na striedačku. Zo zápasu odohral len dve minúty a sedem sekúnd.
Elitný kanonier podpísal 29. júna osemročnú zmluvu s Tampou Bay na 68 miliónov dolárov a v novom ročníku mal dobrý štart. Pred svojím odstúpením dal v čase 6:09 svoj deviaty gól v sezóne a s 20 bodmi bol tretí o jediný bod za útočníkom Winnipeg Jets Markom Scheifeleom a svojím spoluhráčom z Lightning Nikitom Kucherovom.

Stamkos utrpel počas kariéry početné zranenia. 11. novembra 2013 si v zápase proti Boston Bruins zlomil holennú kosť a vynechal 45 zápasov. Na konci minulej sezóny chýbal kvôli krvnej zrazenine v blízkosti kľúčnej kosti a vrátil sa až na posledný zápas play off, v ktorom Tampa vypadla vo finále Východnej konferencie.
Lightning čaká vo štvrtok zápas proti Buffalo Sabres v ich hale KeyBank Center.