Stars i Sharks majú výhry, prispeli Faksa a Hertl

Dallas Stars - St. Louis Blues 2:1 (Stav série: 1:0)

Hráči Dallas Stars porazili v úvodnom dueli série druhého kola play off Západnej konferencie St. Louis Blues na svojom ľade 2:1. Hlavným hrdinom zápasu sa stal český útočník Radek Faksa, ktorý si pripísal gól i asistenciu. Práve jeho zásah z 56. minúty sa neskôr ukázal ako víťazný.

Stars boli dlho pod tlakom, potom sa ale dostali do rýchleho brejku. Obranca Alex Goligoski našiel pred bránkou Aleša Hemského, ktorého strelu gólman Brian Elliott ešte vyrazil. Na dorážku Radka Faksu už ale dosiahnuť nemohol.

"Bol to z našej strany naozaj vydarený brejk," pochvaľoval si Faksa. "Alex predviedol dobrú prihrávku, Aleš sa potom výborne tlačil do bránky. Ku mne sa už len odrazil puk. Obaja chlapci odviedli skvelú prácu."

Aj v prvom góle Dallasu mal prsty český mladík. V 30. minúte pálil na bránku Blues, jeho strelu následne dorazil za chrbát Elliota Antoine Roussel a zaistil Dallasu vedenie.

Aj keď domáci boli väčšinu duelu lepší a bránku súpera zasypali 42 strelami, Blues dokázali vyrovnať. V 52. minúte sa od modrej čiary napriahol Kevin Shattenkirk a aj s prispením skrumáže pred domácou bránkou prekonal výborne chytajúceho gólmana Kariho Lehtonena. Na druhý gól domácich už ale odpoveď nenašli.

San Jose Sharks - Nashville Predators 5:2 (Stav série: 1:0)

Víťazný vstup do série druhého kola play off Západnej konferencie majú za sebou hráči San Jose Sharks, ktorí na svojom ľade porazili Nashville Predators 5:2.

Lepší vstup do zápasu ale prežili hostia. Po bezgólovej úvodnej tretine trafil v 25. minúte Mike Fisher, ktorý po prihrávke Ryana Johansena zužitkoval presilovú hru a zaistil Predators vedenie.

To dokázal Nashville udržať až do druhej sirény, v záverečnej časti sa však jeho hra úplne rozpadla. Sharks naopak pridali, výsledkom bolo hneď päť nastrieľaných gólov.

Veľký obrat odštartoval v 43. minúte útočník Tomáš Hertl, ktorý rovnako v presilovej hre prekonal gólmana Pekku Rinneho. V 52. minúte už San Jose viedlo, keď trafil Joel Ward a poslal svoj tím do trháku. Ten ešte o štyri minúty neskôr navýšil svojím prvým gólom v dueli Logan Couture.

Na druhej strane síce presným zásahom kontroval Ryan Johansen, to ale bolo zo strany Predators všetko. Sharks naopak zásluhou Logana Coutureho a Tommyho Wingelsa pridali dva góly do prázdnej bránky a oslávili výhru.