Slovenská réžia: 11. trefu Gáboríka prebil v druhom predĺžení Handzuš a Chicago žije

Autor Michael Langr / NHL.com

Šampión sa nevzdáva. Strela Michala Handzuša pristála v čase 82:04 v sieti Los Angeles Kings a obhajcovia Stanley Cupu z Chicago Blackhawks odvrátili v piatom zápase finálovej série Západnej konferencie NHL koniec sezóny. Šiesta časť je na programe v piatok v Staples Center v Kalifornii.

Handzušov bekhend ukončil dlhý večer vo vypredanom chicagskom United Center, ktorý akoby chcel tromfnúť utorkovú jedenásťgólovú show v Montrealu. Domáci viedli 3:1, prehrávali 3:4, aby nakoniec zásluhou slovenského centra vykresali nádej na obrat v sérii.

"Bolo to asi najlepšie predĺženie, aké som kedy videl," rozplýval sa kouč Hawks Joel Quenneville

Patrick Kane sa na víťazstve podieľal štyrmi asistenciami, Brandon Saad dal gól a pridal dve asistencie, Corey Crawford rovnako ako jeho náprotivok medzi tyčami Los Angeles Jonathan Quick pochytali 40 striel.

Keď sa oba tímy stretli v play off pred rokom, bol to práve Kane, ktorý v druhom predĺžení zápasu č. 5 poslal Blackhawks do finále. Chicago teraz dúfa, že sa mu podarilo nalomiť suverenitu Kráľov, ktorú predvádzali v predchádzajúcich troch zápasoch.

"V takýchto chvíľach je najdôležitejšie zostať pozitívni," tvrdil obranca Duncan Keith.

V divokej prvej tretine mali domáci dvakrát dvojgólový náskok, signál k náporu hostí dal jedenástym gólom v play off Marián Gáborík. Kapitán LA Dustin Brown a Tanner Pearson potom v druhej tretine umlčali vypredané hľadisko, ktoré ale na začiatku tretej tretiny priviedol do varu vyrovnávacím gólom na 4:4 Ben Smith.

"Verili sme v náš tím a jeden v druhého. V našej kabíne nie sú zbabelci," tvrdil Keith.

Chicago si teraz vehementne pripomína minuloročnú sériu druhého kola s Detroit Red Wings, v ktorej tiež prehrávalo 1:3 na zápasy, a napriek tomu dokázalo postúpiť. Víťazné predĺženie by mohlo šampiónom dodať extra dávku energie.

"Bolo to bláznivé. Ľudia vycítili, čo potrebujeme a boli najhlasnejší za celú sezónu. V takejto atmosfére ani nemáte šancu byť nervózny," tvrdil gólman Crawford.