canadaslovakia

Reprezentácia Slovenska do 20 rokov si v stredu odkrútila svoju premiéru na svetovom šampionáte do 20 rokov. A úvod to nebol nijak oslnivý. V Air Canada Centre v Toronte sa totiž postavili proti domácemu favoritovi celého šampionátu. Žiadne prekvapenie sa nekonalo, domáca Kanada zlikvidovala výber Ernesta Bokroša 5:0.

"Smerom dopredu sme sa nevedeli presadiť. Z takýchto zápasov si musíme vziať predovšetkým pozitíva, chlapci urobili maximum čo mohli. Žiaľ, slabá ofenzíva je naša stará bolesť," uviedol Bokroš podľa agentúry TASR.
Kanada bola rozbehnutá po utorkovej výhre nad Ruskom 5:3. Gólovo sa proti Slovákom presadilo päť rôznych strelcov a kanadský brankár Connor Ingram si mohol v bránke oddýchnuť, keď musel kryť len šesť streleckých pokusov Slovákov.
"Bol to náš prvý zápas na turnaji a hrali sme ho proti najlepšiemu tímu. Bolo to naozaj ťažké. Musíme byť lepší a silnejší na puku. So šiestimi strelami na bránku ani s piatimi inkasovanými gólmi sa nedá vyhrať" vyhlásil kapitán slovenskej reprezentácie Erik Černák.
Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre duelu Jeremy Lauzon, ktorý mieril nad rameno brankára Adama Húsku. O šesť minút neskôr sa v presilovke presadil Taylor Raddysh a o presne 40 sekúnd prihral na gól aj Anthonymu Cirellimu. Po 33 minútach mala teda Kanada na konte presne toľko gólov, koľko Slovensko striel na bránku - 3. Druhým presilovkovým gólom prispel v 17. minúte Thomas Chabot. V záverečnej časti využil presnú prihrávku Cirelliho Michael McLeod a spečatil skóre.
"Tento turnaj je o vyhrávaní a každý z nás vie, čo je v hre," uviedol, autor piateho gólu Kanady.
Šancu na nápravu budú mať Slováci už v noci na štvrtok, od 1:30 SEČ ich čaká zápas proti USA.
Kľúčový moment: Druhá tretina
Kanada predviedla v druhej tretine gólovú kanonádu. Najprv skórovala trikrát počas necelých piatich minút, neskôr využila aj presilovú hru a po 4 góloch v priebehu 11 minút sa Slováci už nepozbierali.
Hviezda zápasu: Thomas Chabot
Na strane víťazov predviedol skvelý výkon devätnásťročný obranca, ktorý si najprv pripísal asistenciu pri góle Taylora Raddysha a neskôr strelou bez prípravy využil presilovú hru.