Súhrn: Sobotka asistenciou pomohol k výhre Blues

Stredajšie zápasy: Český útočník prispel k víťazstvu St. Louis nad Calgary 5:2, Slováci v akcii neboli

Autor NHL.com/sk / NHL.com

Český útočník Vladimír Sobotka sa ďalšou asistenciou podieľal na víťazstve St. Louis Blues nad Calgary Flames 5:2. Tridsaťročný center si tak pripísal v desiatom zápase sezóny siedmy bod a opäť to bolo za prihrávku. Za porazených asistoval jeho krajan Michael Frolík.

Flames chýbal v druhom zápase za sebou zranený Jaromír Jágr. Columbus Blue Jackets bez zraneného forvarda Lukáša Sedláka zdolali Buffalo Sabres 5:1. V akcii nebol žiadny slovenský hokejista.

St. Louis Blues - Calgary Flames 5:2

Sobotka v 18. minúte asistoval pri góle Alexandera Steena na 1:1. Od zadného mantinelu prihral švédskemu forvardovi na pravý kruh a Steen svojím prvým zásahom v sezóne odpovedal na úvodný gól Mikaela Backlunda. Blues potom medzi 25. a 27. minútou vďaka presilovkovým gólom Jadena Schwartza a Alexa Pietrangela získali vedenie 3:1.

V čase 33:15 síce Backlund po Frolíkovej asistencii znížil svojím druhým gólom v zápase, , ale v záverečnom dejstve Paul Stastny a Joeal Edmundson poistili víťazstvo St. Louis.

Hlavnou hviezdou večera sa stal Steen, ktorý si celkovo pripísal štyri body za gól a tri asistencie. Bol to jeho úplne prvý príspevok vo štvrtom vystúpení v sezóne po tom, ako si tridsaťtriročný forvard doliečil zlomeninu ľavej ruky.

"Trošku sme zjednodušili hru. Hrali sme priamočiarejšie a boli sme aj o krok rýchlejší ako doteraz. Vďaka tomu sme dali viac gólov a mali sme viac šancí," povedal Steen, ktorý hrá vo formácii so Sobotkom a Stastnym.

Blues napriek sobotnej porážke na ľade Vegas Golden Knights (2:3 po predĺžení) bodovali štvrtýkrát za sebou a z toho tretíkrát zvíťazili. Flames nedosiahli piatu výhru v rade na ľade súperov. V ich bránke sa prvý raz objavil Eddie Lack, pretože prvých deväť duelov sezóny chytal Mike Smith.

Columbus Blue Jackets - Buffalo Sabres 5:1

Brankár Sergei Bobrovsky sa ako prvá hviezda zápasu podieľal na úspechu Blue Jackets 34 úspešnými zákrokmi a o možné druhé čisté konto v sezóne ho 154 sekúnd pred koncom pripravil Seth Griffith, ktorý svojím prvým gólom v sezóne znížil stratu Buffala na 1:4.

Medzi strelcov sa v drese víťazov zapísalo päť rôznych hokejistov. Po 12 minútach hry Oliver Bjorkstrand otvoril skóre v presilovej hre. V druhej tretine skórovali medzi 36. a 39. minútou Seth Jones, Nick Foligno, Matt Calvert a Josh Anderson v závere spečatil výsledok.

Bobrovsky výrazne podržal svoj tím za stavu 1:0, keď si na začiatku druhej tretiny poradil s únikom Ryana O'Reillyho. "Takéto šance musíme premieňať. Nedávame veľa gólov a podobné situácie musíme riešiť oveľa lepšie," ľutoval O'Reilly neúspešný súboj s ruským gólmanom.

Blue Jackets zabrali v treťom zo série štyroch domácich zápasov a radovali sa po dvoch prehrách za sebou. Predtým v Nationwide Arene podľahli celkom Tampa Bay Lightning (0:2) a Los Angeles Kings (4:6). Sabres nenadviazali na víťazstvo na ľade Boston Bruins (5:4 po predĺžení) a nad Detroit Red Wings (1:0).