Stars vyradili Minnesotu, končí aj Jágrova Florida

Pozrite sa na nedeľné zápasy play off NHL.

NY Islanders - Florida 2:1 po 2. predĺžení (Konečný stav série 4:2)

Hráči New York Islanders zdolali v šiestom zápase série úvodného kola play off na svojom ľade celok Florida Panthers 2:1 po predĺžení a zaistili si tak postup do ďalšej časti vyraďovacích bojov.

Hlavným hrdinom zápasu bol kapitán domácich John Tavares, ktorý strelil dva góly vrátane toho rozhodujúceho v 91. minúte.

"Je to obrovská škoda, v závere tretej tretiny sme boli blízko toho, aby sme do prázdnej bránky strelili druhý gól," sklamane konštatoval útočník Jaromír Jágr. "Šťastie nám možno trochu chýbalo."

Florida pritom vstúpila do zápasu lepšie, v závere prvej tretiny sa nádhernou strelou v páde presadil útočník Jonathan Huberdeau a zaistil hosťom výhodu.

Tá vďaka kvalitnej defenzívnej práci vydržala Panthers až do samotného záveru základného hracieho času, len 54 sekúnd pred záverečným klaksónom ale vyrovnal kapitán domácich John Tavares.

Zápas tak rovnako ako duel číslo 5 postúpil až do predĺženia, kde dlho vládli obaja brankári. Nakoniec povolil ten hosťujúci, veterán Roberto Luongo.

V 91. minúte našiel Kyle Okposo znovu Johna Tavaresa, ktorý pohotovo zakončil a svojim piatym gólom v sérii zaistil svojmu tímu postup do semifinále Východnej konferencie.

Islanders v ďalšom kole vyzvú tím Tampa Bay Lightning.

Minnesota - Dallas 4:5 (Konečný stav série 2:4)

Hráči Dallas Stars zvíťazili na ľade Minnesota Wild v šiestom zápase série 5:4 a radujú sa z postupu do druhého kola play off.

Celok z Texasu si pripísal prvý triumf v sérii play off od roku 2008, na svojho súpera do ďalšieho kola však musí ešte čakať. Vzíde až zo siedmeho duelu série medzi St. Louis Blues a Chicago Blackhawks.

"Boli sme blízko, ale nie dostatočne," zhrnul kapitán Minnesoty Mikko Koivu. "Bohužiaľ to dopadlo takto. Nedá sa nič robiť. Naša sezóna je minulosťou."

Prvé dve tretiny záverečného duelu série patrili jednoznačne Dallasu. Hostia na svojho súpera v jeho revíri vlietli a po prvom dejstve viedli už 3:0. Skóre otvoril v 6. minúte v presilovej hre John Klingberg, po ňom trafili aj Jason Spezza a Patrick Sharp.

Keď v samotnom závere strednej tretiny ešte navýšil vedenie Stars kapitán Jamie Benn, zdalo sa, že o osude zápasu i celej série je definitívne rozhodnuté.

Minnesota ale obdivuhodne zdvihla hlavu a z duelu urobila obrovskú drámu. V rozmedzí necelých piatich minút záverečnej tretiny sa totiž prirazila na rozdiel jediného gólu.

Veľkú stíhaciu jazdu odštartoval v početnej výhode Jared Spurgeon, hneď po ňom sa presadil aj Jonas Brodin. V čase 48:39 znížil znovu Spurgeon už na 3:4, domáci fanúšikovia boli vo vare.

Vzápätí ich ale schladil hosťujúci obranca Alex Goligoski, ktorý využil šikovnú prihrávku Mattiasa Janmarka a pre svoj tím zaistil znovu trochu pokoja. Wild síce znovu znížili, keď trafil veterán Jason Pominville, vytúžený vyrovnávajúci gól už ale zaznamenať nedokázali.

Dallas sa v druhom kole stretne s víťazom súboja medzi St. Louis a Chicagom.

Philadelphia - Washington 0:1 - čítajte viac